Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który karabinek ASG wybrać?


Recommended Posts

Moim na przykład zdaniem żaden z nich nie jest lepszy wizualnie, a to dlatego że każdy ma inny gust. Przede wszystkim nie brał bym replik DE i DG. Jak chcesz taniego kałacha to polecam cyme, nie wygląda on bardzo dobrze dlatego że ma zamiast drewna plastik. A jak chcesz najtańszą elektryczną replikę to MP5 od galaxy, kosztuje 328zł.

Edited by OldWolf86
Link to post
Share on other sites

Pyta się o konkretne modele więc nie polecaj standardowej cymy*.Zdecydowanie patrząc na recenzje lepszym wyborem będzie Dragon ,podobno bebechy dają radę.

 

* Chyba nie do końca rozumiesz istotę tego działu. To nie jest dział techniczny a airsoftowe przedszkole. Tak więc można, a czasami nawet trzeba polecać inne modele gdy użytkownik nie zdaje sobie sprawy z tego co wybrał (oczywiście nie popadając w skrajność). Buniek92

Link to post
Share on other sites

Kupowanie cm.028 mija się z podstawowym założeniem airsoftu - repliki AS mają odwzorowywać swoje palne odpowiedniki w jak największym stopniu. Cm.028 ze swoim plastikowym drewnem i farbą bardziej niebieską niż czarną, odwzorowuje tani, bazarowy chłam, a nie broń palną. Najtańszą opcją która dobrze działa ( <-- zależy gdzie kupione) i wygląda jest G36c Boyi. Repliki JG do ostrego G36 mają się tak samo jak cm.028 do AK

Link to post
Share on other sites
Kupowanie cm.028 mija się z podstawowym założeniem airsoftu - repliki AS mają odwzorowywać swoje palne odpowiedniki w jak największym stopniu.

HA! Hahahahahahahahahahahahahahaha... HA! Po pierwsze to kwestia gustu czy replika powinna pięknie odwzorowywać palny odpowiednik więc nie pisz o tym jakby to był jakiś dogmat czy inna prawda jedyna i objawiona.

Po drugie, w airsofcie, przynajmniej tak mi się wydaje, chodzi o strzelanie do siebie więc replika powinna przede wszystkim ładnie strzelać - celnie i daleko. Co mi po replice, która piknie wygląda, no normalnie Ruski sałdat nie rozróżni jej od prawdziwego kałasza nawet gdy będzie trzymał ją w łapach skoro ta replika strzeli na 5 metrów i jeszcze nawet w stodołe nie trafi?

Dalszą debatę o wyższości odwzorowania od osiągów prowadźcie na PW lub załóżcie temat w stosownym dziale. Buniek92

 

@lol987 jeśli interesują Cie kałachy to idź w Cymę (najtańsze 028 lub 031) albo RK Boyi - to sprawdzone repliki. Cyma może nie najlepsza (podobno gorsza od Boyców, ale sam nie sprawdzałem), ale sprawdzona a więc pewniejsza niż te, które podlinkowałeś.

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Ja miałem Cm.028 i mam Rk-02. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak już to lepiej dozbierać do rk02 niż kupować cm.028, Raz że rk jest zrobione z metalu a nie z plastiku (który skrzypi przy dotykaniu) i więcej wytrzyma, dwa wygląda o wiele wiele lepiej, trzy jest lepszą baza pod tuning.

Edited by goroth
Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli co jednak nie polecacie zbytnio tych modeli. A może doradzicie mi jeszcze jakieś inne modele np. m4. Bo co tu dużo mówić na początek chciałbym znaleźć jakiś karabinek z gearbox'em v3, zrobiony z ABS'u i elementów metalowych i żeby miał jeszcze jakiś hop-up regulowany i przynajmniej jakieś 330 fps'ów. A ten pierwszy model kałacha w sumie spełnia te kryteria, tylko chodzi o to, żeby co chwila go nie serwisować (czy tam mieć z nim jakieś inne problemy) Bo jeszcze się spytam: tych modeli nikt nie miał, ani z niech nie strzelał, tylko co najwyżej to miał jakieś inne DE i DG?

Link to post
Share on other sites

Za 300 - 400 złotych to polecam lekko używane AK od CYMY albo BOYI, jeśli jesteś w stanie dołożyć parę złotych wartym uwagi zakupem jest - http://www.taiwangun.com/cm-031 pomimo tego że ma plastikowy korpus nie jest on wbrew pozorom taki słaby.

 

Co do Cymy 0.28 - kolega z drużyny posiada od 4 lat bez awarii, mimo że z części zewnętrznych już prawie wszystko ma luzy nadal zaskakuje.

Link to post
Share on other sites
Za 300 - 400 złotych to polecam lekko używane AK od CYMY albo BOYI,

A ja odradzam. Mimo, że przynajmniej dwie osoby z mojej ekipy chcą sprzedać swoje repliki (Cm 028 i Cm 031) o stosunkowo niewielkim przebiegu to ich nie polecam dla zielonych. Dlaczego?

Bo zielony nie oceni czy kupił replikę lekko używaną czy styraną na maksa - co najwyżej oceni wygląd zewnętrzny - nie będzie wiedział czy sprzedawca go naciągnął czy nie. Jak ma znajomego co się zna na replikach to jeszcze będzie git bo może za niewielką cenę coś się z tym fantem zrobi. Gorzej jak nikogo takiego nie zna i albo zapłaci za profesjonalnego serwisanta (i wyjdzie mu drożej niż za nową replikę) albo oleje sprawę.

Link to post
Share on other sites

Moją pierwszą repliką było używane CM.036 w stocku, gb posiadał nie zerwaną plombę z taiwangun, byłem całkowicie zielony i zapłaciłem za nią 200 zł. Dziś tą replikę używa mój kolega z drużyny - mineły 4 lata a repliką nadal strzela i nie była serwisowana. Można kupić coś z komisu na tej stronie, można się także tutaj poradzić. Masz rację jest to ryzyko i można się naciąć, jednak jeśli miałby kupić MP5 PDW od galaxy za 328 zł, to wolałbym używaną replikę CM czy BOYI. Najlępszym wyjściem będzie wstrzymanie się i przeznacznie tych 450 - 500 zł na nową replikę. Która i tak będzie popewnym czasie wymagała zmiany akumulatora i ładowarki. Asg nie należy do tanich sportów, jest skarbonką bez dna.

Link to post
Share on other sites
(..) Repliki JG do ostrego G36 mają się tak samo jak cm.028 do AK

Znalazł się znawca G36[JG]... Nie używaj porównań jeśli nie masz w tym zakresie bladego pojęcia! :icon_evil:

M4 z tego co mi wiadomo opłaca się od 800zł w góre, tańsze to podobno kiepskie repliki albo skarbonki bez dna. Jak chcesz dobrą replike z V.3 to albo coś z serii Rk albo G36 JG/Boyi.

W pełni popieram. :maniak_OK:

Tak jak pisałem na początku MP5 PDW od galaxy. Gearbox v3, cena 328zł, mało awaryjny.

Tak, to najtańsza replika elektryczna na rynku warta polecenia. :maniak_OK:

 

Odradzam repliki używane, to zawsze loteria. :icon_confused3:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...