Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Madmax - recenzja


Recommended Posts

A więc...

Wygląd ogólny:

- całe body to chiński plastik*

- wiele małych dupereli psujących wygląd ( jakieś bezpieczniki i inne dziwne elementy, niektóre z nich klekoczą przy bieganiu ).

- kilka napisów typu "made in chna" i "power soft gun"

- dziwny kolminator ( atrapa )

- 54 cm. długości

- "pas nośny" w zestawie

*Nie jest to abs, ale jest dość wytrzymały.

 

Aby załadować "magazynek" :wink: przeba nacisnąć przycisk pod kolminatorem i "złamać" całego guna. Przy tej czynnoćsi napinamy sprężyne. Kulki wkładamy w gumową część lufy. Mogła by być ona troszke luźniejsza, bo przez ciasnote tej części lufy gun traci na zasięgu.

Celować możemy tylko przy użyciu lasera, bo kolminator to tylko atrapa. Sam laser jest bardzo mocny. W jasny dzień widać go na odległość ok. 50m.. Do zestawu dodana jest także latarka taktyczna ( Swieci na niebiesko ).

 

Osiągi:

Zasięg wynosi ok. 15m. przy kulkach 0,2 TM. Po 10m. kulki latają jak chcą. Brak hop-up. Kumpel ( za moim pozwoleniem ) testował na mnie siłe guna :D . Nie jest tak mocny jak mój XM, ale wali porządnie. I tu zauważyłem coś dziwnego, a mianowicie gun strzela z jednej lufy mocniej, a z drugiej słabiej. Spusty są dwa. Pierwszy jest wysunięty dalej i troszke dygocze, drugi trzyma się cały czas sztywno. Nie jest to broń bardzo celna.

 

W gunie można wstawić dłuższe lufy, bo te kończą sie jakieś 15cm przed końcem lufy zewnętrznej. HU raczej nie da sie dorobić.

 

Jak dla mnie to jest warte swoich pieniędzy, ale nie nadaje sie na jakieś większe strzelanki. Ot taka sobie zabaweczka o nienajgorszym ( jak na tą cene ) zasięgu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Aby załadować "magazynek" :wink: przeba nacisnąć przycisk pod kolminatorem i "złamać" całego guna. Przy tej czynnoćsi napinamy sprężyne. Kulki wkładamy w gumową część lufy. Mogła by być ona troszke luźniejsza, bo przez ciasnote tej części lufy gun traci na zasięgu.

 

Takie pytanko mam: czy można załadować do każdej z luf kilka kulek jedna za drugą i czy jakoś sensownie wystrzelą ? - jeśli bylo by to możliwe, wtedy ten "sprzęt" nadawał by się do "czyszczenia" pomieszczeń, celność nie była by wtedy tak istotna.

Link to post
Share on other sites

Muśle że po 2 kulki do jednej komory to wejdą ale pewności nie mam bo dawno guna w reku nie mialem. Jak bede mial jakis kontakt z wlascicielem to zobacze i spytam.

 

EDIT:

Marcin 22:06:50

 

udało mi się do jednej lufy załadować 12 kulek i nei wypadały ale wystrzeliło na 20 cm

 

Nie zrozumiał o co chodzi. Ale jak go odwiedze to osobiście wszystko sprawdze bo jakoś mu nie ufam. Jak jeszcze nie strzelalem z tego madmaxa to powiedzial ze zasieg to tak ze 30 metrow :icon_rolleyes:

Link to post
Share on other sites

W hurtowni zabawek chińskich można dostać takie coś za około 10 - 13 złotych (tyle kosztował mój). Warto też pamiętać, że ten MadMaxowy nie miał żadnych kolimatorów, laserów i wodowytrysków innych. Prosty obrzyn, sporo przy nim roboty modelarskiej, ale cieszy oko i ma klimat.

 

Strzelać można na kilka metrów, ale nikt normalny tego chyba nie chce używać do wymiany ognia z AEGiem.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Da się to gdzieś jeszcze kupić w wersji bez discolaserów i kolimatołów? Naszło mnie na majsterkowanie, m.in. przerobienie tak by strzelał 3 kulkami na raz, umieszczonymi w pustej łusce od normalnej strzelby.

PS: jak to draństwo się rozbiera?

 

EDIT: zacząłem "na sucho" opracowywać cały mechanizm.

:arrow: Cylinder powinien mieć (wersja pesymistyczna) ok. 5cm długości i ok. 1,5 cm średnicy (góra 1,8 cm)*. Gdzieś spotkałem się z informacją, że prędkość wylotowa tego cudaka to ~180 fps. Przyznam, nie brzmi to rewelacyjnie, nawet w konfrontacji z parametrami oryginalnego "gaziaka" Hudsona (250 fps na kulkach 0.2). Tak czy owak, demonem celności to ta zabawka nie będzie.

:arrow: Aluminiowe rurki o średnicy 8mm będą miały spore problemy ze zmieszczeniem się w pustej łusce, zwłaszcza kartonowej. Brak miejsca eliminuje też możliwość zrobienia prostego hop-upa, który trzymałby kulki.

:arrow: Nie mam najzieleńszego z fioletowych pojęcia, jak wygląda w środku część lufy z gumką trzymającą kulkę.

 

[ Dodano: 17.10.2005, 8:56 ]

Dobra. Dostałem tą marną imitację strzelby, mogę kombinować.

:arrow: Zabawka waży 330 gram. Sprawdziłem na kuchennej wadze.

:arrow: W zestawie paczka kulek koloru sraczkowatego, jakości gównianej.

:arrow: Z jednej lufy "gun" strzela, z drugiej nie. Powód: za ciasna gumka.

 

Zacząłem kombinować z rozmontowywaniem zabawki. Lufa wewnętrzna wyszła po złamaniu spluwy do ładowania, włożeniu od przodu dość długiego patyka i puknięciu o stół. Ma 9,5 cm długości, jest zrobiona z chropowatego plastiku i jest zakończona dwoma okrągłymi płytkami - ta od strony tłoka ma 2,5 cm średnicy, ta od strony "frontu" 2,3.

* "Pracująca" długość cylindra to ok. 4 cm, średnica to ok. 2 cm.

 

Objętość cylindra (w przybliżeniu): 12566 mm^3.

Objętość lufy: 2566 mm^3.

 

Wychodzi więc, że bez problemu mogę go zmodyfikować do wyrzucania trzech kulek na raz przy zachowaniu fabrycznej długości lufy i jeszcze będę miał pięć centymetrów sześciennych powietrza w rezerwie (rozsądna ilość biorąc pod uwagę poprawkę na nieszczelność).

Morał: przedłużać lufę w tym cudaku można... Tylko może się w nim nie zmieścić :P

 

EDIT KOLEJNY: Biorąc pod uwagę to, jak zrobiona jest lufa, nie widzę najmniejszego problemu by przerobić tego cudaka na odpowiednio podawaną amunicję .43 RAM . Z obliczeń wyszło mi, że przy zachowaniu 100% szczelności lufa RAM powinna mieć 14 cm - jak mawiają Jankesi "not too shabby". Wystarczy wykoncypować jakiś sposób na to, by kulka trzymała się w "lufie" (gumowy wężyk, o-ring lub coś w tym stylu), zmontować "przejściówkę" (odpowiedniej średnicy tuleja z uszczelką - tak by dość krótki wylot cylindra nie został zgnieciony niczym twardym) i mamy jeszcze bardziej efektownego "zwierzaka".

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...