Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Po strzale pojedynczym sprężyna jest lekko napięta


Recommended Posts

Zmieniło by, bez mosfeta silnik nie ma możliwości natychmiastowego wyhamowania i utraty nagromadzonej energii dlatego po puszczeniu spustu ma tendencje do naciągnięcia jeszcze trochę tłoka, w skrajnych przypadkach nawet możliwe jest oddanie następnego strzału. Mosfet z aktywnym hamulcem załóż i będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc , zakupie sobie taki i zamontuje. Obawiam się ,że ten problem z dwoma strzałami na semi jest spowodowany jakimś złym lutem na stykach jeszcze otworze i popatrzę co się tam stało.

 

Zakupię opóźniacz elementa i zobaczymy co to będzie z repliczką.

Edited by karol5683
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie będę tworzył nowego tematu, bo temat podobny (odnośnie braku powrotu tłoka do pozycji początkowej.

 

M4 G&P - wstawiłem naprostszy układ mosfet, przez co oczywiście musiałem rozebrać GB.

Kupiłem też nową baterię Li-Po (Zippy 11,1V 1,5Ah 20C). No i tu pojawia się problem.

Przy podłączonej lipo, przy strzale na semi tłok nie wraca do startowej pozycji. W przypadku umierającej baterii NiMH (mały rof) wszystko działa.

Czy jest możliwa taka historia, że obroty silnika są zbyt duże, przez co zanim zwolniony tłok wróci do pozycji wyjściowej, zębatka tłokowa jest już przy drugim obrocie łapiąc w/w tłok? Jeśli nie, to co gdzie popełniłem błąd? ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...