Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki na początek


Recommended Posts

Witam, jestem początkującym, a raczej w zasadzie dopiero planuje zabawe z Airsoftem.

W tym tamacie "Wybór repliki na początek" chcialbym się spytać ludzi znających się w sprawie replik o ich opinie, czy te AEG'i (co podalem pod spodem) nadadzą się na zaczęcie przygody. Mój fundusz to maks 700-800zł.Jestem również przygotowany na rózne wymiany luf wewn. , gumek i takich tam.

 

A więc szukałem w internecie, na początek starałem się znaleźć

emeczki, znalazłem przeróżne komentarze na temat emek od ceny ile ja posiadam kasy, że nie opłaca sie kupować emek. ponieważ czytałem takie rzeczy "to zależy jak chinczyk złoźy" (w kwesti chinskich firm) i również "dobre emki zaczynaja sie od 900-1000zł". I tak, w ich sprawie czy opłaca się kupic emke chińczyka (np. od boyi, czy jakiejs tam innej firmy) potem jej wymienić cześći, czy kupic akacza lub inną replike. Narazie znalazłem takie o to repliki. Wystawiam wszystkie AEG'i pokoleji z pytaniem, który lepszy.

 

-Co do emek jestem zielony prosze o sugestie czy kupic emke lub nie, jak tak to też prosze o link . :icon_arrow:

 

LINKI:

AKS 74 [RK-002] [bOYI]

 

JG3000 [JG]

 

GFG18 [GFC Gun]

Link to post
Share on other sites

Za 700zł to można mieć rk-08S zastanów się nad tym. JG tez nei jest złe, chociaż w tej cenie wolałbym mieć stal. Chińskich emek się nie opłaca, uwierz mi =] Emka za 800zł to może Evolution Airsoft, ale tam bodajże trzeba batkę dokupić więc kolejne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem róźne opinie na temat RK-08S widać, że to dobra replika. Tylko mam mały problem ten AEG jest tylko w tym sklepie Tajwangun i nie wiem czy jest wystarczająco wiarygodny jeśli chciałbym kupić.

 

A co do GFG 18 korci mnie... Wygląda fajnie osiągi ogólne mogą być, ale tutaj akurat sie boje. Nie ma nigdzie opini bo jest nowa. Tak jak mówiłem jestem nowy niewiem za bardzo o co sie zapytać w tym sklepie Gunfire, dla mnie są tam jasne informacje o replice. Ogólnie to mam się spytać o gearbox jakie ma tam elementy tak? :icon_arrow:

I też jakie cześci w niej są.

Edited by Bujan
Link to post
Share on other sites
Tylko mam mały problem ten AEG jest tylko w tym sklepie Tajwangun i nie wiem czy jest wystarczająco wiarygodny jeśli chciałbym kupić.
Masz obok przycisku "forum" u góry jeszcze jeden przycisk - "SKLEPY". Tam znajdź ten, który Cię interesuje, a później przejdź do tematu na forum (poświęconego danemu sklepowi). Proste.

 

 

Tak jak mówiłem jestem nowy niewiem za bardzo o co sie zapytać w tym sklepie Gunfire, dla mnie są tam jasne informacje o replice. Ogólnie to mam się spytać o gearbox jakie ma tam elementy tak? :icon_arrow:
Tak. Zapytać się jakie części, jakich firm w środku. GFC rebranduje inne firmy np. G36 JG, M4/HK 416.

 

Tutaj masz temat na forum http://forum.wmasg.pl/topic/138643-gfg1718-informacje/ - uzyskane info możesz tam podać :P

Link to post
Share on other sites

Za 700zł to można mieć rk-08S zastanów się nad tym.

Dziękuje za tą propozycje bo po opiniach innych uzytkowników, sądze, że może....

 

Tak. Zapytać się jakie części, jakich firm w środku. GFC rebranduje inne firmy np. G36 JG, M4/HK 416.

