Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy kamuflaż BW ??


Recommended Posts

Jakoś tak przez przypadek znalazłem w Rangershopie coś takiego:

Jest opisany jako BW AF (czyżby nowy camo dla bundeswehry/bundeswaffe ?? A może kolejny cywilny wynalazek :wink: ).

 

116016n.jpg

 

Krój zarówno spodni jak i bluzy wygląda raczej na typowy dla BW a na stronie sklepu nie ma żadnych więcej informacji.

 

Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to proszę o info.

Link to post
Share on other sites
http://www.rangershop.pl/images/116016n.jpg

http://www.ifrance.com/ArmyReco/Russe/Bulg...Bulgaria_02.jpg

 

Moze slepy jestem albo cos, ale jak dla mnie to sa dwa rozne mundury...

Niewykluczone, że to ja zbyt szybko i mylnie rozpoznałem ten wzór jako bułgarski ;) Na pierwszy, drugi, trzeci i czwarty rzut oka rysunek plam jest bardzo zbliżony. Może tylko w tym zagadkowym są jakby większe jednolite jasne plamy. Trza by sie bliżej przyjrzeć i spróbować znaleźc dokładnie takie samy elementy w obu wzorach.

Link to post
Share on other sites

Wycofuję me wątpliwości zapodane w ostatniej mej wypowiedzi. ;)

Podtrzymuję wcześneijesze me twierdzenie, że ów zagadkowy wzór to nowy kamuflaż bułgarskiej armii, a dokładnie któraś z jego wersji. Znalazłem bowiem inne zdjecia przedstawiające rożne wersje bułgarski ego wzorur, na jednym z nich można zauważyć te fragmenty rysunku kamuflażu, które sa tez w owym zagadkowym kamuflażu. Dowód w postaci prezentacji w dalszej części poniżej.

 

Foty i opisy ze strony http://www.shopbulgaria.com/index.php?z=1&...&id=25&p=2&a=-1

 

camo_arabica.jpg

BULGARIAN CAMOUFLAGE FABRIC "Arabica"

 

camo_irak.jpg

BULGARIAN ARMY CAMOUFLAGE FABRIC "IRAQ"

 

camo_boil.jpg

BULGARIAN CAMOUFLAGE FABRIC "Boil"
- tu zauważyłem odwrócenie kolorów, przynajmniej w jednym typie plam, w stosunku do wersji "Arabica"

 

camo_madara.jpg

BULGARIAN CAMOUFLAGE FABRIC "Madara"

 

---------

Prezentacja - Porównanie wzorów kamuflaży ze zdjęć

 

bulgarkamo18ld.jpg

- fragment nieznacznie różniący się od tego z niebieską obwódką można znaleźć na tym zdjeciu żołnierza bułgarskiego, znaczy oba wzory się owszem różnią, ale nieznacznie, widać są to dwie różne wersje

 

bulgararab17qr.jpg

 

bulgarboil13lx.jpg

- tu widac właśnie odwrócenie kolorów w stosunku do kamuflażu ze zdjęcia z gościem

Link to post
Share on other sites

Nie prowokujcie AdAma bo jak się rozkręci... :wink:

Z ciekawostek nowe ale "oldskulowe" francuskie Camo zimowe w dla jednostek alpejskich opracowane i produkowane przez Arktis Ltd. O ile wiem wzór jest zastrzeżony, a projekt obejmuje mundury zimowe, całość oporządzenia i pokrowce.

 

23062919514134199.jpg

 

Grski1.jpg

Link to post
Share on other sites
Witam Panow serdecznie :)

chcialem rozwiac wasze watpliwosci - kamo przedstawione jest uzywane przez sily lotnicze CZECH

pozdrawiam i podziwiam wytralosc w drazeniu prwady przez niektorych osobnikow

:wink:

To, że mundurek ten jest na wyposażeniu czeskich wojsk lotniczych nie wyklucza wcale tego, że jest to bułgarski kamuflaż lub jakaś jego wersja. Wszak bywa, że wojska jednego kraju przyjmują do użytku wzory kamuflażu będace kopiami lub modyfikacjami wzorów innych państw. Pierwszy przykład z brzegu to Holendrzy, którzy mają i "swojego" brytyjskiego DPM-a i "swojego" pustynnego amerykańskiego "desert 3-color".

