Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kompletuję zestaw PMR do lasu i na dechę.


Recommended Posts

Więc tak, kompletuję całość pod pro teca. Stąd też rozglądam się za kopiami bowmanów, coby pod dużą wersją nie wadziły.

 

Czym, prócz ceny, różnią się bowman II od III i czy warto do trójki dokładać?

czy tego typu throat mic:

http://www.rsov.com/product.php?langId=1&currencyId=1&manufacturerId=10&prodId=17131&cateId=0

spełnia swoje zadanie?

 

i ostatnia rzecz - jaką BARDZO TANIĄ PMR mi polecicie? potrzebuję czegoś o zasięgu max 1-2km, na snowboardzie jeździmy w takich odległościach, w lesie działam w drużynie 2-3 osobowej i również nie oddalamy się zbytnio.

Link to post
Share on other sites

A ktoś tych chińskich gówienek używał? bo zamawiałem je wiele razy, ale nie pamiętam komu. :P

Czyli na pewno wezmę bowmana trójkę, laryngofon chyba nie, skoro mam brzmieć jak przed wizytą u logopedy.

Co do krótkofalówek - polowałbym na jakieś brondi, bo słyszałem, że są najtańsze, a do 1-2km dają radę. prawda to? Szukałbym i tak używek na alledrogo.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko powiem, że PMRki szczególnie te najtańsze jak każda elektronika nie lubią się z mrozem, więc może się okazać, że będą chodzić jeszcze gorzej, niż producent zapewniał. No i śnieg też pomagać nie będzie, ustawisz się na stoku za kilkoma zasypanymi śniegiem drzewami i z 20m cię nie usłyszą.

 

Piszę to, abyś zastanowił się, czy nie lepiej kupić droższe ale i mocniejsze radia, które będą działać tak jak chcesz, czy jednak wydać te 100zł i mieć zasięg taki, że spokojnie dogadasz się bez elektroniki.

Link to post
Share on other sites

wiesz, ja na sprzęcie nie oszczędzam i nigdy nie wybieram najtańszej opcji. jednak reszta ekipy jest zwolennikiem Cym, desek z supermarketu, kasków pro-teCH, itp, innym słowem - byle najtaniej. stąd też dla siebie pewnie wezmę coś lepszego (i nawet poproszę Was o model, jaki polecacie), ale dla reszty muszę wybrać coś 'byle było'. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...