Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka broń boczna?


Recommended Posts

Też miałem fizykę w liceum i nawet jeszcze coś pamiętam. Ale może nie wchodźmy w dyskusję, jak kto czuje i czy czuje trafienie, bo taka dyskusja już była i nie przyniosła żadnych konkretów :icon_razz: . Oczywiście pistolety na GG mają zazwyczaj większą moc, niż AEP i w optymalnych warunkach posiadają lepsze parametry strzeleckie. Jako klamkę ozdobną, do strzelania raz na ruski rok pewnie wybrałbym gazówkę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powała, przeczytałem cały ten temat i Twoje teorie są ... dziwne.

 

 

Zaczynając od końca:

- Twierdzisz, że broń boczna to dla Ciebie "broń ostatniej szansy" i używałeś MP5k ? Wybacz, ale dobycie tego jest dłuższe niż klamke więc trudno tu mówic o "ostatniej szansie".

Czytaj ze zrozumieniem, nie pisałem o MP5K jako o replice "bocznej" tylko jako o "zapasowej", a to jest znacząca różnica. Do tego mogłeś zwrócić uwagę na sposób jej noszenia przeze mnie, który w żadnej mierze nie wskazuje, abym traktował ją jako replikę "boczną". Nigdy też nie określałem jej, jako "ostatniej szansy". :icon_confused:

 

- Wypowiadasz się, że klamka nie nadaje się na broń do lasu - bzdura. W dodatku popierasz to na swoim "doświadczeniu" mając kilka jak tu powiedziec - lipnych klamek. Poza tym jeżeli sam nie potrzebujesz klamki do zielonej, to nie mów, że żadna klamka do zielonej się nie nada.

Czytaj ze zrozumieniem i zwróć uwagę co napisałem o SIGMIE. :icon_confused:

 

Wniosek - przeczytałeś, ale nie zrozumialeś :icon_exclaim:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Hyhyhy, wróciłem na to forum po 2 latach... nic się nie zmieniło... Dalej rozkoszne warcholstwo i sami znafcy powiekszajacy sobie pracie mieszajac innych z blotem... Ale to tylko taka mala dygresja ;)

Co do AEP, po pomacaniu klocka od cymy i oberwaniu od niego stwierdzam, że jest on kiepskim wyborem do lasu. Przeciwnik pomyli Twoją kulkę z muchą, która mu usiadła na mundur, albo ze spadajacym lisciem. Za to do CQC jest to zajebista sprawa. Jak ktoś nawet nie poczuje... to zobaczy, że dostał :) W dodatku klamka jest super bezpieczna na bliski dystans!

Oczywiście to tylko moja opinia.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ależ jedenasty, podobna dyskusja toczyła się w kilku tematach i przyniosła pewne wnioski. Takie, że repliczka jest za słaba do normalnego użytku. Zdanie przeciwne miały tylko osoby które posiadają tą replikę i prawdopodobnie nigdy niczego lepszego nie miały. Aż z ciekawości zerknąłem w Twój arsenał. Beretka STTI i MEU Socom Geara :D.

 

Powała w formie, jak w "nożach składanych" :D. Idę po popcorn.

Link to post
Share on other sites

Krótki wesson to jak dla mnie połączenie wszystkich możliwych wad: duża moc (ale i tak mała jak na CO2), a zasięg będzie mizerny ze względu na brak hop-upa. Jest to z resztą mankament większości replik CO2 będących często przekalibrowanymi wiatrówkami. Lufa króciutka, więc nie można liczyć na powtarzalność strzałów.

Jak to ktoś kiedyś mądrze nazwał Dan Wessony ręcznymi działami przeciw-terminatorowymi: dobre są na tych, co się do trafień z 20 metrów nie przyznają, a nie na normalnych graczy.

 

Jak na mnie nie znajdziesz nic co nadaje się jednocześnie na główną do lasu, jak i CQB - chyba, że p90 ze stajni Tokyo Marui, ale jest to dosyć żadko spotykana replika.

Link to post
Share on other sites

Syndrom Rugera plus brak HU czyli jak ruger tylko bardziej. 6 kuleczek w magu. Klimat na plus dla tej repliki, skuteczność w boju- na minus. Wykonanie takie-se ale ujdzie, lakier dość szybko złazi (nie tak szybko jak w WE jednak).

