Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazy 101 Inc.


Recommended Posts

Kupiłem ostatnio w SpecShopie gaz 101 Inc., jako że cena Ultraira pozostała bez zmian, a pojemność spadła z 1000 (jeżeli dobrze pamiętam) do 570ml. Butla niewiele mniejsza od Guardera (foto), można nie zauważyć że zmalała. Jeżeli zawsze tak było, proszę o korektę, acz m.in. na MO i asgshopie są litrówki w podobnej cenie. Na stronie producenta 570ml tylko.

 

Ale wracając do gazów 101 Inc. Mianowicie nie nadaje się to do użytku. Klon Px4, który bez problemu strzelał na Guarderze (także oparach, które wystarczyły na 3-4 strzały) i Ultrair, na tym gazie nie był w stanie wykonać pełnej drogi zamka (nie zatrzymywał się przy braku kulek), blowback był słaby, pluł gazem przez lufę, dookoła pistoletu chmurka gazu, a w środku masakra - szystko zasyfione smarem - zespół kurka, BBUnit, komora hopa szczęki magazynka, wręcz wylewało to się na zewnątrz pistoletu. Takie same obserwacje w przypadku Glocka. Nie jest to kwestia klamek, bo jak wyżej pisałem - na Guarderze i Ultrairze działają bez problemu.

 

Dla porównania na Ultrairze:

 

Dodam, że przy wypuszczaniu gazu z magazynka, 101 Inc. dawał białą chmurę, podczas gdy Ultraira w ogóle nie widać.

 

Obserwacje w domu, więc temperatura nie miała tu żadnego wpływu.

 

Ktoś próbował i miał podobne doświadczenia? A może tylko ja natrafiłem trefną butlę? Spec generalnie bez problemu "zwrócił kasę"* i stwierdzili że ma iść do sprawdzenia, ale wolę przestrzec przed tym gazem, szkoda nerwów z jeżdżeniem/odsyłaniem do sklepu, a potem z czyszczeniem klamki.

 

*zwrócili kasę do wykorzystania w sklepie :P

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...