Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moja pierwsza replika


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze mam takie pytanko odnośnie KWA jak to jest w końcu z ta komorą hop up czy można ją bez problemu wymienić?

Przepraszam za tyle pytań ale po prostu nie mogę się zdecydować czy wybrać KWA czy EA,potrzebuję ~440fps

i tryb full auto.

Edited by Wi
Link to post
Share on other sites

potrzebuję ~440fps

i tryb full auto.

Tiaaaa z takim podejściem GB wytrzyma max. 18 m-cy :hahaha: .

Posiadam G&P, które w czasach świetności dawało 420 fpsów, z biegiem lat sprężyna (M 120 - Guarder) ubiła się i mam 380-395 fpsów, moi koledzy poszli w wyścig efpesów, efektem czego wymieniali już GB ( ich repliki nie należały do II ligi - KA, ICS, G&G), jednak obciążenia dynamiczne na sprężynie, tłokach zębatkach etc. powodowały urywanie zębatek, pękanie tłoków, pękanie GB. Czy warto co roku ładować 700 zł w wymiane wszystkiego łącznie z GB? U mnie wyszło, że za szybki rof (28 bb na sekundę) na ogniwach LiPo 11,1 V spowodował pęknięcie tłoka. Idąc w duże efpesy trzeba wszystko wymieniać w GB dodatkowo instalować Mosfet, co i tak nie da gwarancji, że się nic nie posypie, a cena repliki rośnie wóczas astronomicznie wysoko.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Cóż, jak dla mnie to jest ciężkie do osiągnięcia poprzez wymianę samej sprężyny, jak dla mnie to bardziej "propagandowe działanie sprzedawców" :icon_smile: . Miałem robiony tunning l.1 w ASGShopie (w replice G&P) i maksymalnie osiągnąłem 420 fpsów, przy zmienionej wówczas dodatkowo przeze mnie komorą HU od KA, pełną szczelnością w układzie Tłok- Cylinder. Teraz żeby mieć 450 fpsów muszę wymienić sprężynę (na nową m - 120 Guardera), wstawić Bore Up - też od Guardera, zmienić gumkę HU. W sumie 350 złotych za 60 fpsów więcej niż jest obecnie, a żeby nie zajechać styków przydałby się jakiś MOSFET (dodatkowe 200 zł). Trochę replik różnej maści przewinęło mi się przez palce i aby osiągnąć bezawaryjne i stabilne 450 fpsów nie wystarczy wymiana samej sprężyny, będzie to raczej chwilowe podkręcenie, ale nie na tyle powtarzalne. Z czasem sprężyna się ubija o czym Ci pisałem i prędkość spada. Sądzę, że przy samej zmianie spręzyny będziesz miał 430 fpsów (zakładając pełną szczelność, dobre parametry komory HU, właściwej instalacji elektrycznej, wydajności silnika etc.).

P.S. Pamiętaj, że podawane prędkości dotyczą kulek o wagomiarze 0,20 grama i ustawionym na zero HU. Stosowanie kulek o tym wagomiarze w replice to kiepsko-średni pomysł. Osobiście używam 0,25 i wówczas i tak prędkość przy zerowym HU wynosi max 395 fps, a przy ustawionym HU, ta prędkość jeszcze bardziej spada...

 

Rof zależy też od sprężyny, im jest słabsza, czyli bardziej miękka, tym łatwiej uzyskać większy rof. Trzeba wymienić gumkę na silikonową i warto stosować dobre kule.

 

Kolego, dodałbym jeszcze, że napięcie ogniw też ma na to wpływ :icon_razz2: .

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Ale im cięższa kulka, tym bardziej stabilny tor lotu i większa szansa, że kulka nie odbije się od liści czy krzaków.

 

Moim zdaniem tuning do 450 fps jest bezpieczny pod warunkiem, że: nie zawieszasz palca na spuście tylko strzelasz krótkimi seriami, nie stosujesz baterii lipo 11.1V (do jej stosowania polecam stworzenie gearboxa na droższych częściach, a i to nie gwarantuje pełnej bezawaryjności) i używasz dobrych kul, które nie zablokują się w lufie. Mam replikę z 450 fps, strzelałem z niej wielokrotnie i nie miałem problemów.

