Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań od początkującego snajpera


Recommended Posts

Witam, po 3. latach biegania z mp5 CYMY wkrótce otrzymam pokaźny zastrzyk gotówki. :icon_razz2: W związku z tym, jej część postanowiłem przeznaczyć na spełnienie swojego marzenia, jakim jest bycie snajperem w airsofcie.

 

Upatrzyłem w specu replikę Barretta: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=5649&name=Socom_Gear_/_Guarder_-_Barrett_M82A1_-_Ver.2

 

1. Zastanawiam się tylko, czy jest sens kupowania takiej repliki - przeraża mnie trochę jej waga. 10 kg robi swoje, a ja, mówiąc wprost, szczególnie wysportowany nie jestem. Zastanawia mnie to, czy waga nie będzie za bardzo ograniczała przemieszczania się, czy nie lepiej wybrać jakiejś lżejszej repliki. Nie chcę bowiem, by zamiast być w użyciu, marnowała się na wystawie w domu.

 

2. Jeżeli jednak zdecyduję się na jej zakup, co należy w niej konkretnie wymienić, aby zwiększyć jej skuteczny zasięg do 100 m? Do tej pory tuning za bardzo mnie nie interesował... :/ Jak bardzo przez to zmniejszy się jej żywotność?

 

3. Jaką lunetę polecilibyście do niej? Zależy mi na dużym przybliżeniu i możliwości montażu na niej kamery.

 

4. Opłaca się ściągać to ghillie?

 

https://bushrag.com/Ghillies/Ultra-Light/Jackets/Ultra-Light-Ghillie-Jacket

https://bushrag.com/Ghillies/Ultra-Light/Pants/Ultra-Light-Ghillie-Pants

 

Nie, nie będę sam robił, mam dwie lewe ręce do takich rzeczy i aktualnie brak czasu, może kiedyś zrobię własne.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A co chcesz robić? Chcesz rekonstruować jakąś szczególną jednostkę? Barretta szczególnie Ci się podoba? Bo za 4499 można kupić inne repliki i je upgradować.

 

Nie, nie chcę rekonstruować szczególnej jednostki, po prostu od zawsze podobały mi się takie masywne karabiny snajperskie, właśnie jak Barrett, czy DSR-1. ^.^

 

Ile chcesz mieć FPS?

 

Myślę, że ok. 750 powinno wystarczyć...

 

Co do ghillie ja mogę polecić:

http://maskalat.blogspot.com/

 

Dzięki, byłem wczoraj na tym blogu ale szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka ghillie nie zachwyca. Nie wiem, może się mylę, przemyślę to jeszcze.

Edited by Ch1ckenOo
Link to post
Share on other sites

@Chicken: Nie warto. I to nawet nie ze względu na koszt zakupu tej repliki i jej upgrade'u, który będzie taki sam jak każdego elektryka a nawet większy, co jej gabaryty - to rusznica nie karabin.. ;) I pomimo, że na zdjęciu kusi w rzeczywistości przy całej swojej wielkości nie jest efektowna - M200 Cheytac tej samej wielkości i przy identycznym zastosowaniu ( czytaj "braku zastosowania" ) prezentuje się nieporównywalnie lepiej. Przynajmniej w respie ktoś spoglądając na przyczynę Twoich nieszczęść powie: fajna :) Poza tym "wyciśniesz" z niej maksymalnie 600 fps jak z każdego innego V2 co przy snajpie wystarczyłoby w zupełności. Ale nie w w tym czymś..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, odpuść budowanie snajperki na tym barrecie, z V.2 wiele nie wyciągniesz a awaria będzie gonić awarię, No i taszczenie ponad 10kg to jest katorga. a za cenę całej repliki złożysz porządny karabin.

 

Kup na bazę VSR lub któregoś z jej klonów i zainwestuj w porządne części dodając do tego konwersje mancrafta uzyskasz naprawdę porządną snajperkę. A po 2-3 miesiącach sprzedasz za połowę ceny bo okaże się, że bycie snajperem nie jest takie fajne jak myślałeś.

Link to post
Share on other sites

A ile miałeś mocy w tej cymce? Bo na twoim miejscu, zastanowił bym się nad tym:

 

 

Myślę, że ok. 750 powinno wystarczyć...

 

 

Niestety przy zasięgu w okolicach 100m, tracisz dużo zasięgu praktycznego, dlatego ja w niektórych warunkach np. lesie mam max. 600fps bo więcej było by po prostu zbyt niebezpieczne, a i tak trzeba dość często odpuścić już niestety. Przemyśl to sobie, postrzelaj z takiego karabinka itd.

