Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy ten karabin jest godny uwagi?


Recommended Posts

Witam. Jestem dość (bardzo) zielony w asg. Mam zamiar kupić pierwszą replikę elektryczną, bo mam shotguna. Chodzi mi o replike : http://gunfire.pl/product-pol-1152198039-Replika-subkarabinka-GFG039C.html . Co o niej sądzicie? Jak z zasięgiem skutecznym? Spodobała i się ona ze względu na ten kolor i wgl. na wygląd. Jeżeli macie zamiar pisać o innych replikach, to cm.028 i g36k od jg odpada.

Ogólnie widzę fakt, że chyba oszukali z fps'ami, bo 370fps to chyba na kulkach 0.12g jest. Warto wydać na to kasę? Wie ktoś, czy są do niej dostępne low-capy?

Link to post
Share on other sites

To jest chyba JG tylko sprzedawane pod logem GFC.

 

Jeśli Ci się podoba to dobrze, może być.

 

370 fps mierzone jest na kulkach 0,2g. Do repliki możesz śmiało stosować 0,25g.

 

To moim zdaniem plusy istotne -

Gearbox v3 oraz Gwarancja:

24 miesiące

 

Low capy chyba są ale to taka moja informacja na 20%.

Link to post
Share on other sites

Blow-back w elektrykach to nie najlepszy pomysł, ponieważ zabiera w miarę dużo energii z baterii, i zamek przesuwa się na ok. 3 cm.

 

Bzdura.Nie zużywa dużo energi, a cykl ruchu zamka zależy od rofu.W Gietach Ares/S&T/Boyi zamek porusza się na całej długości.

 

Warto wspomnieć też,że jedynymi Gietami z blowbackiem to Ares,S&T,Boyi.

 

Krótko o nich.

 

Lepsza konstrukcja(niż przestarzały TM),lepsze odwzorowanie broni palnej,zrzut napiętej sprężyny,szybka wymiana sprężyny.Jeżeli masz możliwość wybrania repliki w tym standardzie,to się nawet nie zastanawiaj,i ją bierz.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

@Quzodor, bierz ją śmiało, odpuść sobie Blow-back.

Kulki G&G lub MadBull 0,25g.

 

Powała, jeszcze poleć agm003 i mamy komplet twoich wypowiedzi na wmasg :D

 

co do autora:

-370fps na 0,20g mierzone na pewno

-tak, jest to odpicowane zewnętrznie JG

-Gumka hop siup do wymiany również na pewno

-EBB to nie jest najlepszy pomysł :/

-na 30-40m da radę z palcem w... nosie...

-Powała ma rację, korzystaj z takich kulek a będziesz zadowolony z osiągów

-ten "przestarzały TM" jest bardzo, bardzo dobry i nie wiem czemu kolega wyżej się go czepia :(

-ogólnie jeśli miałbym brać jakieś g36 to właśnie JG albo Ares (a jak pisałem wyżej GFC to lekko odpicowane JG)

Link to post
Share on other sites

@Św. Piotrze, czyżby chodziło Ci o ten rozrzut na "auto"? Nie posiadam francuskiego, ale domyślam się, że to prezentacja repliki w stocku. Przypuszczam, że wymiana gumki (guarder, G&G) i zastosowanie kulek (G&G, Mad Bull 0,25) poprawiłoby te wyniki. Nie sądzę, żeby w użytkowaniu była gorsza od JG, które w innym temacie poleca nawet KaXardas... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

-ten "przestarzały TM" jest bardzo, bardzo dobry i nie wiem czemu kolega wyżej się go czepia :(

-ogólnie jeśli miałbym brać jakieś g36 to właśnie JG albo Ares (a jak pisałem wyżej GFC to lekko odpicowane JG)

 

Trzymałeś replikę w systemie Aresa w łapie?

 

Dla mnie JG to porażka,dlaczego?

