Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet pomoc w kupnie


Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupić Replike gazówke najlepiej, upatrzyłem sobie coś takiego:

http://asghobby.pl/pistolet-asg-elite-force-racegun-kal-6-mm.html Warto kupować w tym sklepie?

Co możecie powiedzieć o tym? Jakieś opinie?

 

Druga opcja to interesuje mnie (srebny najlepiej chrome) Desert Eagle Hard Kick, tylko problem w tym że nie moge go znalejść na żadnym polskim sklepie internetowym...

Znalazłem tylko takiego na stronie TM:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Gas_Pistols_SMGs_Tokyo_Marui_Tokyo_Marui_Desert_Eagle_50AE_Chrome_Stainless.htm

tylko czemy tam pisze tylko 260 fps? Aż taki słaby jest? A nie widze też żeby gdzieś tam pisało Hard Kick...

Link to post
Share on other sites

1. Od opini replik inny dział tam najpierw poszukaj(sam nie jestem w stanie nic o nich powiedzieć).

2. Z zagranicy można kupować ale z zaufanych sklepów(np. Redwolfairsoft, ehhobyasia itp.)

3. Jeśli sam nie wiesz jak zamówić, zajmują sie tym ludzie z forum.

4. Rozumiem ze cię stać na utrzymanie, konserwację, i sam zakup repliki.

5. W opisie z reda pisze "one of the hardest kicking handguns" - tak kopie.

Ad.5. Repliki (nawet te hard kick) nigdy nie bedą tak kopać jak ostry- nigdy!

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

To DE na jaką odległość szczela przy tych 260 fps?

Pewnie na niedużą - AEG za tą kwotę pewnie strzeli dalej. Pewnie polecą na mnie baty za to, że Ty szukasz pistoletu a ja Ci zaproponuje coś innego. Odnoszę wrażenie, że ten pistolet ma być Twoją pierwszą repliką. Jeśli tak to odradzam pistolet. W ASG pełnią one rolę broni bocznej której używa się gdy użycie silniejszej broni (głównej) będzie nieprzyjemne dla "ofiary" (dlatego mają niewielką moc). Takie sytuacje mają miejsce głównie w CQB (walce w budynkach) gdzie odległości są niewielkie. Więc jeżeli chcesz pierwszej repliki, która nada sie do walki to kup sobie replikę broni długiej.

Link to post
Share on other sites

Miałem już sprężynową replike beretty w której po 2 tygodniach pękł jakiś plastik w środku... Naprawiłem to ale po jakimś czasie znowu coś poszło i troche mnie to zraziło ... :/

Dlatego szukam repliki z mocnym wnętrzem najlepiej gaziaka

DE najbardziej mi sie podoba wiadomo :) Narazie na żadne "zloty" sie nie wybieram, jak już do pogonić sie troche ze znajomym po lesie, poszczelać do celu itd

 

AEGa puki co nie chce kupować, może jak mi sie wkręci i najpierw wybiore sie gdzieś, pogadam z ludzmi na żywo, pooglądam potrzymam może i dają mi poszczelać :) A wtedy boczniaka już bym miał jakby co

Link to post
Share on other sites

też lubię sobie posTRZELAĆ...

 

matko poszczelać... po szcze lać... różne określenie na siusiu xD albo kaka xD

 

a tak serio to jeśli chodzi o gaziaki słuchaj Dextera, chyba że kupisz sobie CM030 xD to już się go nie słuchaj bo jest złyyy :D i drogi :D

Link to post
Share on other sites

nawet na 300-400 fps kulka metalowa spadnie parę metrów przed tobą, gdyż jej waga jest zbyt duża. (tzn potrzeba dużo większej energii, aby nadać jej taką samą prędkość wylotową, jak kompozytowej kulce o wadze 1/5, 1/4 grama).

