Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox v3 8mm King Arms a R.O.F.


Recommended Posts

Witam, czy miał już ktoś do czynienia z tym oto GB:

http://www.specshop....er.3_-_8mm_-_AK

 

Chodzi mi głównie o jego wytrzymałość pod ROF około 30bb/s przy SP110 i SP120 Guardera. O łożyska się nie martwię bo wiem, że ten rof wytrzymają natomiast z gb King Armsa do czynienia jeszcze nie miałem stąd bierze się moje pytanie, czy ten gb wytrzyma takie parametry.

Link to post
Share on other sites

32 rps +/- -> m130 Guarder -> szkielet JG Przebieg -> około 12k kuleczek

31 rps +/- -> m130 Guarder -> szkielet z Cm028 Przebieg -> około 34-37k kuleczek

28 rps +/- -> m110 Guarder -> szkielet z mp5 firmy galaxy Przebieg -> około 10k kuleczek

 

 

Nie wiem czy jest sens pakowania tak drogiego szkieletu... Wiadomo, jakby to był v.2..

 

 

Oczywiście szkielety nadal pracują w replikach.

Edited by Kohan warrior
Link to post
Share on other sites

Jest sens, ponieważ obecnie mam szkielet CA, który miał łożyska 7mm, a powiększyłem otwory na 8mm. 7mm łożyska wytrzymywały tylko kilka magów co nie było zbyt komfortową opcją. Teraz mam 8mm King Arms i nie robi to na nich żadnego wrażenia. Niestety nie zrobiłem idealnych gniazd łożysk tak jak w oryginalnym odlewie no i pojawiły się już dość duże luzy na gniazdach łożysk co skutkuje już wyczuwalną utratą ROF'a.

Tak więc moim zdaniem gb King Arms pod łożyska 8mm to lepsza opcja niż kolejny gb 7mm od np CA czy coś tam w którym zaraz rozpadną się te łożyska i znowu kłopot.

Link to post
Share on other sites

Mówisz o łożyskach kulkowych?

 

Kompletnie nie nadają się do tuningu rofowego.

 

Może być tydzień/miesiąc ale i tak padną.

 

 

 

Tak dokładnie, ale King Armsy mają się bardzo dobrze od ponad pół roku co w zasadzie nie stanowi wybitnego osiągnięcia, ale 7mm CA wytrzymywały góra 2-3k strzałów więc w porównaniu King Armsy 8mm wypadają bardzo dobrze..

 

Wracając do tematu, zostawmy łożyska bo nie o nie tu chodzi, tylko o gearbox. V3-jki wytrzymują dużo i mniemam, że ten też wytrzyma. Cena wiadomo dość spora bo szkielety na 7mm są tańsze, no chyba że ktoś wie gdzie można kupić tańszy gb v3 na 8mm? Bo Element 9mm jakoś mi nie podchodzi, nie mam przekonania do niego i tych łożysk.

Link to post
Share on other sites

Z tą różnicą tylko, że miałem rof 30/s a teraz przez wyrobione gniazda zęby już nie układają się jak poprzednio i rof spadł do 25/s. Tak więc musi się poprawić do takiego stanu jak było poprzednio, czyli takiego rofa jaki właśnie mi odpowiada.

 

Co do ślizgów SHS to miałem 7mm i miały jakieś dziwne brudy w miejscu styku z osią zębatki, wytrzymały paczkę kulek, czyli 4k i dostały takie luzy, że tylko na śmietnik się nadawały. Dlatego delikatnie rozwierciłem otwory gniazd na 8mm i założyłem King Armsy. Na początku siedziały bez żadnego luzu, ale niestety do czasu i właśnie po to chcę kupić ten szkielet na 8mm łożyska aby to wszystko ładnie do siebie pasowało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Minęło już troszkę czasu od wymiany szkieletu i mam pewne spostrzeżenia co do wykonania GB, a więc:

1. Łożyska w gniazdach siedzą bardzo pewnie i nie ma najmniejszej szansy aby się poluzowały, musiałem wręcz je wbijać aby weszły w gniazda - duży pozytyw za to.

2. wszystkie flaki pasują idealnie, żadnych piłowań, docinań nie trzeba robić. Przekładamy wszystkie części i składamy z powrotem w całość.

3. Co do składania GB to rewelacja, nakładamy drugą połówkę na wierzch i pstryk wszystko pasuje. Jedyny minus to listwa na górze, trzeba podpiłować listwę lub GB aby się wsunęła w miarę łatwo bo nawet 3 cm nie szło wsunąć. Ale od czego jest DREMEL :icon_mrgreen:

 

W środku:

mosiek

silnik Element UT

zęby SHS 13:1

tłok SHS stalowa listwa

Łożyska kulowe 8mm KA- założyłem te stare, w porównaniu do nowych nie widać znacznej różnicy w zużyciu

spring Guarder 110

 

reszta mało istotna w rofie :icon_razz:

 

Teraz efekt końcowy.

 

Batka LiPo 3S naładowana, próbowałem na dwóch.. 20 i 25C

- na 2300mAh 20C na granicy rozsądku strzela, tzn. jeszcze pracuje normalnie ale cholernie szybko około 30-32 rps

- na 2200mAh 25C jest już nieciekawie, słychać że sprężyna jest za słaba i są zgrzyty w środku, nie mierzone ale więcej niż 32 rps

Batka Life 4S 1100 30C

- zaraz po ładowaniu masakra, gorzej jak na lipo 25C powyżej, trzeba uważać żeby nie strzelać więcej niż pół sekundy bo cholernie zgrzyta, dopiero jak batka spadnie do nominalnego 3,3V na ogniwo jest 29-30 rps i o to mi właśnie chodziło :icon_mrgreen:

 

Ogólnie zakup tani nie był, ale mamy w zestawie prawdopodobnie niezniszczalne kulki 8mm, no i solidnie wykonany szkielet.

Jeśli ktoś dysponuje i może wydać taką gotówkę na szkielet to polecam GB KA V3 8mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...