Link to post
Share on other sites

@Chicken: Nie warto. I to nawet nie ze względu na koszt zakupu tej repliki i jej upgrade'u, który będzie taki sam jak każdego elektryka a nawet większy, co jej gabaryty - to rusznica nie karabin.. :icon_wink: I pomimo, że na zdjęciu kusi w rzeczywistości przy całej swojej wielkości nie jest efektowna - M200 Cheytac tej samej wielkości i przy identycznym zastosowaniu ( czytaj "braku zastosowania" ) prezentuje się nieporównywalnie lepiej. Przynajmniej w respie ktoś spoglądając na przyczynę Twoich nieszczęść powie: fajna :icon_smile: Poza tym "wyciśniesz" z niej maksymalnie 600 fps jak z każdego innego V2 co przy snajpie wystarczyłoby w zupełności. Ale nie w w tym czymś..

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Dzięki za opinię. :) Oj tam od razu przyczynę nieszczęść, po prostu podoba mi się bardziej klimat walki snajperów od szturmowców. :P Do tej pory nie miałem kasy na porządną snajperkę, a teraz nadarzyła się okazja. :)

 

Po pierwsze, odpuść budowanie snajperki na tym barrecie, z V.2 wiele nie wyciągniesz a awaria będzie gonić awarię, No i taszczenie ponad 10kg to jest katorga. a za cenę całej repliki złożysz porządny karabin.

 

Kup na bazę VSR lub któregoś z jej klonów i zainwestuj w porządne części dodając do tego konwersje mancrafta uzyskasz naprawdę porządną snajperkę. A po 2-3 miesiącach sprzedasz za połowę ceny bo okaże się, że bycie snajperem nie jest takie fajne jak myślałeś.

 

Nie, na pewno nie sprzedam tego karabinu. VSR właśnie średnio mi się podoba, a skoro mam odpowiedni budżet, dlaczemu nie zaszaleć i kupić coś, co cieszy oczy? No właśnie, tylko jeszcze oprócz cieszenia oczu chciałbym z niej postrzelać czasem. :P

 

A ile miałeś mocy w tej cymce? Bo na twoim miejscu, zastanowił bym się nad tym:

 

Heh, CYMKA ma ok. 320 fpsów... ;<

 

 

Niestety przy zasięgu w okolicach 100m, tracisz dużo zasięgu praktycznego, dlatego ja w niektórych warunkach np. lesie mam max. 600fps bo więcej było by po prostu zbyt niebezpieczne, a i tak trzeba dość często odpuścić już niestety. Przemyśl to sobie, postrzelaj z takiego karabinka itd.

 

Wiadomo, że przy bliższych odległościach albo poczekam, aż przeciwnik się oddali albo po prostu użyję boczniaka.

 

A co myślicie o DSRce? http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=5362&name=ARES_-_DSR-1_-_MSR-004 Warto bawić się w jej tuningowanie?

Link to post
Share on other sites

Z takim budżetem to kupiłbym Systeme PTW, zmienił front na długi, dołożył tłumik i porządną lunetę i wychodzi z tego SR25/SPR.

Do tego dać jakiemuś magikowi coby czerwony cylinder troszkę podrasował i masz niezawodną i działającą jak realna snajpe(w sensie obsługi).

Link to post
Share on other sites

Chcesz wyglądać jak snajper czy bawić się w snajpera? Bo jak chcesz wyglądać jak snajper to kup co Ci się podoba. Ale stawiam, że gnat jakiego podałeś 50% czasu spędzi na półce, w domu, 40% na serwisie a max 10% w walce :D. Niepraktyczne, duze, ciężkie bydle o potencjale tunningowym takim samym jak Twoja mp5 (jak nie mniejszym).

 

Chcesz się bawić w snajpera? Masz 5kzł to już można poszaleć- VSR (no ale nie róbmy jaj, nie klony), pełny zgrabny tunning i jesteś master. Starczy jeszcze na lunetę i np dwójnóg, jak ktoś lubi.

Link to post
Share on other sites

Ale stawiam, że gnat jakiego podałeś 50% czasu spędzi na półce, w domu, 40% na serwisie a max 10% w walce :icon_biggrin:. Niepraktyczne, duze, ciężkie bydle o potencjale tunningowym takim samym jak Twoja mp5 (jak nie mniejszym).

Te słowa popieram w 99%...

Replika snajperska psuje się często i kwestia dobrania modelu/marki by te procenty jakośtam zmienić na swoją korzyść.

 

No, a zabawa w snajpera w ASG to moim zdaniem pojęcie względne.

Bo albo idziemy w stronę "snajpera realnego" czyli 4takt i kampimy na maxa, albo w stronę "snipera ASGowego" czyli gościa który ma większy zasięg niż inni i kosi nim na maxa.

Jeśli opcja 1 to bierz jakiś 4takt np. polecane przez Dexa. VSR jeśli opcja 2 to złóż jakiegoś elektryka na 600+FPS.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...