 

Body błyszczy się jak psu jaja

Sklejana kolba z dwóch połówek(która mi się rozpołowiła)

lipny zaczep kolby

śrubki,śrubki,jeszcze raz śrubki

plastikowa atrapa bloku gazowego,w której trzyma się lufa(lubi pękać)

gwint lufy 13,2,na którego nic nie nakręcisz

Najgorzej spasowany gejbox,jaki na oczy widziałem(3 egzemplarze rozbierałem)

A najnowsza seria rypie się na potęgę.Nie jest to już to samo co giety z przed 2 lat.

 

Teemka była dobra kiedy wychodziła,czyli jakieś 10 lat temu.Na dzień dzisiejszy Ares i jego kopia Boyi rządzą.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Generalnie to jest solidna replika. Zawsze może się coś zdarzyć, ale jest dużo mniejsza szansa niż w przypadku np. M4 Boyi. Koledzy trochę się na siłę doktoryzują, zamiast powiedzieć po prostu, że G36 JG to przyzwoity sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Stosunek ceny do jakoś wg mnie jest oki. Fajna rzecz na pierwszą replikę. I jak już ktoś pisał plusy to 2 lata gwarancji, gb v3 i jak dla mnie kolor body. Z czasem zmiana gumki i lufy plus dobre kulki i ta GFC będzie dawała radę. A spór czy G36 JG czy Boyi czy SRC czy Cyma czy Ares czy TM czy KA są lepsze wg. mnie trwa i będzie trwał do ostatniej repliki.

 

@Powała nic nie sugerowałem tym linkiem, a to że tylko Francuzowi chciało się zrobić o tej replice film nie moja wina. Co do skupienia to facet sam na filmiku przyznaje, że problemem jest wiatr jaki był tego dnia.

Link to post
Share on other sites
(...)Dla mnie JG to porażka, (...)

Nie zgadzam się, G36[JG] to nadal jedna z replik, którą warto zainteresować się (obok AK[CM] i [boy] oraz MP5[CM] i [JG]) na początek zabawy w ASG. :maniak_OK:

 

(...)A najnowsza seria rypie się na potęgę.Nie jest to już to samo co giety z przed 2 lat.

Miałeś pecha jeśli trafiłeś na zły egzemplarz, niestety tak jest ze wszystkimi "Chińczykami" ich jakość zależy od ilości ryżu jaką dostał skośnooki montażysta. W drugim zdaniu jest trochę racji. :icon_confused:

 

Stosunek ceny do jakoś wg mnie jest oki. Fajna rzecz na pierwszą replikę. I jak już ktoś pisał plusy to 2 lata gwarancji, gb v3 i jak dla mnie kolor body. Z czasem zmiana gumki i lufy plus dobre kulki i ta GFC będzie dawała radę.(...)

Za wyjątkiem koloru body (preferuję czarny) zgadzam się z Twoim zdaniem.

 

(...) @Powała nic nie sugerowałem tym linkiem, a to że tylko Francuzowi chciało się zrobić o tej replice film nie moja wina. Co do skupienia to facet sam na filmiku przyznaje, że problemem jest wiatr jaki był tego dnia.

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się, G36[JG] to nadal jedna z replik, którą warto zainteresować się (obok AK[CM] i [boy] oraz MP5[CM] i [JG]) na początek zabawy w ASG. :maniak_OK:

Jeśli jesteś ślepo zapatrzony w te Twoje ukochane giety i MP5 JG, to nie dziwi mnie Twoje zdanie. Jednak Chińczycy, prócz ci, którzy tworzą nowe giety JG idą z duchem czasu i ich giety są po prostu słabe. Tak, jak pisał Nitro, nowsze generacje to jest totalna porażka. No ale brnij dalej w swoich fantazjach... :icon_smile:

Gietę albo Boyi albo Aresa. Ewentualnie, jeśli nie musi być gieta, to kalach Boyi też będzie dobry

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...