Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za dobra gumka?


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem z moim m4 kwa. Po wsadzeniu gumki (zielona G&G) Kulka leci na prawdę daleko, tylko że... podbija ją do góry. Kiedy miałem wsadzony stockowy dystanser kulka leciała bardzo mocno w niebo, mimo braku podkręcenia hopki (kiedy podkręcałem na maxa, kulki się blokowały w komorze). Niedawno kolega wymienił mi na dystanser z repliki JG (podobno najmiękczejszy jaki może być) i kulka mimo że nie próbuje już sięgnąć chmur, to i tak latają lobem, jakby umyślnie przelatując nad głową :) Ponadto wsadziłem taką samą gumkę do repliki m4 boyi (jakaś za 600zł, orisowana, teraz już jej chyba nie ma), i problem jest identyczny. Możecie mi doradzić jakąś inną gumkę która NAPRAWDĘ da prostą linię strzału? A może coś z dystanserem?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problem jest taki że cięższych kulek narazie nie mam, jest zapas 0,25 ale myślę że te +0,03 nie zrobi dużej różnicy, kulki latają za dużym lobem. A co do piłowania to nie chodzi o wypustkę tylko od wewnątrz miejsce gdzie naciska dystanser od zewnątrz? Mam najbardziej miękki jaki się da, sam nie wiem czy to wina nacisku dystansera czy wypustki w gumce. Strzelanie bez dystansera da jakiś wynik który pozwoli na sprawdzenie tego?

Edited by Kryhan
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oj, żebyś sie nie zdziwił, te 0. 25-28g robi duuuzą ruznice.

Ją mam ok 450 coś w swojej emce lecz nie kwa, i używam 0.30 g , jakby były 0.31-32 to bym brał z miejsca- mowa o dobrych kulkach,

Aktualnie testowalem gumke g&g i biały guarder i na guarderze mam prosty lot a na gg pod koniec idzie lobem.. co do fps to były kiedyś mierzone, jak przyjdzie xcortech z HK, to będę wiedział ile mam.

Pisze z telefonu dla tego brak pl znaczków

 

Jakie fps-y masz to raz, 2 kulki na cięższe 3 spróbuj włożyć twardy dystanser bądź dorwij gumke biały guarder... Ale stawiam na niedobranie -czyt za lekkie kulki, na drugim miejscu dystanser (oczywiście jeśli z komora hu wszystko ok)

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

~420fps. Używam 0,25 i też wpadłem na to żeby sprawdzić przynajmniej 0,28 i tak też zrobię kiedy będę zamawiać kolejną paczkę :) Wgłębienie na dystanser już lekko podpiłowałem, leży lekko głębiej tak że na zerowym podkręceniu, wypustka z gumki jest tylko lekko widoczna w lufie. Miałem okazję testować tylko kilka strzałów w temperaturze ok. 0 i powiem że śmiga pięknie, strzały nie wylatują poza obszar celowania, jednak dalej nie jest to prosta linia strzału. Pozatym Pieta, jesteś kolejną osobą która gada na tematy o których nie ma pojęcia. To że w swojej emce bez problemu wsadziłeś przezroczystego guardera nie oznacza że da radę go wsadzić do KWA. Odrazu odpowiem-tak miałem tą gumkę. Jak wsadzałem lufę z nią do komory to myślałem że zaraz pęknie, a ona sama podczas wsadzania zmaltretowała się okropnie i nie nadawała się do niczego... jest za gruba a ja jestem zwykłym zielonym a nie serwisantem żeby móc bez problemu ją tam wsadzić.

Link to post
Share on other sites

Ok nie ma problemu,akurat nie wiedzialem ze guarder nie podejdzie , lecz nie pisz ze nie mam pojecia, bo już trochę tego przerabialem, w takim razie powinna pomóc zmiana kulek na cięższe.

 

Edit, jeśli masz 420 fps, to skupienie będzie lepsze, lecz zasięg może spaść.... Lecz nie koniecznie, bycmoze to być wina źle dobraneyo dystanser puki co cięższe kulki pozycz od kogoś tak w razie gdy by były za ciężkie i nic sie nie zmieniło,

 

Jak pisałem, u mnie guarder biały spowodował prosty lot kulki - na g&g pod koniec kulka robiła lob delikatny.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...