Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

replika strzela bez naciskania spustu.`


Recommended Posts

Witam, po ostatnej wymianie kabli i założeniu na nowo mosfetu, replika strzela mi bez naciskania spustu. Gdy silnik jest podłączony i podpinam baterie to replika nagle strzela non stop, silnik kręci jak głupi. Nie wiem czym jest to spowodowane. Mosfet to Gate picoSSr zamocowany edług instrukcji na stronie oficjalnej według wzoru z wymianą kabli. Wcześniej było w porządku chwile postrzelałem i nagle nie wiem, co się stało. Proszę o pomoc co mogło się stać.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Robie to na rozkręconym gearboxie, kable są ok bo dopiero załozyłem w poniedziałek, nie możę być zwarcia, po oklejane do okoła izolacją i wgl, spust nie jest zablokowany.

 

 

Edit... Trzela nawet bez dotykania płytki selektora ognia... jeszcze raz przylutuje wszystkie kable...

Edited by adame12
Link to post
Share on other sites

Już nie pomoże :icon_wink: Na 99% upiekł się, a jeśli faktycznie kapneła Ci cyna na wyjścia tranzystora to niestety nie możesz też liczyć na wymianę w ramach gwarancji.

Swoją drogą w GFC, i SPecu mają teraz NanoSSR z fabrycznymi T-connectami, a cenowo wychodzi to niewiele drożej niż nowy PicoSSR. (a licząc złączki to chyba nawet taniej ;) )

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

l_isek - znajdź mi proszę sklep w PL, albo choć w UE z tym tranzystorem do kupienia....

@ adame12. Rozumiem, że podpiąłeś baterię 11.1V ? BEZ składania GB, W sensie mosfet zaczął działać, jeszcze bez obciązenia ? W którym sklepie kupowałeś ?

Jeśli napiszesz ,że mosfet uległ spaleniu po podpięciu pod 11.1V - powinni wymienić bez problemu. Koniecznie napisz ,że w układzie był bezpiecznik. Przy wymienie, poproś o NOWĄ serię.

Mosfet jest prosto do naprawienia. Nie trzeba wymieniać tranzystora, tylko diodę...ale po co skoro wymienią Ci na nowy :)

Nic się nie martw :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...