Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wilku powiem ci tak, gdybym używał FRS'u , czego oczywiście nie robie bo to nielegalne, to bym powiedział ci byś sprawdził jaka jest moc owych aparatów, które oglądasz.

Bo ja gdybym używał Midland'ów G300 to bym mógł rozmawiać na naprawde dużym zasięgu przez kilka wzgórz i w gęstym lesie.

Pozdrawiam i pamiętaj, to jest nielegalne.

Link to post
Share on other sites
czy stróże prawa :P jakoś mnie z tym wykryją przez te fale radiowe i namierzą :P jeśli będę tego używał?

Teoretycznie moga. Praktycznie - jesli nie bedziesz czegos zaklocal, "sial" itp, nie powinno byc problemow.

 

Jeśli tak to jakie są tego konsekwencje...

Jesli bedzie to tylko dzialanie na niedopuszczonej czestotliwosci (malo prawdopodobne bo w takiej sytuacji raczej by Cie nie szukali) to chyba tylko grzywna. Jesli bedziesz sial na zastrzezonych pasmach to wszystko zalezy co bedziesz zaklocal. Kilka lat temu byla glosna sprawa gosci w Krakowie ktorzy uzywali samorobnych radiostacji do rozmow miedzy soba. Problem byl ze ich stacje zaklocaly dzialanie ILS na lotnisku. Namierzono ich, zatrzymano i postawiono zarzuty sprowadzenia zagrozenia w bezpieczenstwie ruchu lotniczego czy cos takiego, a za to juz pare lat mozna dostac.

 

jeśli jest tak jak w/ powiedziałem to czy nie sposób mnie namierzyć gdy włączam radiole na krótką chwilę do komunikacji z osobą w teamie?

Trudne ale mozliwe.

 

Zdarza sie tez ze jelsi ktos za bardzo sieje to sami radioamatorzy (licencjonowani) namierzaja takiego typa, ale to raczej dotyczy stacji stacjonarnych.

Link to post
Share on other sites
Czy nie wiesz dla kogo zastrzeżone są te pasma radiowe w których pracują Midlandy (jakieś Sb, FBI :P itd :)??)

Nie wiem

 

Na jakiej częstotliwości można bezpiecznie pracować bez obawy wykrycia...

LPD, PMR, CB ;)

 

Tu Wilk- masz go po prawej- pamiętaj jeden strzał, ja kryje twoją prawą...

Ku*wa! Dostałem...

"Wilk do Kruka, konwoj sie zbliza. Zatrzymaj pierwszy pojazd, ja rozwale VIPa" ;)

 

Eeee tam, u nas ostatnio w eterze lecial hymn ZSRR spiewany przez Chor Aleksandrowa 8)

Link to post
Share on other sites

Midlandy nie ale Motorole T5000 FRS/GMRS 22 kanałowe

maja zakres od 462,5625 MHZ do 462,7250MHz

 

Zgodnie z linkiem, który podałeś to częstotliwość używana przez telefony kom.

 

460 - 462 +++ Policja (Radiotelefony ERICSSON)

462.5 - 467 Centertel - telefony komórkowe NMT

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...