Link to post
Share on other sites

Ale im cięższa kulka, tym bardziej stabilny tor lotu i większa szansa, że kulka nie odbije się od liści czy krzaków.

 

No z całą pewnością :icon_razz2: , chodzi tylko o to, że te 450 fpsów to samą sprężyną raczej się nie wykręci, a jak Kolega Wi napisał, że full auto, to raczej krótkie serie nie wchodzą w rachubę, więc będzie musiał zrobić to o czym Ty i ja napisaliśmy ( czyt. zakup części do GB) :icon_biggrin:, bo inaczej kiepsko to widzę pod względem wytrzymałości.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

450 fps na M120 to bardzo dobry wynik. Często taka sprężyna daje 400-420 fps w zależności od szczelności i samej sprężyny. Wiele zależy od szczelności i spasowania konkretnego egzemplarza repliki i sprężyny. Czyli od szczęścia.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Faktycznie może te 450fps nie jest dobrym pomysłem.

Jak duża może być różnica zasięgu po między 410 a 450fps?

Bo w sumie mi zależy na tym aby mieć przyzwoitą szybkostrzelność, jak najcichszą prace gearboxa,i podobny zasięg do replik kolegów z teamu którzy mają od 420-450fps full auto (mają jakieś składaki).

Zastanawiam się czy wybrać EA czy KWA.W EA jest ładne wykonanie i dobry hop up,w KWA znowu dobry gearbox ale body z plastiku i problemyz hop up.

Link to post
Share on other sites

A może nie pchaj się w 410 FPS tylko np 380 i dobry hop up. Mniej krzyku będzie, że nowy z za silną repliką :)

 

EDIT: Ja wybrałem EA (Combat M16). Mam 315 FPS (stock), a niesie tak samo prawie (3/4m różnicy na korzyść Boyia) jak M4 Boyia na 400FPS. :)

Edited by dr Ziolo
Link to post
Share on other sites

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/401174 oprócz G&P mam replikę AR -15 o tą replikę http://www.specshop....Proline_-_17391

i jak widzisz w stocku ma przyzwoite osiągi, ładnie wykonane body, działający bolt catch i przyzwoita komora HU, w niezłej cenie - nie tylko w Specshopie ( w którym obecnie jest niedostępny) można go nabyć.

 

Faktycznie może te 450fps nie jest dobrym pomysłem.

Jak duża może być różnica zasięgu po między 410 a 450fps?

5-10, metrów, są repliki o "mocy" 360-380 fps, a zasięg skuteczny (tzn. że kulka trafi w cel wielkości stojącego człowieka) miał 60 metrów, a repliki 400-450 też osiągały 60 metrów, z tą różnicą że "rozrzut" był nieco mniejszy i trafiały w cel nie na całej sylwetce a w część popiersia ( tam gdzie było celowane).

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

dr Ziolo

 

Czy Hop up gorzej będzie działał przy 410fps niż przy 380fps? Krzyku zaczej nie będzie bo nawet nowi maja tam ponad 400fps ;)

 

luis

 

Ale gdy jest mniej fps to kulka będzie leciała wolniej i przeciwnik będzie mógł jej uniknąć.

Link to post
Share on other sites

 

Ale gdy jest mniej fps to kulka będzie leciała wolniej i przeciwnik będzie mógł jej uniknąć.

.

Zasadniczo przy 380 fpsach czy 450 i na tych dystansach w których operują repliki zawsze da się kulom nie kłaniać i być jak bohater Matrixa. To są ograniczenia Airsoftu, Kulki nie latają z prędkością prawdziwych pocisków. Bawię się w AS od dekady i jakoś wystarcza mi 380 fps.

Link to post
Share on other sites

dr Ziolo

 

Czy Hop up gorzej będzie działał przy 410fps niż przy 380fps? Krzyku zaczej nie będzie bo nawet nowi maja tam ponad 400fps :icon_wink:

 

 

Hop up będzie działał podobnie, tylko trzeba dobrać odpowiednie kulki (wnioskuję, że G&G 0,25) i odpowiednio ustawić HU :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...