Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rili? Ja mam body emkowe z dwustronnym zwalniaczem.

 

Powiadasz? Chętnie bym zobaczył, takiego jeszcze nie widziałem.

I znalazłem również sposób na w miarę wygodną zmianę magazynków udając leworęcznego. Cóż, codziennie człowiek uczy się nowych rzeczy.

Acz zdania co do G36 nie zmienię, wciąż uważam za wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Zapytaj w tym sklepie o dostępność w najbliższym czasie tej repliki:

 

http://www.blackswor...Coyote-Tan.html

 

Jeżeli koniecznie musi być BB, to tutaj mogę Ci polecić, gdyż jest dwustopniowy, regulowany i całkiem ładnie to działa. Możliwe, że zrobią jakąś promocje, ja u nich brałem tę replikę niedawno za 1266 zł, więc dużo taniej.

Przepraszam, jednak jestem cholernie nie ogarnięty w tym temacie. Co oznacza "dwustopniowy" BlowBack?

Replika bardzo ładna, właśnie czegoś takiego szukałem, dzięki :)

 

A czy obustronny zwalniacz magazynka można jakoś samemu zrobić? Czy trzeba kupić odpowiedni model. Albo jakiegoś Custom'a zamówić jeśli M4 w takim nie występują? Albo dokupić samo body obustronnym i wymienić z posiadaną bronią?

 

No jeśli nie da się zcustomować eMki, to wybiorę G36c. Też świetnie wyglądająca broń :)

 

A co sądzicie o tym?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7769&name=WE_-_416_-_Green_Gas_-_Closed_Bolt#!prettyPhoto

 

Czy poza tym, że nie będzie działać w zimie, są jakieś minusy GreenGas'u? I czy to "dbanie o broń" , czyli konserwacja uszczelek i "częste serwisowanie produktu we własnym zakresie jest kłopotliwe?

 

Przepraszam, za ten spam, ale chciałbym być zadowolony z repliki którą kupię, a to jednak trudny wybór dla żółtodzioba ;)

 

+ może polecicie coś innego z 416-stek?

Link to post
Share on other sites

Magazynki gazowe są drogie. Do AEGa będziesz miał koło 5-6 magazynków za jednego gazowego + cena gazu. Boczniaki gazowe potrafią zaboleć przez zużycie gazu a co dopiero broń główna.

 

Co do tych eMek dla leworęcznego - wszystko można wyćwiczyć, mój kumpel robi wszystko lewą ręką i nie miał problemów z nauczeniem się obsługi eMki właśnie tą ręką. Nawet ja nauczyłem się strzelać i posługiwać lewą ręką, a wszystko inne robię prawo. Kwestia godziny zabawy i znajdziesz swoje patenty na zmianę magazynków czy użycie selektora ognia.

 

Edit : osobiście na pierwszą broń nie poleciłbym Ci karabinu szturmowego na Green Gas. Co do tego serwisowania produktu we własnym zakresie może być kłopotliwe bo nie masz o tym pojęcia. Musiałbyś robić to z kimś kto ma o tym pojęcie, lub przed komputerem czytają poradnik.

Edited by Turas
Link to post
Share on other sites

W sumie racja... Też zacząłem wymyślać z tą lewą ręką...

Czy można prosić kogoś na prywatną rozmowę GG, czy w jakiejś innej formie? Żeby zapoznać się z budową broni. Nie chcę tutaj zadawać zbyt błahych pytań, żeby nie zaniżać poziomu forum :D

Bo widzę zdjęcia replik na różnych stronach to z jednego boku, to z drugiego... i pogubiłem się która jest która, i co jest po której stronie o.0

Link to post
Share on other sites

Sory, może jestem aż tak głupi... Więc szukam odpowiedzi w miejscach, które m. in. są do tego przeznaczone.

 

http://zapodaj.net/c18098e67ee8b.jpg.html

Czy nr 1 to nie jest przypadkiem zwalniacz magazynka? Który jednak znajduje się po lewej stronie - czyli dla lewej ręki. Po drugiej stronie repliki nie ma niczego podobnego.

I czy w elektrykach element nr 2 jest ruchomy? Czy tylko w BB czy wgl?

Link to post
Share on other sites

Nr 1 to Bolt catch - w oryginale po ostatni strzale zamek zostaje w tylnim położeniu, a po włożeniu magazynka i wciśnięciu bolt catcha zamek wraca na swoje miejsce automatycznie wprowadzając pocisk do komory. W nie których replikach również zastosowano działając bolt catche, a w reszcie replik, bolt catch tylko sobie wisi i nie ma żadnego zastosowania.

 

Nr 2 to dźwignia przeładowania - jest ruchomy, możesz "przeładować" czyli w AEGach otworzyć okno wyrzutnika łusek, bo tam chowa się pokrętło od regulacji HU.

Link to post
Share on other sites

Osobiście jestem przeciwko karabinkom gazowym. Repliki gazowe, które toleruje to boczne lub snajperki. Za dużo zabawy, za duże koszty. Za taką cenę wolałbym kupić AEGa I klasy. Za 1500zł będziesz miał bardzo dobrego AEGa.

 

Jak chcesz porównanie to jeden magazynek gazowy WE kosztuje od 180zł - najtańszy. Najtańszy do AEGa kosztuje 25zł. Gaz 1l to koszt koło 40-50zł. Nie wiem na ile wystarczy, ale w gaziaku 1l green gazu idzie w miesiąc czasem dwa. A bronią główną wystrzelisz sporo więcej.

 

Nie znam się dokładnie na wartościach i eksploatacji gazowych karabinków, więc nie zamilczę już w tym temacie. Jedynie co to AEGiem możesz się strzelać cały rok. Green gaz poniżej 10 stopni umiera. Widziałem kiedyś, które dawały radę w niższych temperaturach, ale były sporo droższe i trzeba było sprowadzić zza granicy.

Link to post
Share on other sites

Czyli ten HK416 Umarex'u dobrze się sprawdzi?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=10844&name=Umarex_/_VFC_-_Heckler_&_Koch_HK416D#!prettyPhoto

 

Wart jest swojej ceny i posłuży mi długo? Wydatek 1500zł to nie mało, i nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto. Szukać czegoś tańszego o podobnych parametrach, czy jednak Umarex to dobra firma?

Link to post
Share on other sites

W ręku nie miałem, nikt ze znajomych też nie więc nic Ci nie powiem na ten temat. Może ktoś inny z forum Ci może cokolwiek powiedzieć o tej replice. Szukałbym raczej czegoś bardziej popularnego u nas w Polsce - łatwiej o serwis i ew. części zamienne

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem temat poświęcony tej broni. Kilka osób narzekało na osiągi i bebechy, ale pewnie byli to Weterani, więc nie powinno mnie to dotyczyć w większym stopniu :)

Duża część pozytywnych komentarzy. Raczej będę się skłaniał do kupna właśnie tej repliki. Oczywiście jeszcze zostaje do rozpatrzenia G36c :D

Ale to już dużo bardziej okrojona grupa broni, które miałem do wyboru :)

 

Na razie dziękuję za wszelką pomoc,

pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, jednak jestem cholernie nie ogarnięty w tym temacie. Co oznacza "dwustopniowy" BlowBack?

Replika bardzo ładna, właśnie czegoś takiego szukałem, dzięki :icon_smile:

 

Oznacza to, że możesz go ustawić na lekkie "kopnięcie", lub mocne "kopnięcie" czyli cały efekt odrzutu możesz sobie regulować w dwóch stopniach. Replika jest cała metalowa, oprócz chwytu i stopki kolby oczywiście.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...