Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam

 

mam pytanie......mianowicie: jaka jest sytuacja prawna dotycząca użytkowania asg poza rozgrywkami air soft.

ostatnio ćwicząc koło mojego domu i strzelając do tarczy przyczepiły się babcie chodzące z psami na spacer do pobliskiego lasku i straszyły mnie i kolegę policją ..........

nie mieliśmy przy sobie żadnych kałachów czy granatników tylko repliki krótkie......cz75 i berette m9.

nie przejmowaliśmy się zbytnio i wróciliśmy do zabawy poniewarz stwierdziliśmy że jakby policja przyjechała i zobaczyli by że to na plastikowe kulki pewnie by się uśmiechnęli i pojechali.

wiem że starsi ludzie mają jakąś schizę na punkcie broni ale czy policja może mi za posiadanie i używanie repliki poza rozgrywkami coś zrobić.

asg można używać od 14 roku życia więc pod tym względem nic mi zrobić nie mogą ale czy używanie poza rozgrywkami podchodzi pod jakiś paragraf :icon_mrgreen: czy coś .

 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

asg można używać od 14 roku życia więc pod tym względem nic mi zrobić nie mogą

 

A to ci ciekawostka, pokaż mi gdzie takie uregulowania prawne widziałeś? ASG to zabawki możesz się nimi bawić nawet jak masz 5 lat.

 

Inna sprawa, że gdy zrobisz komuś krzywdę to odpowiedzialność za to jest wyciągana wg. przepisów obowiązujących czy to przy strzelaniu zabawką na kulki czy bieganiu z patykiem. Policjanci w teorii nie mogą nic zrobić, w praktyce pouczyć, za zakłócanie porządku publicznego, ale jest to bardzo dyskusyjne.

 

Ograniczenia na opakowaniach to jedynie rekomendacje nie mają prawnego uwarunkowania, ograniczenia co do wieku sprzedaży mogą funkcjonować jedynie z powodu braku możliwości zawarcia umowy kupna/sprzedaży z osobą nieletnią.

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites

dzięki mikunda o taką odpowiedz mi chodziło ..............strzelam do tarczy na terenie ogrodzonym i wolnym od ludzi..........

 

poprostu nie będe się przejmował mocherami które coś tam sobie gadają...........co do zagrożenia to jestem go w pełni świadomy i zawsze uważam

 

jestem jeszcze "świeży" w asg więc co do tego ograniczenia wieku kierowałem się jakimiś głupimi postami na jakiśtam forach i oznaczeniach na pudełkach po replikach

 

z góry sory :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

asg można używać od 14 roku życia więc pod tym względem nic mi zrobić nie mogą ale czy używanie poza rozgrywkami podchodzi pod jakiś paragraf :icon_mrgreen: czy coś .

 

Oczywiście, że tak i grozi Ci za to kara ograniczenia wolności, poprzez codzienne pisanie w zeszycie, po 100 razy, zdania: "Jestem głupi, leniwy, a do tego analfabeta".

 

poprostu nie będe się przejmował mocherami które coś tam sobie gadają

 

Z dwojga złego lepiej być moherem, niż nastoletnim frajerem. Podstawą jest to dziecko ile Ty masz lat (po wypowiedziach wnoszę, że niezbyt wiele) i czy rodzice wiedzą co robisz.. Bo Policjanci może Cię nie zastrzelą, za to ojciec dupę pasem prześwięcić może. Odpowiedzialność w trybie postępowania ws. nieletnich pomijam (Mt 7, 6).

 

I nie bardzo rozumiem w czym problem - to co robisz na swoim prywatnym podwórku, to generalnie twoja (/Twoich rodziców) prywatna sprawa. Natomiast poza tym podwórkiem, należy miarkować zachowanie do okoliczności. Bo kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...