Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odbłysk w red point z płaska szybką.


Recommended Posts

Witam

 

Tak jak już się domyślacie z tematu chodzi mi o otwarty kolimator z płaską szybką. Mam z nim mały problem a mianowicie z przodu w szybce odbijają sie promienie słoneczne, latarki itp. odbijają się do tego stopnia że potrafią prawie "oślepić" przeciwnika.

 

Może macie jakieś sprawdzone sposoby albo jakieś propozycje rozwiązania tego problemu ?

Myślałem o osłonie na ACOG albo czyms podobnym.

 

Czekam na wasze propozycje .

 

Pozdrawiam

Wox

Link to post
Share on other sites

To nie jest płaska szybka :D. Nie montuj... nic. W momencie kiedy ktoś na Ciebie świeci latarką (zakłądam, że chodzi o CQB?) to odblask jest Twoim najmniejszym problemem a z kolei w "zielonej" nigdy odbłyski od obiektywu lunety/kolimatora nie robiły jakiejś znaczącej różnicy. Możesz w improwizowany sposób montować sobie jakieś plastry miodu ale zaciemnisz sobie obraz. Możesz zrobić "trzy czwarte rury" na koli ale stracisz nieograniczone pole widzenia.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że mój kumpel ma taki sam i kiedy wychylił się z krzaków i zaświeciło słońce ja dostałem świątłem prosto w oczy.

 

PS: Nie wiedzałem jak wytłumaczyć to "płaska szybka" :icon_razz:

 

EDIT: Pończocha za bardzo zasłoni mi obraz, sprawdzałem.

Edited by woxnox
Link to post
Share on other sites

To widocznie jest jakiś profesjonalny poziom na strzelankach w których bierzesz udział, bo na wielu z imprez na których uczestniczyłem takie "kwiatki" się zdarzają. Ewentualnie ktoś sie położy w cieniu, zawieje i jest przebłysk pomiędzy liśmi pozwalający światłu uderzyć w lunetę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...