Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gearbox Cm.028 02b Szkielet tuning?


Recommended Posts

A ja się wykruszę z ogólnej opinii o cm.028 i powiem Ci, że z tym gearboxem da się zrobić fajny tuning, jednak z jednym się zgodzę - nie opłaca się kupno nowych części. Ja posiadam tą cymkę w częściach i mam ten gearbox do eksperymentów, które wychodzą całkiem nieźle i w przyszłości chce z tego złożyć jakiegoś krótkiego kałaszka do CQB. W swoim gb rozwierciłem otwory na łożyska z 6mm na 7mm i dałem łożyska kulkowe. Dodatkowo mocno wypolerowałem prowadnice tłoka w gb i sam tłok dzięki czemu przesuwa się bardzo leciutko, a ze smarem to już w ogóle bajka. Nawierciłem dodatkowe otwory w stockowej głowicy tłoka z 4 do 8 i wypolerowałem dodając fazkę, nawierciłem otwory w całym tłoku, zeszlifowałem metalową tulejkę w środku tłoka do minimum aby cały tłok był lżejszy. Wypolerowałem cylinder w środku, dałem nowe uszczelki. Doszło też podkładkowanie zębatek. Reszta części jest stockowa. Mnie te modyfikacje nie kosztowały nic (no, parę groszy na wiertła i papier ścierny), u siebie też możesz takie coś wykonać, bo ładować w tego kałaszka nowe firmowe części tuningowe to tak jak byś z malucha zrobił rajdówkę, niby to to szybkie ale to i tak nie ferrari.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz bawić się w wymianę części na nowe lepsze to tak jak piszesz: prwadnica sprężyny koniecznie do wymiany bo stockowa jest plastikowa, ja polecam poprostu stalową łożyskowaną - firma tutaj ma mniejsze znaczenie, stal to stal. Tłok ja bym polecił jednak 14 stalowych zębów, bo jeżeli wymienisz też głowicę tłoka to może wyjść, że AOE nie będzie zgrane, a przy tłoku 15 zębów ciężej jest to wyregulować. Co do głowicy tłoka to łożyskowana i dobrze jak będzie tzw. cicha ale to nie koniecznie, najważniejsze żeby była plastikowa do stockowej (też plastikowej) głowicy cylindra. Na głowicę cylindra polecam dać nowy oring, ja używam zielonego hydraulicznego - ma lekko mniejszą średnicę ale po naciągnięciu na głowicę daje idealną szczelność. Gdzie taki dostać? Ja wziąłem z zestawu naprawczego do reduktora gazowego LPG w samochodzie, ale w sklepach z uszczelkami też takie można dobrać. Polecam też spodkładkowanie zębatek, jeśli zrobisz to dobrze to poczujesz znaczną różnicę przy strzelaniu.

Link to post
Share on other sites

Jak już masz gearbox CM02b to rozejrzyj się za ładniejszą budą, po taniości to kałaszek jakiś stalowy- czasem na komisie ktoś sprzedaje na częśći. Drożej (bo selektor nowy i koszyk silnika)- G36. I też co chwila pojawiają się jakieś częśći na komisie.

 

Ja mam ten gb w... kałachu VFC, którego GB odmawiał kilkakrotnie współpracy.

 

Ogólnie uważam to za jedną z fajniejszych mozliwych opcji: Markowy korpus repliki + po taniości kupiony gearbox chiński (a potem stopniowo wymieniać). Wychodzi tanio, a ładnie z zewnątrz i akceptowalnie wewnątrz. Tyczy się to niestety jedynie replik z V3 :icon_biggrin:

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Tak właśnie zrobię :P macie jakieś doświadczenie co do tej wyciszonej głowicy tłoka? bo słyszałem że łatwo się po prostu rozpadają a dałbym takowy do gb v2 w moim m16 które jest baaaardzo głośne.

 

Jak już masz gearbox CM02b to rozejrzyj się za ładniejszą budą, po taniości to kałaszek jakiś stalowy- czasem na komisie ktoś sprzedaje na częśći. Drożej (bo selektor nowy i koszyk silnika)- G36. I też co chwila pojawiają się jakieś częśći na komisie.

 

Ja mam ten gb w... kałachu VFC, którego GB odmawiał kilkakrotnie współpracy.

 

Ogólnie uważam to za jedną z fajniejszych mozliwych opcji: Markowy korpus repliki + po taniości kupiony gearbox chiński (a potem stopniowo wymieniać). Wychodzi tanio, a ładnie z zewnątrz i akceptowalnie wewnątrz. Tyczy się to niestety jedynie replik z V3 :icon_biggrin:

Racja, dlatego właśnie kupiłem tą replikę :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...