Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania raffes


Recommended Posts

ja mogę się wypowiedzieć coś o gietach gdyż miałem g36c jg replika bardzo dobrze się spisywała lecz największą jej wadą jest niestety bateria stockowa jest do kitu i najlepiej kupić nową . Moja gieta jednak była z 2 gen , kolega ma 3 gen i są z nią same problemy (może wadliwy egzemplarz) ale 3 gen to nie to samo co 1 czy 2 . O gietach z boya słyszałem parę ciepłych słów lecz nie spotkałem się z nią

Link to post
Share on other sites
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- jakie repliki Ci się podobają:MP5, M4, wstawiłem G36 bo jak byłby dobra to również może być

- czy masz zamiar (w przyszłości) podjąć jakąś stylizację, raczej nie

- czy masz zamiar (w przyszlości) przystąpić do jakiego teamu i jakie w nim są preferencje dotyczące replik, raczej nie

- czy będziesz częściej strzelał w lesie, czy w budynkach, a może na równi, głównie las

- poczytaj o wybranych replikach, trochę poczytałem

- poszukaj konkretnych replik w sklepach, znaleziono :icon_smile:

- jeśli będziesz nadal mial wątpliwości, pytaj.

Chyba zdecyduję się na mp5 z tłumikiem, o którym Powała pisał w jednym z pierwszych postów. Ale mam jeszcze pytanie dotyczące amunicji: czy kulki goldfire 0,20g będą odpowiednie ?

Edited by raffes
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kulki, to GUARDER nie są już tak doskonałe jak niegdyś, sugerowałbym G&G 0,25, doskonale sprawdzają się w MP5SD6.

Te kulki, ktore Ci pozostały spokojnie możesz wykorzystać dopóki masz lufę 6,08 mm ale nie oczekuj rewelacyjnych rezultatów celności i skupienia. Jakość ich nie jest tym "co tygrysy lubią najbardziej" a do tego 0,20 są zbyt lekkie, bardziej podatne na wiatr, zostaw je sobie do ewentualnego chronowania repliki.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

uvex - ivo 50 pln albo nawet te z gunfire'a za 15 zeta ...

http://gunfire.pl/pr...es-yellow-.html

 

 

aaa i ktoś tam pisał, że do galaxy nie wsadzi się sensownej batki ... bzdura!!! 9,6v lub lipol 7,4 1300 mAh nanotech ... daje świetnego rofa tej replice.

 

JA bym wybrał galaxy zamiast tego z tłumikiem jeśli już wybierasz między mp5-kami

Edited by Konte
Link to post
Share on other sites
(...) JA bym wybrał galaxy zamiast tego z tłumikiem jeśli już wybierasz między mp5-kami

Konte, ma rację.

Wyższość MP5K i MP5PDW nad pozostałymi modelami polega na tym, że w tych pierwszych jest gearbox V.3 a w pozostałych V.2.

Mimo róznic w prędkości początkowej (fps), praktyczne parametry wszystkich MP5 są porównywalne, z lekką przewagą wersji dłuższych w przedmiocie rozrzutu.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, linki podałem kopiując z tego tamatu, ale zakup w jednym sklepie wyjdzie taniej :icon_smile:

 

@edit

A tak z ciekawości jeszcze spytam: znalazłem coś takiego http://gunfire.pl/product-pol-1152199501-Replika-pistoletu-maszynowego-Heckler-Koch-MP5-K-CO2-.html napęd co2. To rozwiązuje problemy z gearboxem - niema gearboxa nie ma problemu? Jest sens coś takeigo zakupić ?

Edited by raffes
Link to post
Share on other sites

Jak dbać? Znajomy ma wiatrówkę na CO2 i nie ma problemu ze strzelaniem na dworze.(wiem że to co innego, działanie podobne) Drogie w utrzymaniu i eksploatacji? Naboje CO2 nie są wcale takie drogie chyba że trzeba dokupić coś jeszcze. Magazynki typu real-cap to rzeczywiśce utrudnienie, ale ma też plus-zmusza do precyzyjnego strzelania. Czytałem, że z CO2 mogą być problemy zimą, ale mi to nie grozi, raczej nie będę strzelać zimą. Dlatego tak pomyślałem o gaziaku. A w przypadku tege typu broni też trzeba sporo zainwestować w samą replikę ?

Link to post
Share on other sites

No, zainwestować trzeba. Nie orientuję się w cenach akcesoriów do PM'ów gazowych, ale jak szukałem magazynków do beretty (co prawda gg) to poniżej 120 zł za jeden nie schodziło.

 

Co do moich doświadczeń z CO2 w dan wessonie. Pierwszy strzał- 600 fps. Po kilku- spadek do 400, w sumie zależnie jak dobrze zbił się zawór. Ostatnich kilka- wypluwało kulki na 5 metrów. Czyli brak powtarzalności strzałów. Po drugie- serwisowanie. Znam jedną osobę która ogarnia gaziaki. Po trzecie- kiepska dostępność częsci. Po czwarte- jak już są to nie są tanie.

 

Lepiej kup aega z gb v3 z racji tego że jesteś początkującym, większość z nich dużo może wybaczyć- nawet nieudolne próby serwisowania. Wyszalej się z nim, od tego są hi-capy dołączane do replik (best mag ever, za co zostane zbesztany ale... hejterzy patrzcie na mój podpis :icon_biggrin: ). Jak będziesz chciał się bawić z gaziakami zawsze możesz uzbierać kasę i sobie kupić- nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Poza tym wszystko zależy od środowiska w jakim sie strzelasz- uwierz, jak ludzie u ciebie latają z hi-capami to praktycznie nie masz szans mając reale czy nawet lowy- przerabiałem to na początku mojej drogi. Ale ja to mam ciężki palec :>

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Błąd. Gearbox to wynalazek który jest podobnego wieku co ja, jak dotąd nie wymyślono nic lepszego do zasilania naszych zabawek. Tutaj masz filmik ukazujący przewagę AEGów nad gaziakami http://www.youtube.com/watch?v=qjdP4pQFHoY

 

Od siebie dodam:

-Łatwiejsza eksploatacja

-Łatwiej strzelać w zimę

-Masa części zamiennych, praktycznie jeden standard (po to wymyślono gearbox)

-Tańsze utrzymanie

-Można zacząć zabawę po wyjęciu z pudełka (polecam tematy o długich gaziakach)

-Większa powtarzalność strzałów

 

I to wszystko na przewagę AEGów.

Link to post
Share on other sites

Raczej zostanę przy elektryku, ale on też nie jest idealny. gearbox może ulec awari, pęknięciu, a nie zamierzam inwestować w ten sprzęt. Dlatego tak jeszcze pomyślałem o gaziaku. Real-cap to rzeczywiście utrudnienie, ale bardziej mnie martwi ta powtarzalność strzałów, o której pisałeś jeśli tak jest ze wszystkimi. A tak z ciekawości: jeśli chciałbym gaziaka ile musiałbym zainwestować w takiego średniej klasy ?

Link to post
Share on other sites

http://forum.wmasg.p...ny-i-karabinki/

A nie wiem, musisz sam policzyć. Ale to z reguły drogie rzeczy. Sytuacja wygląda tak, że nie spotkałem się z gazową repliką (uprzedzam ,że mało ich widziałem) która nie miała by masy bolączek.

http://forum.wmasg.p.../page__st__1120 <- przykładowy temat. Podlicz ile użytkownicy wydali na replikę, dolicz części które musieli wymienić i podlicz czy warto.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...