 

Tutaj masz temat na forum http://forum.wmasg.p...718-informacje/ - uzyskane info możesz tam podać :icon_razz:

Co do GFG 18 poczekam na solidną recenzje tej repliki, lub jak nie bede mial wyboru i bede musiał kupić jakąś repliczki to zadzwonie na telefon do nich. (narazie wysłałem do nich e-mail z pytaniem o cześci tak jak mówiłeś)

 

Przepraszam ale musze spytać o jeszcze jedno, czy są jeszcze inne marki replik (nie wiem czy dobrze pisze), nie takie jak z wyglądem, AK nie przypadają mi za bardzo do gustu, przymierzam się do nich tylko ze względu na trwałość a nie stylistyke. Też róznież i G36 nie zabardzo...

Bardzo mi się podobało SCAR od BOYI ale nigdzie nie jest dostępne. Szukam innych marek.

Link to post
Share on other sites
(...) AK nie przypadają mi za bardzo do gustu, przymierzam się do nich tylko ze względu na trwałość a nie stylistyke. Też róznież i G36 nie zabardzo...

Jeśli AK nie są w Twoim guście, to cóż takiego interesującego znalazłeś w GFG? Z wyglądu paskuda, kundel, bękart - hybryda AK/eMka. Ani to piękne, ani gustowne ale de gustibus non est disputandum. Na Twoim miejscu wybierałbym repliki sprawdzone, polecane.

 

Jeśli nie gustujesz w AK ani G36, rozejrzyj się za MP5. Metalowe i na niezłym poziomie są MP5SD6 i MP5A3.

 

Może weź coś nietypowego a klimatycznego M14 lub jego skróconą wersję. Solidne repliki z gearboxem V.7 nie do zajechania. Gdybym nie brzydził się wszystkim co amerykańskie zapewne biegałbym z CM.032A. :icon_wink:

 

Jeśli zdecydowałbyś się jednak na klasyczne AK, to nie zawiedziesz się na AKMS.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Co do mp5 (cm.041 i 0.49) muszę przyznać że to kawał dobrej repliki. Nie tylko pod względem osiągów ale także wykonania - ten niewielki sprzęt waży ponad 3,5kg, daje to niezłe wrażenie podczas zabawy. Jeśli chodzi o osiągi to ta cymka ma lufę lepszej jakości niż inne fabryczne chinole. To samo z gumką hopup z tym że w przypadku gumki czar pryska w ujemnych temp. Gumka twardnieje i nie działa poprawnie - polecam na zimę załatwić sobie silikonową. Z tą repliką chodzę do lasu co tydzień, a dzięki tym kilku bajerom zabijanie kolegów z ak czy innymi szturmówkami przychodzi mi bardzo łatwo ;). O gearboxa też nie ma co się martwić, jest wzmocniomy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli AK nie są w Twoim guście, to cóż takiego interesującego znalazłeś w GFG? Z wyglądu paskuda, kundel, bękart - hybryda AK/eMka. Ani to piękne, ani gustowne ale de gustibus non est disputandum. Na Twoim miejscu wybierałbym repliki sprawdzone, polecane.

 

Jeśli nie gustujesz w AK ani G36, rozejrzyj się za MP5. Metalowe i na niezłym poziomie są MP5SD6 i MP5A3.

Co do mp5 (cm.041 i 0.49) muszę przyznać że to kawał dobrej repliki. Nie tylko pod względem osiągów ale także wykonania - ten niewielki sprzęt waży ponad 3,5kg, daje to niezłe wrażenie podczas zabawy. Jeśli chodzi o osiągi to ta cymka ma lufę lepszej jakości niż inne fabryczne chinole. Z tą repliką chodzę do lasu co tydzień, a dzięki tym kilku bajerom zabijanie kolegów z ak czy innymi szturmówkami przychodzi mi bardzo łatwo :icon_wink:. O gearboxa też nie ma co się martwić, jest wzmocniomy.

 

No jak tak mówicie to MP5 kurczę jest dobre, tylko drażni mnie to czy ten pistolet ma jak na niego dobry zasięg bo nie wiem jak to jest, chciałbym jakąś celną i z dobrym zasięgiem replike. Czy mp5 spełnia takie wymogi bo jak tak to z chęcią bym kupił tego AEG'a.

 

PS: Z tym przepraszam to rzeczywiście przesadzam w końcu to forum. :)

Link to post
Share on other sites

W Airsofcie nie ma takich reguł jak w przypadku broni palnej, tutaj mp5 może mieć większy zasięg niż m14,

Aha rozumiem, czyli mp5 może być podobnie celne jak na przykład AKS-74 [RK-02]?

