Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rura gazowa z RISem w CM.031


Recommended Posts

  • 2 months later...

Te kompozytowe risowane nakładki mają tendencje do luzów okropnych, natomiast risowana rura, o której jest mowa, jest przystosowana do systemu VFC - np, do boyi pasuje idealnie i dodatkowo bardzo usztywnia zespół lufy.

Przerabiałem to również do cymy 0.31- faktycznie trzeba obciąć metalowy element pod okładziną górną. Wtedy z grubsza pasuje, ale pojawiaja się inny problem - rura gazowa jest za długa, w sensie nie mieści się między kolankiem gazowym a mostkiem, więc trzeba ją lekko przyciąć (ja przyciąłem przy mostku). Problem jest co prawda z zatrzaskiem, bo nie do końca to pasuje, lecz przykręcenie do lufy zewn. wystarcza.

Pamietam jeszcze że był problem ze złóżeniem tego w całość, ale nie kojarze czy byłą to wina samej rury czy raczej risowanej dolnej okłądziny, którą montowałem razem z nią - trzeba było wywiercic otwó w okładzinie dolnej, by z zewnątrz przykręcić śrubkę, blokującą lufę zewn. w mostku.

 

WIeczorem będę miał tą replikę w łapkach, mogę fotki zrobić jesli ktoś ciekawy.

Link to post
Share on other sites

Przeprowadziłem eksperyment i niestety dupa - kolanko gazowe wydaje się być za niskie względem prawidłowego ułożenia rury z RISem... Innymi słowem, zepsułem:

 

a) kolanko gazowe

b) rurę gazową

c) rurę gazową z RISem

 

Oczywiście można trochę kombinować przy tym i jakoś to się będzie trzymać - natomiast efekt jest koszmarny, i NIE POLECAM takich zabaw :/

Link to post
Share on other sites

Oto obiecane fotki:

d0865bb7dc869f90m.jpg e8eb327d36f803c5m.jpg 74c1bef7a01a6c4am.jpg 4f25a43a3173f4c0m.jpg

 

Jest to cm 035, czyli aks74u z gripem z cymy 031 (tej z plasticzanym body). Jak widać - da się. Przypomniałem sobie również po co robiłem otwór z dostępem do śrubki - rury gazowej nie da się włożyć jak w boyi, pod skosem, trzeba cały grip wysunąć z body repliki. Niestety risowana dolna okładzina w zestawie z risowaną rurą gazową nie pozwala na przekrecenie wajhy luzującej jarzmo okładziny dolnej, dlatego całość wysunąłem i zakręciłem póżniej śrubkę blokującą przez otwór w okładzinie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...