 

Jakby podpicować i wmontować domowym sposobem HU plus kapkę osłabić to będzie lepiej. Ale na 6 kulek wiele nie poradzisz.

 

 

Na główną i do lasu i do CQB znajdziesz replikę bez problemu. Bierzesz jakiś nie bardzo długi karabinek czy PM (ja mam SIGa 552 ale cokolwiek porównywalnej dł będzie git), robisz na 340fps, tak coby nie wyszło ponad 350 na wszelki wypadek, robisz ROFa ładnego i jest repliczka uniwersalna. Ale główna oczywiście a temat był o bocznej. Na boczną po prostu nie kombinujesz i bierzesz klamę. Z resztą z noszenia bocznej najczęściej i tak rezygnuję, chyba, że biegam ze snajpą to czasami biorę. A i to nie zawsze bo jednak każde kilo przy sobie będzie tak czy siak przeszkadzało (że o P90, mp5K i temu podobnych nie wspomnę).

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Nie ma HU. Za to ma więcej FPS niż to, co zwykle uważane jest za dopuszczalna wartość w CQB. Oczywiście - teraz na rynku są łuski zmniejszające "moc" Dan Wessonów. W ręku nie miałem, ale obawiałbym się o zasięg tego wynalazku.

 

Rewolwer jako broń ostatniej szansy IMHO nie jest głupim rozwiązaniem - niewielki stopień komplikacji i z reguły brak bezpiecznika jako takiego, więc w razie czego wyrywasz toto z kabury, kierujesz w stronę przeciwnika i ciągniesz za spust.

Wada, jak to już Dexter zauważył, jest mała pojemność bębna - 6 ładunków i szlus. Z tego zresztą powodu rewolwery w zastosowaniach wojskowych przegrały z pistoletami.

 

Od siebie zasugerował bym Colta Pythona od TM (Dexter go nie lubi ze względu na taki sobie standard wykończenia), z tym, że w wersji z lufą 2,5". Sam mam 4" i jest to gnat sporo większy od typowego pistoletu (2,5" też nie będzie popierdółką...), ale zachowuje powtarzalność na sporych dystansach, a donośność testowana kiedyś przy kilku stopniach mrozu sięgała ponad 40m. Co TM, to TM.

No i mieści 24 kulki, trochę można z tego popykać, nim zostaniesz zmuszony do ładowania. Oczywiście - cena, jak przy TM, jest odpowiednia.

Aha, o sensowną kaburę będzie trudno. Zwłaszcza w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Znaczy o ile rewolwery lubię to jednak do ASG bym nie wziął. Brak zabezpieczeń też nie jest szczególną zaletą patrząc na przykładowo: glocki, SIGi, beretty, USP, P99- wszystkie albo nosi się niezabezpieczone bo bezpiecznika nie mają albo ze zrzuconym kurkiem bo mają samonapinanie albo (jak ja) zwyczajnie i po ludzku w kaburze, z odciągniętym kurkiem bez tykania bezpiecznika. Rewolwery w ASG, z tych nadających się do użytku (tanaki, TMy, marushiny) są konstrukcjami niestety stosunkowo zawodnymi jak na repliki które brał bym na boczną. Na klamka party- łykał bym ale jednak nie na boczną.

Link to post
Share on other sites
Zdanie przeciwne miały tylko osoby które posiadają tą replikę i prawdopodobnie nigdy niczego lepszego nie miały. Aż z ciekawości zerknąłem w Twój arsenał. Beretka STTI i MEU Socom Geara :icon_biggrin:
Mam nadzieję, że wyleczyłeś już swoje kompleksy.

Może zamiast bawić się w wielepa przyjmij do wiadomości, że ludzie wyrażają swoje subiektywne poglądy i nie każdy kto ma zastęp TMów musi myśleć tak jak Ty. Wiem, że w niektórych środowiskach trzeba dostać pałą nabijaną gwoździem, żeby poczuć trafienie w CQB. Są także inne środowiska. U nas na różnych scenariuszach, w których dużo było bliskiego kontaktu i budynków, biegały osoby i z Glockami i Sigami od TM, oraz te z AEPami i każdy dobrze się bawił, a problemów z potwierdzaniem trafienia nie było więcej, niż zwykle (gdy AEPów nie było).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...