Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam jestem dość nowy w ASG , dokładnie z pół roku. Nie znam się na karabinach i nie marze by być snajperem ale napewno strzelcem wyborowym wspierajacym drózyne. Prosił bym o porade bo odlorzylem sobie tak z 1700zł na tiuning repliki ktora kupilem poltora roku temu i mam dylemat czy warto ja robic jako karabin wyborowy, gdy ja kupowalem nie pojmowałem jeszcze co to GB V2 Long itp .Kierowałem się wysoka ceną myślac ze jak drogie to dobre :P.Mam tez problem z doborem lufy , zamowiłem juz 650mm Promyka lecz wyczytalem dziś na forum ze promyki nie sa rewalacyjne:(

wiec tez bym prosił w sprawie lufy sie wypowiedziec czy warto promyka czy inna?

 

http://www.royal-air...y-king-arms.jpg

 

Do tego juz mosfet progamowy kable niskooporowe zalozylem i tłumik 190mm Gametech

 

Zakładałem moc 590 FPS ale po dłuzszym czytaniu na forum zauwarzylem ze sporo osób ma SR 25 700 FPS i dopiero maja konkretny zasieg, a w ta co kupilem wejdzie zaledwie 600.

 

Jednym słowem ta replika coś zdziała na 590fps czy nie warto topic pieniedzy i kupic SR 25?

 

Powtarzam ze zamierzam byc Strzelcem Wyborowym a nie "Snajperem" puki co dlatego mi zalezy tylko na zasiegu i celnosci narazie ,a nie calym klimacie snajperstwa.

Edited by KonsTiger
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz pieniądze,i bardzo ci się twoja replika podoba,to myślę,że warto.

 

 

Kolega robił podobnego free floata na "snajpę" 550fps.Władował w nią kupę hajsu,a i tak jeszcze nie jest tak jak powinno być.Wszystkie bebechy wyleciały,poza komorą hop-up i anty-rewersalem.

 

http://teamenclave.m...der=asc&start=0

 

Wsadził w nią:

 

Szkielet Alu SHS

Zębatki Guardera ITU

Tłok Deep Fire tytan połówkowy

Zestaw cylindra Bore-up Modify

sp150

ASCU

Silnik SHS HT

Promyka

i kilka innych pierdół

 

 

Najwięcej zabawy było ze szkieletem gearboxa.Chińczyki się nie postarali,i miał braki.Body też wymagało piłowania.Przy pierwszej próbie replika miała uwaga....170fps.

 

 

 

 

Aaaa i lufę możesz sprzedać,bo żaden gb poza v2 long nie uciągnie ci jej.Lufy promyka są rewelacyjne w tej cenie.Opinie im zepsuły podróby sprzedawane jako oryginały.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Trochę się przeraziłem KonsTiger jak zacząłem czytać twojego posta. Wpadłem trochę w popłoch, jak się zorientowałem, że możemy się spotkać na strzelance. A już totalnie spanikowałem, jak się zorientowałem, że możesz strzelać do mnie z jakiegoś działa orbitalnego 600-700 FPS.

 

A wiesz dlaczego? Bo taka replika to wielka odpowiedzialność. A z twojego stylu wnioskuję, że nawet nie ogarniasz tego co piszesz. No chyba, że masz dysleksję i/lub dysortografię i odpowiednie zaświadczenie. To luz. To by mnie uspokoiło.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Do tego mam odbicie lustrzane i mam na to zaświadczenia od 2 podstawówki :D

 

Co do mocy rozmawiałem z serwisantem i wiem jakie są skutki uderzenia dużej mocy( przestrzelone ucho wybity ząb czy postrzelony policzek ) , dlatego zależy mi na tym by starać się wyprowadzić ten 1 strzał w trójkąt klatki piersiowej tak jak to robią zawodowcy i starać się strzelać celnie bowiem ammo drogie. Co do ogarnięcia patafian z 450 fps szturmówka walący na auto z 10m i to ja jestem nie ogarem chcąc mieć precyzyjna broń i ściągać z jak największej odległości się da. Im dalej tym bezpieczniej dla trafionego i dla strzelającego. Serwisantem uzgadniałem 590 fps zapewniał mnie ze to wystarcza ale dziś czytając forum zauważyłem ze przejawiają się repliki snajperskie 700 fps i nabrałem wątpliwości.

