Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.050a czy Umarex Elite Force 74 tactical?


Recommended Posts

Witam, chciałbym Was spytać o zdanie na temat ak47 od Cymy(cm.050a) oraz ak47 od Umarexu(Elite Force 74 tactical). Obydwie repliki są bardzo fajne, nie wiem tylko czy kałach od Umarexu posiada system blow back, wiem że cm.050a posiada ten system. Repliki te kosztują ok 700-800zł. O replice od umarexu nie znalazłem wielu informacji. Z góry jestem wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem do czynienia z żadną z tych replik, ale jeśli miałbym wybór między konkretnie tymi dwoma, to brałbym cymkę. Po prostu jest to pewna konstrukcja, użytkowana przez wielu, i na pewno jest o niej coś na forum - wystarczy poszukać, a o tym od Umarexu pewnie nic nie ma. Jeśli interesują Cie również inne karabiny z rodziny AK rozejrzyj się również za RK od Boyi - szczególnie wersje S i W.

Link to post
Share on other sites

Z tego co znalazłem to umarexa model ma dużo metalu, czytaj znal i aluminium. W CM.050 tylko lufa zewnętrzna jest alumioniowa, reszta to stal. Replika jest trudna do zajechania, no chyba że będziesz nią rzucał, opierał się o nią, potykał, przewalał i orał to nity ci się mogą poluzować, mi się to stało, ale na serio dużo przeszła ta replika. Na EBB nie napalaj się zbytnio bo jest mizerne, lepiej to odłączyć po prostu.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Oglądam Umarex Elite Force 74 tactical i zastanawiam się czego to jest replika, jakaś mix 47/74.

 

CM050 nie jest repliką ak47 tylko bułgarska odmiana AK - AIMS.

 

 

Jak pisali koledzy wyżej nie do końca stalowa, pewnie ten mix elite też nie.

 

Dodam tylko, że w przyszłości mniejsza utrata ceny i łatwiejsza w odsprzedaży będzie cyma.

Link to post
Share on other sites

EEee to ja jakiś chyba extra pakiet dostałem bo sprawdzałem i znalowy mam tylko przewód skośny... zakupiona rok temu na alledrogo...

 

Może ktoś wcześniej coś powymieniał, jeśli była to używka. Innej opcji nie widzę, Cyma nie ma nawet modelu w swojej ofercie ze stalowymi obsadami, czy elementami lufy, więc skąd mieliby to wziąć...?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...