 

Swoją drogą, ciekawa sprawa, żeby czeskim siłom powietrznym zachciało się mieć swój własny kamuflaż... Co oni myślą, że są USA? :lol:

 

Pozdrawiam i dziekuję za uznanie mej wytrwałości :wink:

Link to post
Share on other sites

Calkiem nie wykluczone. Ja poprostu mowie co wiem na 100% ale i tak to nie zmiania faktu ze bardziej mi to przypomina wiezienny pasiak niz jakies porzadne kamo. Ale o gustach sie nie dyskutuje jak wiadomo i zapewne dlatego tez te mundury maja swoich zwolennikow. Zycie nie bylo by piekne jak wszyscy by biegali w BDU woodlandowych czy pustynnych.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Bardzo mozliwe, ze sie to gdzies sprawdza... A co powiecie na belgijskie puzzle? Widzialem chyba na militaryphotos jak sie z tego ludzie strasznie nabijali do momentu gdy jakis Belg wkleil zdjecia ich zolnierzy w "srodowisku naturalnym". Nagle sie okazalo, ze ten kamuflaz jest idealny jak na temte warunki i to nie byla tylko kwestia gustu ichnich decydentow :wink:

Link to post
Share on other sites
Właśnie, o gustach się nie dyskutuje a ten "więzienny pasiak" wg. mnie może się całkiem nieźle sprawdzać w budynkach (o ile kolory w oryginale są takie jak na fotkach) :wink:

 

kolor jest taki jak widac, co prawda w realu to lepiej wyglada ale i tak uwazam ze co do kamo na polskie lasy to nie ma bata na flecktarny lub dunskie kamo ktore notabene jest malo rozpowszechnione. Jednak niemcy maja lasy takie jak my i naprawde moze i dziwnie flecktarn wyglada ale w lesie jest idealny szczegolnie w iglaste lasy. Dunskie kamo jest bardziej do lisciastych ale i w iglakach tez jest good. Wielu ludzi zamawia np flecktarny a w komentarzach daj info ze kupuja po to aby ich lesniczy nie widzial :) jak cos tam w lesie dzialaja. Co do AF to serio nie wiem po co to czechom. Ja na poczatku myslalem ze to jest jakies niemieckie AT albo cos wlasnie do budynkow a nie do "latania" ale cooooz czlowiek cale zycie sie uczy

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Duński kamuflaż (mówię o tym oryginalnym M84) nie jest rozpowszechniony dlatego, że go po prostu nie można dostać, a jeśli się gdzieś pokaże to za kosmiczną kasę.

 

Ta kopia, która jest u Was dostępna, jest niestety tylko trochę zbliżona do oryginału. Chociaż trzeba przyznać, że w terenie porośniętym świerkami sprawdza się znakomicie.

No i szkoda, że MilTec nie robi pełnej rozmiarówki szczególnie wersji Long !!

 

A tak BTW sorry za OT :wink:

Link to post
Share on other sites

Racja ale te co sa to jakos sie sprzedaja i nie ma z nimi wiekszego problemu, po za jednym przypadkie :)))

A jak ktos woli oryginal nad oryginaly to bierze flecktarn ktory ma po za swoimi walorami opisanymi wyzej duzo oporzadzenia i wszyssssstko co trza dodatkowo w swoich barwach.

Link to post
Share on other sites

Jestem prawie przekonany że ten czeski mundur może dobrze maskować. Mam mundur BW Flacktern. wielu z bliska oceniało go za taki który nie maskuje pierwszorzędnie

"tu jakieś rude plamki itd."

Natomiast jeśli wejść w odpowiedni las to flacktern wogóle nie rzuca sie w oczy i znakomicie zlewa sie z otoczeniem.

A taka jest właśnie jego rola

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...