Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

IMAX B6 CZY PowerBEAN "MAJOR"


Recommended Posts

Która z ładowarek jest lepsza ? Opłaca się kupić majora ? czy imax ? Mam aku Ni-MH 1,2 9,6 V. Jak narazie nie posiadam ładowarki do aku i muszę się zaopatrzyć tylko nie wiem do końca którą ... Chce troche żeby ona pochodzila i była dobra . Jeszcze nie jestem takim zawansowanym graczem więc nie znam wszystkiego co dobre i co złe także proszę o pomoc .

 

IMAX B6

 

http://www.casg.pl/product-pol-601-Ladowarka-mikroprocesorowa-i-balanser-IMAX-B6-z-zasilaczem.html

 

MAJOR

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=10277#!prettyPhoto

Edited by ghoo
Link to post
Share on other sites

Jeden pies co kupisz,to to samo.

 

Miałem Oryginał i podróbę imaxa,miałem w łapach majora,a obecnie śmigam na Redox alpha 2.

 

Cenowo najlepiej wychodzi chyba Redox z zasilaczem.Za swój zestaw dałem 120zł bodajże.

 

Warto jedynie wspomnieć,że w żadnej wyżej wymienionej nie ma końcówki tamiya, i będziesz się musiał zaopatrzyć w przejściówkę z T-dean na Tamiya. Opcjonalnie wystarczą też same krokodylki.

Link to post
Share on other sites

PCB robi ta sama fabryka lecz na indywidulane zamówienia. Na początek zanim zaczniesz ładować to kalibrujesz napięcie ogólne. Kombinacja decrease + enter potem wkłądasz wtyczkę od zasilacza cały czas trzymając te klawisze dopóki nie pojawi się menu serwisowe. Bierzesz multimetr w łapę, sprawdzasz napięcie pakietu i korygujesz +20/-20. Enter zapisujesz, stop anulujesz.

 

Te ładowarki od fabryki są rozkalibrowane. Moja była tak wspaniale wykalibrowana, że przeładowywała lipo, teraz mam spuchnięte cele. Nie wiem jak w pb, w redoxie prawdopodobnie nie ma menu kalibracji dla każdej celi, by wykalibrować balanser trzeba mieć pakiet 6S naładowany idealnie po 4.20V na celę.

 

Balancer w tej ładowarce nie będzie możliwy do wykalibrowania, jeśli nie wymienicie rezystorów z 1% na 0.1%.

 

Czasami trafia się padnięta sztuka i ogniw NiMh ani NiCd nie naładujesz. Albo będzie przeładowywać, albo pozostawi pakiety niedoładowane.

 

Przynajmniej 1 wersja redoxa, podejrzewam że firmware ma wadliwy algortym i przez to kontroler poprawnie nie interpretuje D.peak.

 

Dodam tylko, żebyście lepiej sprawdzili multimetrem czy ładowarka nie pompuje w którąś celę 4.23V. Taki wynik spowoduje zmniejszenie sprawności pakietu, w skrajnych przypadkach napuchnięcie cel(delikatnie, widoczne to jest po naprężeniu folii pakietu) lub wybuchu.

 

Te ostrzeżenie piszę, by ktoś nie popsuł sobie pakietów, ja kupiłem redoxa alpha V1 2 lata temu w sklepie modelarskim. Polecono mi ją, po czym gdy byłem kupić kolejny pakiet nazwano mnie niszczycielem lipo. Wszystkie 8 pakietów mam spuchnięte, tą ładowarką.

 

Co prawda kolega ma nimh, jego też to tyczy jak ładowarka zgłupieje i nie zadziała d.peak to zniszczy mu pakiet.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Seger wszystko fajnie, pięknie ale w temacie o ładowarach za 150 pln, dajesz sprzęty zawodnicze przystosowane do ekspresowego ładowania za 700 PLN. Ja rozumiem, że batkę można ładować i ładowarką za 2 tys. tylko nasuwa kwestia przerostu formy nad treścią.

 

Daj coś może do 300 PLN, dla przeciętnego zjadacza airsoftowego chleba.

Edited by Michu
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem napięcie na każdej celi w moich pakietach LiPo 11,1V no i to co pokazuje ładowarka a miernik to całkiem inna historia.

Dwa identyczne pakiety LiPo 11,1V 1200mAh 20C Redox, ImaxB6, miernik.

Ładuje pakiet prądem 1A, po naładowaniu ładowarka pokazuje mi 12,60V oraz 4,19-4,20V na każdej z cel.

Miernik w łapę, pakiet "naładowany" ma 12,44V. Cele zmierzone po kolei i jest 4,14V.

Zakupiłem zewnętrzny balanser i sprawdzę na nim jak pakiety się lądują i jakie są napięcia.

Link to post
Share on other sites

Multimetr z nową baterią :)

Mierzyłem napięcie podczas rozładowywania LiPo oraz podczas ładowania. Mierzone na wtyczce balansera pakietu.

Balanser zewnętrzny niestety zwracam ale kupiłem nową ładowarkę. Vista Power AP606.

W ładowarce Vista pakiet po naładowaniu ma 12,45V odpowiednio po 4,15V na cele. Powinno być 12,60V moim zdaniem lub blisko tego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...