Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika, 450PLN - pytania


Recommended Posts

Witam,

 

mam zamiar zaopatrzyć się w pierwszą w życiu replikę, posiadając jedynie 450pln. Rozpatrzyłem kilka wariantów:

 

a) zakup CM 028/031 i późniejsza wymiana korpusu na metalowy. Czy gearbox w takiej replice jest dobrej jakości? (napisane jest, że metalowa, ale w końcu to chińska produkcja)

 

b) złożenie repliki od podstaw, o ile to możliwe :)

 

Która z tych opcji jest dla Was rozsądna?

 

Pozdrawiam, j095

Link to post
Share on other sites

Najrozsądniej będzie od razu kupic coś lepszego niż cyma 028/031. Jakiekolwiek modywikacje tych modeli to wyrzucanie kasy w błoto. To w miarę niezawodne repliki, acz niestety już przestarzałe technicznie. A 450 pln pozwala już myślec o czymś lepszym.

Link to post
Share on other sites

Ja preferuję krótsze repliki, gdyż łatwiej i lepiej nimi manewrować. Zasięgu na tym nie straci. Ale RK-02 też jest bardzo fajną repliką. A to, że Boyie są gorsze od Cym to nie prawda. Starsze wersje miały trochę gorszy gb, jednak teraz wszystko stoi na podobnym poziomie a nawet na korzyść dla Boyców za wygląd.

Link to post
Share on other sites

Widziałem już trochę kałachów Cym i Boyiów u kolegów i nigdzie jak na razie ZnAl nie popękał. Być może za mało widziałem, ale według mnie za te pieniądze nie kupi się nic lepszego a gwarantuję Ci, że będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Pewnie przeczytał moją odpowiedź w innym temacie - ZnAl sam się nie rozpadnie "ot, tak", jeśli nie będziesz rzucał repliką, używał jej jako maczugi/młota, ani nie będziesz majstrował przy częściach, to wytrzyma długo. Po prostu metal jest kruchy i lubi się po czasie ubić - jednak, tak po prostu się nie rozleci. Co do Boyi/Cyma - Cyma ma minimalnie lepsze GB (głównie za sprawą silnika i dobrych komponentów), za to Boyi ma lepsze "budy" (mowa o AK, ichniejsze M4 - Boyi - to często kupa, co do Cym - zbyt świeże, więc narazie czekamy na opinię po dłuższym użytkowaniu). I robi wersję S (stalową), która niestety jest u nas kiepsko dostępna (poszukasz, to znajdziesz)

Link to post
Share on other sites

Eh tam narzekacie na ZnAl itp itd...

 

Mi upadła replika z 3-4 może i nawet 5 razy z wysokości mojego ramienia [tj 1,6m] I nic się nie stało oprócz tego, że chwyt się urwał... Całość bardzo mocno to zniosła, nic a nic się nie stało, nieraz mocno walnąłem w drzewo/ścianę jak się obracałem i nadal nic. Tyle narzekają, że to znal a nie stal ale jak ktoś nie ma 700zł na wersję "S" to niech kupi rk-02 mam i polecam. Na razie od ponad 8 miesięcy nic się nie stało oprócz tego chwytu, ale to cena 8zł [teraz już nie ma chwytów na taiwanie to droższe są]

Link to post
Share on other sites
Nie ma co porównywać z CM.028, to jak między niebem a ziemią :icon_wink: Jak najbardziej polecam całą serię RK Boyia. Tu moja propozycja: http://www.taiwangun...-real-wood-boyi Replika full stal z przyzwoitymi osiągami. Jedynie dokup ładowarkę bo ta z zestawu z czasem zniszczy baterię.

... lub AKMS. Nieco wygodniejsza w użyciu niż kolba składana na bok.

 

Ja preferuję krótsze repliki, gdyż łatwiej i lepiej nimi manewrować. Zasięgu na tym nie straci. Ale RK-02 też jest bardzo fajną repliką. A to, że Boyie są gorsze od Cym to nie prawda. Starsze wersje miały trochę gorszy gb, jednak teraz wszystko stoi na podobnym poziomie a nawet na korzyść dla Boyców za wygląd.

Nic dodać nic ująć.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Po co?! :icon_eek2:

Kolba ułatwia stabilizację repliki podczas celowania. Obydwie mają składane kolby, co ułatwia transport i poruszanie się w budynkach i zakrzaczonym terenie.

Chcesz replikę bez kolby? Kup MP5K [GALAXY] bardzo przyzwoita, tania replika i bardzo krótka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...