Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS 5,56 w wersji bezkolbowej [custom]


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z utwardzaną tekturą nie ma żadnej filozofii - kupujesz tekturę introligatorską, małe powierzchnie i łączenia na styk kleisz superglue, duże powierzchnie klejone na płasko kleisz żywicą poliestrową (śmierdzi, więc trzeba wietrzyć), całość na koniec obficie malujesz znowu żywicą, w taki sposób, żeby wsiąkła, ale żeby katon nie pęczniał. Po zastygnięciu żywicy masz kartonowe tworzywo sztuczne o wytrzymałości takiej, że bez problemu przyjmuje około 500FPS bez żadnej ryski. Wiadomo, że trzeba szlifować jeszcze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ze specjalną dedykacją dla Szczepana, który myśli sobie, że nic nie robię, tylko dłubię w nosie :)

 

Generalnie spienione PCV poszło w odstawkę, zrobiłem model, sprawdziłem wymiary, wymierzyłem wnętrze, wiem już co się tam zmieści. Czas teraz w końcu na model z ABSu, albo HIPSu. Ponieważ cięcie tego czegoś w domowych warunkach nie należy do przyjemności, a w dodatku nie dysponuję czasem należało każdą część zwymiarować i przedstawić w formie zjadliwej dla plotera tnącego i zaginarek do plastiku:

sneakpeak.jpg

http://s23.postimg.org/n44c1ya0r/sneakpeak.jpg

 

Do tego trochę czasu zajęło mi złożenie do kupy Reprapa Mendel, który życzliwie zechce wykonać mi oszynowanie i kilka drobnych pierdółek.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie pomyślałem, że jak ograniesz te maszyny i wykonasz komore zamkowa a szyny i tak będziesz doklejał (jeśli dobrze zrozumiałem) to nic nie stoi na przeszkodzie do stworzenia kolbowej repliki msbsa. Także życze powodzenia i z niecierpliwością oczekuje efektu końcowego :icon_biggrin:

Edited by Tytuus
Link to post
Share on other sites

Spoko majonez, poza tym prototyp komory pod kolbowca już mam, zwykła przeróbka z plastikowego body od emki. Projekt robię tak, by replika też była modułowym systemem. Oczywiście gearbox nie będzie wspólny, ale chwyty, komora i inne pierdoły będą te same. :)

Link to post
Share on other sites

MG twój pomysł na msbsa jest całkiem spoko tylko różnice między msbsem, a Twoim msbsem są duże i niektórychy coś takiego poprostu nie zadowala. Z resztą Dread zrobi modele 3d elementow gotowych do druku dorbi instrukcje obslugi i może handlowac takim KITem, w tedy każdy właściciel kitowego msbsa może powiedzieć że zrobił sam :icon_biggrin: a to plus miliard do lansu.

Edited by Tytuus
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przymiarki zrobione, wszystko pomierzone i ostatecznie udało się dopasować odpowiedni gearbox. Wychodzi na to, że soldatowy V3 jest idealny, pasuje bez zbędnego przedłużania stopki, jedyne czego wymaga, to wykonania jednego elementu korpusu z plastiku 1mm, zamiast standardowego 4mm. Chodzi o dno komory spustowej pomiędzy stopką a gniazdem magazynka, całe szczęście ten element będzie "otoczony" grubszym plastikiem, więc o wytrzymałość się nie boję. A jak w testach wyjdzie, że jest za słabo, to minimalnie kopnę wymiary, niezgodność o 3mm chyba każdy mi wybaczy :)

 

W tym tygodniu ma powstać ostateczny prototyp komory spustowej, czekam tylko na magazynki do emki, żeby skończyć przycisk zwalniacza. Potem zabieram się za komorę zamkową, muszę dorwać kogoś, kto ma giętarkę do ABSu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę zabawy papierem ściernym i pilniczkiem, minimalna ilość rzadkiej szpachli i porządne malowanie. Pierwszą szynę wykończyłem tak przy okazji, robiąc ozdoby na choinkę, w sumie żadna robota. Dziś do wieczora będę mieć w sumie metr szyny montażowej, na bezkolbowego MSBSa powinno wystarczyć :) Póki co projektuję blok gazowy.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - mam drukarkę 3D, nie mam frezarki CNC :) To w sumie powinno zamknąć dyskusję :)

Po drugie - materiał drukowany na małych elementach będzie bardziej wytrzymały, chyba, że będę frezował z aluminium. Z aluminium nie chcę, bo doceloway MSBS ma mieć szyny z plastku :)

 

Po trzecie, to mało wytrzymałe były drukowane Emki, a konkretnie komory spustowe do emek. Drugie demonstratory technologiczne MSBSów (MSBS -K2 i MSBS - B2) były właśnie drukowane i to zarówno komora spustowa, jak i zamkowa. Pękły po 300 strzałach, po czym zostały sklejone i dały radę jeszcze około 100 strzałom. Ja mam zamiar drukować wyłącznie drobnicę, cała replika powstanie w inny sposób.

 

Po czwarte pisałem już w innym temacie - druk, który stosuję jest drukiem skośnym, naprzemiennym, dedykowanym pod elementy maszyn, które muszą przeżyć o wiele więcej, niż kilo szpeju noszonego dla zwiększenia faktoru lansu :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...