Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CZ75d compact NBB Zepsuty tryb double-action


Recommended Posts

Witam

Jestem posiadaczem pistoletu CZ75 (ten z militaria.pl za 269zł)

I popsuł mi się tryb double-action

Po każdym szczale muszę odciągnąć kurek, czasami zaskakuje ale to tylko na jeden strzał.

Co mam zrobić?

Zgaduje że coś musiało się ukruszyć w mechnizmie spustowym.

 

Z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Odgrzewam temat. Mam ten sam problem, przy czym u mnie zepsuł się też bezpiecznik. Jak rozłożyć tą francę na części ? Po wybiciu pinów zamek wraz z całym farszem trzyma się dolnego korpusu na skrzydełku bezpiecznika i nijak nie da się go wyjąć. Czy w tym modelu trzeba rozłożyć cały zamek żeby móc zdemontować bezpiecznik ?

Edited by BieszczadzkiSnajper96
Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem na części tą CeZetkę. Po odrzuceniu części obudowy (szkieletu, zamka itp.) moim oczom ukazał się taki widok:

http://airsoftphotos...x/471734/471735

 

Po odkręceniu dwóch śrubek i wyjęciu dekla z tyłu obudowa zamka bez problemu zsuwa się do przodu.

Po rozłożeniu repliki wypadł z niej zagięty drucik (widoczny na zdjęciu powyżej, na lewo od pinów) który potem nie dał się nigdzie wpasować ale prawdopodobnie przytrzymywał cięgło:

 

Cięgło miało teraz tendencje do spadania w dół, przez co nie łączyło się z kurkiem (dla tego nie działał tryb DA).

 

Rozwiązaniem problemu było założenie na żebrowanie szkieletu pistoletu po prawej stronie kawałka blaszki wyciętej z puszki po piwie, która przytrzyma cięgło we właściwej pozycji

 

Edited by BieszczadzkiSnajper96
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...