 

Osobiście uważam, że kupno samego pistoletu to nie jest problem. Problemem jest dokupienie do niego magazynków dodatkowych. Uwierz mi, też myślałem że "z jednym dam radę, najwyżej go doładuje w trakcie akcji". Yeah, right... Trochę wybiegnę w przyszłość teraz.

 

Po 1 niejako stres i presja czasu i wiele innych czynników nie pozwolą ci tego zrobić. Przykładowo, utknąłeś pod krzyżowym ogniem kompozytu w jakiejś dziurze. Hi-cap sie kończy, odkładasz karabin, wyjmujesz pistolet, ładujesz pierwszą kulkę do komory, wychylasz sie i strzelasz.

I teraz tak. Po pierwsze, zakładając niską temperaturę. Twój cel przy strzale momentalnie zostanie rozmyty przez chmurę gazu, która wyleci w czasie odrzutu zamka. Zakładając, że nie strzelasz z biodra. Druga rzecz przy "filmowym" strzelaniu zza osłony. Syfon, tzn zrzucenie większej ilości gazu przez magazynek. Trzecia rzecz- masz tylko jeden mag. na moim przykładzie, 23 bb's. Skończą się i co dalej? Musisz wyciągnąć szybkoładowarke, najlepiej z odpowiednią przejściówką i szybciutko doładować. Mój rekord na mojej szybkoładowarce to 8 sekund i to w domku ze stoperkiem oglądając serial. W realiach, które opisałem wyżej, to praktycznie wieczność. Do czego zmierzam?

 

Do tego, żebyś odpuścił sobie na razie pistolet, bo wydasz załóżmy na niego 600 zł i po 150-200 na kazdy jeden dodatkowy magazynek. A miło byłoby mieć co najmniej dwa w zapasie. Inna sprawa że model, który wybrałeś wydaje sie być jakimś dziwacznym gotowcem do IPSC, jednak kosztuje zbyt mało, aby sie do IPSC nadawać (zresztą jest w opisie repliki).

Za tą kwotę możesz mieć całkiem dobrego elektryka, z którym pobawisz sie na pewno lepiej niż z denerwującym Cię szpanerskim gunem rodem z filmu akcji. Zrobisz oczywiście jak uważasz, tylko bądź świadomy, że bardzo prawdopodobne jest iż szybko się zwyczajnie do niego zrazisz i wyląduje jako zabawka do strzelania w domu.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Oke już rozumiem że to nie waitrówki :)

Dzięki za pięknie rozpisaną wiadomość :icon_biggrin: tylko nie rozumie tego (Druga rzecz przy "filmowym" strzelaniu zza osłony. Syfon, tzn zrzucenie większej ilości gazu przez magazynek)?

Wiadomo że zapasowy magazynek też zakupie, ale mowa o samej replice puki co :icon_smile:

 

Gotowcem do AIPSC mówisz o tej pierwszej replice czy DE?

 

Czyli co taki DE nawet na boczniaka sie nie nadaje wrazie gdybym bardziej sie wkręcił?

Edited by Pintol
Link to post
Share on other sites

Ten bardziej odpicowany co wygląda jak fazer kapitana kirka.

 

Prosta sprawa, im szybciej strzelasz ("filmowo"), tym bardziej rozprężenie gazu zmraża magazynek. Im bardziej zmrożony tym gorzej chodzą zawory, a co za tym idzie wylatuje wiecej gazu niż trzeba w pewnym momencie- i to jest syfon. Szczególnie często zdarza się to w niskich temperaturach (zależnie od modelu i producenta, niektóre siadają już przy dziesięciu stopniach na plusie, a inne dopiero przy -5).

 

Jak kupować pistolet, to kupować od razu cały system do niego, tzn zapasowe magi, odpowiednie kulki, butle z gazem, zapasowe magi, zapasowe zawory, szczęki magazynka, uszczelki, kaburę. Robi sie nagle 700-800 czy tysiąc złotych za cos, co w realiach jebankowych przydaje sie... no szczerze: z rzadka.

 

syfon jak ta lala :) Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...