Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG - pytanie dotyczące mocy!


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Famas jest bardzo fajną repliką. Przed erą tanich chińczyków wiele osób zaczynało od sprężynowych karabinów i świetnie się z nimi bawili. Kolega miał kiedyś takiego Famasa i z tego co pamiętam ma podobny zasięg jak strzelba DE. Po pewnym czasie ułamał mu się ząb do przeładowywania, ale wkręt to drewna i klej kropelka załatwiły sprawę. Kolejnym plusem Famasa są przyrządy celownicze których strzelba nie posiada.

Link to post
Share on other sites

Na poprawe zasięgu celnego w FAMASIE co trzebaby było wymienić? Gumke HU lepszej firmy? Coś z napędu? A jak G36 @Buniek92 twoim zdaniem wypada? Za ta cenę to ma łądną moc jak na elektryka. Inne maja po 150fps-180fps

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152189694-FAMAS.html

Znalazłem po niższej cenie na stronce:). Zasięg około 40m, a więc bardzo dobrze :) Mam następne pytanie. Jak działa lub czym się różni Hop-Up zwykły od Hop-Up Bax??

Edited by Dworaf
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ,że kręcisz się w kółko jak pies który biega za własnym ogonem. Dostałeś wiele odpowiedzi z których jasno wynika ,że:

-Elektryki z plastikowym GB z tej półki cenowej nie nadają się do użytku ze względu na żywotność i osiągi.

-Strzelby są bardzo dobrym wyborem w tej cenie

-Famas to również dobry wybór

-Nie kupuj na airsoftextreme

Link to post
Share on other sites

Dworaf, zrobisz jak chcesz, ale:

*w AEGach, które podałeś główny problem to nie tylko osiągi, ale przede wszystkim żywotność - krótka i brak możliwości naprawy

*ze sprężynowych to najlepiej kup shotguna - dużo lepsza ergonomia i szybkostrzelność niż innych replik sprężynowych

*jeżeli mimo wszystko tak jak pisałeś shotguny Cię odstręczają, to zainwestuj w elektryczny pistolet Cymy, np.: http://gunfire.pl/product-pol-1152193367-Replika-elektryczna-pistoletu-CM122.html

Link to post
Share on other sites

Ten Famas z tego co pamiętam nie ma standardowej gumki HU, takiej jak w AEGach. Standardowa jest spoko.

Tak,Famas nie ma takiej gumki bo ma Hop Up BAX system. Ma jakąś gumke z dwiema wypustkami,dzięki którym kulka jest stabilniejsza w locie. A czy standardowa gumka (taka jak podałem wyżej Guardera) pasowałaby do Famasa? Podobno szybko się ściera to od razu kupiłbym Guardera i po zużyciu tamtej wymieniłbym na Guardera i cieszył się nim do końca jego żywota :D.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze to nie airsoftxtreme... banda złodzieji i debili.

a ;po drugie nie ma sensu sie podpalac na replike AEG za 150 zl bo to sie bardziej nadaje zeby tym kogoś rzucić niż ustrzelić lepiej kup sobie jakiegoś krótkiego gaziaka albo elektryka i bedziesz mial o wiele lepszą zabawe :)

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152194671-Steyr-M9-A1.html troche ponad twoją cebe ale warte uwagi :)

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152191466-Pistolet-GC105.html a ja jako drugiego boczniaka mam to i starcza

Link to post
Share on other sites

Kolego, jeśli dobrze pamiętam wczoraj widziałem na komisie Rugera MK1 wersję snajperska za 170 zł stan igła,i sądę że jeśli z takim czymś byś się pojawił na strzelance to to twoi koledzy by mogli tylko patrzeć jakie ślady za sobą robią trąc szczękami o ziemię:)

Link to post
Share on other sites
Kolego, jeśli dobrze pamiętam wczoraj widziałem na komisie Rugera MK1 wersję snajperska za 170 zł stan igła,i sądę że jeśli z takim czymś byś się pojawił na strzelance to to twoi koledzy by mogli tylko patrzeć jakie ślady za sobą robią trąc szczękami o ziemię :icon_smile:

 

Masz racje,niech totalnie niedoświadczony zielony pseudoersoftowiec pozabija kolegów.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na shotguna :)

http://www.taiwangun.com/shotguny/shotgun-long-003-agm.html

Jeżeli znacie mocniejszego i w podobnej cenie to piszcie tu:). Do tego mogą być kulki zwykłe pomarańczowe? Kupiłem już na strzelanki 1000 kulek bezszwowych, ale zachowałbym je na następną broń :P. I jeszcze jedno. Jakiego shota najtańszego znacie żeby 3 kulkami strzelał?

Link to post
Share on other sites

Zanim spytasz - dlaczego nie:

- ich precyzja wykonania jest gorsza od spitego kierowcy;

- częste są nadlewki plastiku z dość ostrymi krawędziami, uszkodzą lufę;

- nie znajdziesz dwóch identycznych kulek, więc powtarzalność strzałów jest bliska zeru;

- z racji swoich wad nadają się tylko do najtańszych pistolecików z kiosku. Ale nie powiem, to z nich korzystałem, jak byłem dzieckiem :D.

 

EDIT: Riv dobrze uwagę zwrócił.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Myślałem że można ich użyć, ponieważ czytałem na TYM forum post kogoś że do shota można bez obaw ładować kulki "zabawkowe" pomarańczowe. @Buniek92 mam już zamówione kulki 1000 szt. o wadze 0,20 grama bezszwowych za 6 zł ( z kolegami zamawialiśmy ) dobrej jakości. Shotem szybko ich nie zużyje ( chyba ). 0,25g to chyba za ciężkie będą ( tak myślę ), MOŻE lepsze będą 0,23g? Potyczki mamy w lesie i w starej cegielni ( jeżeli nas wpuszczą gdy ładnie prosimy:D ), wiatru nie będzie. Na 0,2g shotgun ma 300fps, na 0,23g ma 279.75fps, a na 0,25g już 268.33fps. Z kulek 0,2g na 0,25g to jest strata trochę ponad 31fps,czyli jakieś 10m/sec tracę.

Edited by Dworaf
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...