Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zabawmy się w rzeczoznawcę


Recommended Posts

Witam, proszę was, doświadczonych, o identyfikację lunety ACOG z naszego komisu: Luneta ACOG Sprzedający nie ma informacji o niej, bo kupił ja razem z repliką. Szukam dla siebie acoga, koniecznie z przybliżeniem, ale nie mam zamiaru dawać za niego 400-500 zł, czyli tyle ile za samą replikę :P, dlatego szukam okazji w komisie. Ewentualnie proszę też o polecenie dobrego ACOGa, oferty, jak i opinie o tym z komisu, oraz czy jest warty tych powiedzmy 200 zł. I już ostatnie pytanie, czy da się go jakoś ładnie odnowić, zdrapać tą farbę, czy cokolwiek? Czy jestem skazany na "postarzanego" ACOGa?

 

 

PS. Na pierwszym zdjęciu, na boku ACOGa są jakieś cyferki a'la te na tanich kolimatorach Trijicon, a te są ponoć dobre.

 

Z góry dzięki!

Pozdrawiam

Lafa

Link to post
Share on other sites

Farbę prawdopodobnie zmyjesz jakimś rozpuszczalnikiem. Jakim dokładnie - nie wiem, poszukaj/popytaj w tematach o malowaniu replik.

Po mniej lub bardziej dokładnym zmyciu farby zawsze możesz popsikać matowym czarnym sprejem, który jest tani i łatwo dostępny

 

Link to post
Share on other sites

To zwykły, chiński ACOG, przybliżenie x4 bez podświetlenia czyli sam krzyż. Da się to ładnie rozebrać, wyjąć soczewki i polecieć odpowiednim rozpuszczalnikiem. Kiedys podobnego ACOG'a wyrwałem za 200zł i poszedł te 5 dych drożej. Ogólnie ok. możesz jeszcze utargować bo cena to ani okazja ani zdzierstwo, taka akurat.

Link to post
Share on other sites

Jeśli szukasz tylko powiększenia to ona powinna wystarczyć, sam miałem taka na początku, obecnie po przejściach wróciłem do podobnej tylko z Docterem na plecach. Jeśli chcesz funkcjonalności to możesz iść w stronę porady Lesia lub kupić magnefier za 150zł i jakieś koli za 100zł. CO postanowisz to w tych 2-3ech kierunkach będzie to dobry wybór.

Link to post
Share on other sites

No dzięki wielkie. Może się to wydać dziwne, ale ACOGa planuje założyć na szynę na AUG :P Widziałem pare fotek, nieźle to wygląda, a nie chce takiej typowej lunety. Kolimator otwarty z przystawką powiększającą wyglądałby szkaradnie. Myślę, żę ACOG będzie dobrym kompromisem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...