Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem... tłok, zębatka, popychacz v2 JG/GFC i cholera wie co jeszcze...


Recommended Posts

Witam !!!

 

Mam następujący problem z gearboxem v2 JG/GFC. Po wymianie szkieletu tłok nie chce ruszyć..., a popychacz z dyszą chodzą jakby gearbox normalnie strzelał. Sprawdziłem na innym sprawnym tłoku i zębatce i dalej to samo... Sprawdzałem już kilkanaście razy rozbierająć gb i składając go. Wszystko robie w 100% ok.. Ma ktoś może jakąś chipotezę na ten temat ? Przez moje ręce przeleciało już trochę giwer z różnymi problemami ale z takim czymś nie spotkałem się jeszcze nigdy..

 

Proszę o odpo i z góry Dziękuję ;)

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na to że zębatka tłokowa nie może złapać zębów tłoka. Gdyby jednak tłok miał zacinkę to by wszystko stało w miejscu popychacz również by nie pracował. A tutaj popychacz pracuje a tłok już nie. Pytanie jaki tłok? Czy pomiędzy tłok a głowicę tłoka dawałeś jakieś podkładki?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kolega twierdzi, że przez jego ręce przeszło parę replik, to by chyba zauważył, że zębatka tłokowa nie zazębia się z pierwszym zębem tłoka. Jednak ta sytuacja jest mało prawdopodobna. Wszystkie testowane tłoki musiałyby być bez pierwszych zębów.

 

Bardziej możliwe jest, że tłok zawiesza się w maksymalnej tylnej pozycji i dalej zębatki kręcą się bez przeszkód. Pytanie tylko, jak kolega rozkręca tego gearboxa to w jakiej pozycji jest tłok?

 

ustawienie%2520t%25C5%2582oka.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A więc tak podsumowywyjąc. Kupiłem nowe zęby do tłoka, wsadziłem i co.... i nic dalej to samo.. A zatem postanowiłem przedłużyć trochę tłok jak mi to radzili przedmówcy więc włożyłem milimetrową podkładkę pomiędzy tłok i głowice i poskutkowało ;) Co prawda po wystrzeleniu paru midów tłok zaciął się w tylnim położeniu rozkręciłęm gearboxa i złożyłem jeszcze raz i jak do tej pory jest ok ;) Zobaczymy bo narazie zima ale szykuje się jakaś mała zajaweczka więc się przekonamy. Dzięki za rady i jak by coś było nadal nie tak po przesianiu troche ammo to będę się odzywał w tym temacie :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...