 

Również też sobie pomyślałem czy nie warto pozbierać więcej pieniążków i kupić może M4 KWA/ASG LMT Defender Patrol R.I.S. lub jakąś inną droższą replike. Czy warto?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz te 800 zł to według mnie warto dozbierać te 150-200 zł jeśli masz możliwość. KWA/ASG już chyba raczej nie kupisz. Jak coś to jest jeszcze Evolution Airsoft. Te 150-200 zł to na baterię i ładowarkę, może kupisz taniej (tylko nie kupuj w sklepie ASG bo przepłacisz).

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz te 800 zł to według mnie warto dozbierać te 150-200 zł jeśli masz możliwość. Jak coś to jest jeszcze Evolution Airsoft. Te 150-200 zł to na baterię i ładowarkę, może kupisz taniej (tylko nie kupuj w sklepie ASG bo przepłacisz).

Czytałem o tym modelu trochę od EA i jak mówisz to wiem jest bardzo dobra, solidna, spasowana itp. ale chyba jest mało podatna na tuning, a ja właśnie chciałbym jakąś taką w którą będzie można dobrze modyfikować, do lepszych Osiągów.

 

A no właśnie z powrotem do M-ek (też innych) poszukałem trochę, i popatrzyłem czy one mogą być dobre? :::::::

L4-RAS-SE

 

-- podłapałem stąd

 

GFG12 metal

 

-- dostałem pewną ofertę i nie wiem czy jest za dobra.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, masz racje M4-ka EA tak jak po wielu dobrych opiniach (twojej włącznie i OFF'a) raczej ją kupie.

W sprawie emki EA to będzie można dodać szynę montażową i czy by nie był problemem dać do niej lepszą sprężyne?

((Tak pytam się na przyszłość)) :) PIP

Link to post
Share on other sites

Mam nieco problem ze znalezieniem tego produktu, na razie znalazłem tylko w tym sklepie tą wersje M4 LMT EA Border Patrol.

Czy warty kupić, nie kosztuje niestety te 800 zł, ale by chyba się opłacało.

 

 

"Autorom zabrania się dublowania wątków, pytań, a także ich odświeżania - brak wyczerpującej odpowiedzi w temacie może oznaczać, że zadane pytanie jest zbyt błahe lub głupie, by użytkownikom chciało się na nie odpowiadać."

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Osobiście zamierzam kupić RK-08S (bez RK-10s-12s, nie mają wymogów takich jakbym chciał), ale strasznie mnie wkurza jej krótkość. I takie pytanie czy warto kupić takie RK normalne czy po prostu kupić RK z S. Nie mam pojęcia czy te Full Steel znacznie wydłuży jakoś żywotność, i czy warto kupować nawet dlatego, że ma dobrą jakość ale jej krótkość mnie wkurza. (estetycznie może być...)

 

Proszę o linki jeśli RK normalne...

 

Sorry za takie chaotyczne pisanie.

Link to post
Share on other sites

Po długim przemyśleniu nad nową repliką pomyślałem sobie, że najlepiej kupić replikę M4 EA LST BP, no za cenę, nie powiem będę musiał pozbierać jeszcze ze 300 zł (do moich 800 zł) wiem, że 945 zł (no ale myślę jak bedę ją miał przez parę lat lepiej kupić droższą replikę I klasy) to jest może za dużo ale kupuje, może w tym sklepie jak tam pójdę to może dadzą mi jakiś rabat i koszt będzie mniejszy. Wszystko z batką i ładowarką 1100 zł. , Dziękuje wszystkim za opinie co według nich się bardziej opłaca, a co nie. Teraz właśnie decyduje się na tą replikę bez tych wszystkich dobrych opinii (i z tych ogólnych z internetu) nie wybrał bym jej.

I jeszcze przepraszam za dziwne zmiany wyboru repliki ja i ten post wyżej.

 

TEMAT JEŚLI NIC ZA PRZECIW MOJEGO WYBORU TO DO ZAMKNIĘCIA (jak zawsze niepewny ja) :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

Edited by Bujan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...