Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powiekszenie otworow na lozyska


Recommended Posts

Robiłem tak u siebie na gearboxie v3 cymy który leży u mnie nie używany, chciałem się pobawić i zobaczyć co z tego wyjdzie. Stockowo były łożyska 6mm, rozwiercałem wiertłem bodajże 6,7mm, nie próbowałem wiertłem 7mm. Wywiercone otwory lekko podpiłowałem okrągłym pilnikiem pod średnicę otworu i łożyska ładnie pasowały, były osiowe i nie zauważyłem jakichś nieprawidłowości podczas pracy zębatek i całego gearboxa. Jeżeli zrobisz to bardzo precyzyjnie to wszystko będzie dobrze pracować. Czy jest sens to wykonać? Moim zdaniem tak, bo łożyska kulkowe 7mm dużo lepiej pracują niż zwykłe 6mm ślizgowe, różnica jest odczuwalna.

Link to post
Share on other sites

Jak już to TYLKO okrągłym pilnikiem. Bez wiertarki stołowej i innych narzędzi. Ewentualnie jeszcze dremel by zrobić dodatkową fazę pod kołnierz łożyska. Ale jeśli już sie bawić to od razu na 8 albo i 9 mm. Tylko co chwila mierzyć średnicę suwmiarką. Robienie samym pilnikiem okrągłym sprawi, że otwór będzie lekko stożkowy i pozwoli na faktycznie sztywne osadzenie łożyska. Ale pilnikiem robić TYLKO od wewnętrznej strony GB. Kiedyś gdzieś raz tak dopasowywałem jak miałem szkielet inny a łożyska inne i klient już nie chciał dokładać do budżetu. Da się i da się spokojnie zrobić to prosto i osiowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...