Edited by KonsTiger
Link to post
Share on other sites

Promyki są dobre, chyba że kupiłeś podróbę. Poczytaj kilka tematów o tuning gearboxa w wersji long, na początek proponuję dokupić słabszą sprężynę, nabierz trochę doświadczenia, KONIECZNIE kup boczniaka, na krótkie dystanse. A i nie im dalej tym lepiej, bo zawsze istnieje ryzyko, że repliką którą wystrzelisz na 70m trafisz przypadkiem kogoś w zasięgu 15 m, nawet mniej, a wtedy nie będzie zbyt fajnie. Chyba żę woje środowisko nie ma nic przeciwko żebyś używał tak mocnej repliki, to już wasza sprawa.

Link to post
Share on other sites

Czytałem dziś o snajperach w asg i zdziwiłem się ze 600fps opisują ze repliki maja zasięg skuteczny do 55-65m i trzeba mieć 700 zeby pobawić sie w snajperstwo wiec sie zmartwilem bo 55m zasiegu na 600fps mi sie nie uśmiecha. Co do broni bocznej mam juz:) Pierw sie zaopatrzyłem przez pół roku w szpej i replikę 350fps i dopiero teraz czas na replikę snajperską.

Edited by KonsTiger
Link to post
Share on other sites

@ Alanos dobrze prawi. Kup boczniaka...i coż, Ja też polecałem na początek mniej fps. Zrobisz jak uważasz.

@ PitBear. Spokojnie. Będzie miał to tak poskładane ,ze będzie zadowolony i mam nadzieję nie zrobi nam krzywdy. :)

 

@nicknitro.... idź proszę wypowiadaj się o czymś o czym masz pojęcie, bo o tuningu replik na pewno nie! KAŻDY aeg, dobrze poskładany z odpowiednim cylindrem obsłuży lufę 65cm. Nie "uciągnie" - co to w ogóle znaczy ?

 

Lufy promyka nie są rewelacyjne "w tej cenie". Są własnie cholernie drogie w stosunku do tego co oferują...ale jeśli składamy snajperkę...to mało jest alternatywy :)

Link to post
Share on other sites

Nie "uciągnie" - co to w ogóle znaczy ?

 

 

Nie wykorzysta w pełni potencjału tej lufy,a zanotuje spadek fpsów,poprzez za krótki cylinder.Owszem strzelać to będzie,jednak ja bym kupił lufę oryginalnej długości.

 

Lufy promyka nie są rewelacyjne "w tej cenie". Są własnie cholernie drogie w stosunku do tego co oferują.

 

Dla mnie jest biorąc pod uwagę cenę tanich luf,które mało oferują,a PDI która jest niewiele lepsza od promyka.

 

Kulki lecą jak po sznurku,i wg mnie te lufy są warte każdej wydanej złotówki.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Nie wykorzysta w pełni potencjału tej lufy,a zanotuje spadek fpsów,poprzez za krótki cylinder.Owszem strzelać to będzie,jednak ja bym kupił lufę oryginalnej długości.

 

 

 

Dla mnie jest biorąc pod uwagę cenę tanich luf,które mało oferują,a PDI która jest niewiele lepsza od promyka.

 

Kulki lecą jak po sznurku,i wg mnie te lufy są warte każdej wydanej złotówki.

Spoko. Domyślamy się o co Ci chodziło z "uciągnie" . Jednak mylisz się. Strzelać będzie rewelacyjnie, nie notując żadnych spadków - kluczem do sukcesu prawidłowy montaż.

 

Z lufami tak samo w drugą stronę. Lufa Systemy oferuję naprawdę przyzwoite skupinie, a promyk jest od niej około 2x droższy, a nie jest 2x bardziej celny. Z PDI masz rację, jest o włos lepsza od Promyka, ale znów jest około 2x droższa....

Kwestia zasobności portfela snajpera. Ale wkładanie luf "poniżej" mosiężnych Systemy/Guarder to już jest bezsens :)

Link to post
Share on other sites

No przecież już jest wszystko napisane. King Arms - czyli zostaw piękną "wydmuszkę" (i komorę) - wymień wszystko w środku - szkielet na CNC, daj mocny tłok ze metalowymi ząbkami, pancerne zębatki torque-up, jakiś dobry bore-up, mocny silnik, naprawdę precyzyjną lufę. Do pełni szczęścia kabelki i MOSFET oraz lipo 11,1V. Jak masz kasę, to nie idź na kompromisy, bo przy snajperkach nie warto. Znajdź serwisanta który Ci to dobrze poskłada i właściwie dobierze/podpowie części z własnego doświadczenia. Koniec przepisu.

 

 

Pozostały tylko dobre rady jak nikogo nie uszkodzić takim wynalazkiem... :icon_biggrin:

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...