Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwa kabelki do baterii


Recommended Posts

Witam

Planuję przerobić moją replikę, a mianowicie dolutować dodatkowy kabelek, tak abym mógł podpiąć baterię i w kolbie i w chwycie przednim. I teraz pojawia sie moje pytanie czy to jest wykonalne? Chodzi o to, że mam dwie baterie- jedną do kolby i jedną, która zmieści sie tylko w chwycie przednim i chcę ich używać na przemian. Czy taka przeróbka jest możliwa?

Jeżeli założyłem temat w łyk dziale, proszę o przeniesienie

Replika to PJ4 RIS

Link to post
Share on other sites

Tak, taka przeróbka jest możliwa a gdyby obie baterie miały podobne napięcia to mógłbyś ich używać równocześnie. Gdy ogniwa się różnią to proponuję jakiś przełącznik aby szybko baterie przełączać. Chyba, że nie chcesz przełącznika i tylko będziesz ręcznie podpinał i odpinał ogniwa.

Link to post
Share on other sites

Nawet przy tym samym napięciu używanie ich równolegle jest słabym pomysłem, bo będą się nierównomiernie zużywać. Musiałyby mieć identyczne napięcia, pojemności i stopień zużycia. Najlepiej byłoby wykorzystać przełącznik 3-pozycyjny (nie wiem, ile wygospodarujesz miejsca), mógłbyś wtedy podłączyć jedną, drugą lub odłączyć obie baterie.

Ale tak, jest to wykonalne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli byłyby to dwie LiPo to można by używać obu o różnych pojemnościach tylko na obie warto wtedy alarmy założyć lub przynajmniej tylko na tę potencjalnie słabszą.

Dalej uważam, że to szkodliwe. W miarę używania, spięte razem baterie będą się rozładowywać nierównomiernie, tzn. ta o większej pojemności będzie doładowywać tą mniejszą, w której napięcie będzie spadać szybciej. Naprawdę dużo lepiej jest dojechać najpierw jedną, a potem błyskawicznie przełączyć na drugą wtyczkę i korzystać z drugiego pakietu.

Link to post
Share on other sites

Dalej uważam, że to szkodliwe. W miarę używania, spięte razem baterie będą się rozładowywać nierównomiernie, tzn. ta o większej pojemności będzie doładowywać tą mniejszą, w której napięcie będzie spadać szybciej.

 

To jest rozsądny argument przeciw.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...