Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania raffes


Recommended Posts

Eh, nie kombinuj, koszt takiego magazynka może być spory, może nawet sięgać 250zł i więcej. Nie masz gwarancji, że będzie pasował akurat do mp5 Galaxy, bo w Polsce nigdy nie widziałem magazynka tej konkretnej marki, a czekać aż ktoś o tym napisze (bo go ma i próbował w Galaxy) możesz w nieskończoność.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poszukam opinii o desert eagle tokyo marui.

 

Fajny pistolet do pochwalenia się na respie lub "pistol party" :P Natomiast do biegania po lesie i przenoszenia w kaburze udowej to średnio się nadaje. Polecam jakiegoś Glocka 17. Duży wybór kabur z tworzywa do niego i można dorwać dla leworęcznych jak coś ;)

Link to post
Share on other sites

Kup parę midów lub druma (może znajdziesz gdzieś w sklepie). Nie kombinuj z boczniakiem ponieważ będziesz miał taki sam zasięg w boczniaku i w głównej (dla mnie śmieszne) Jeśli już koniecznie chcesz coś kupić jako boczną to śmiało kupuj pompke z taiwangun lub gaziaka bez bb.

W żadnym przypadku nie kupuj druma do MP5, wygląda to wręcz nieestetycznie i w yżytkowaniu jest do luftu. Kup kilka midów (ładuj po około 100 kulek, to unikniesz zacięć). 6 sztuk i mas 600 kulek, do tego szybkoładowarka i masz ponad 1000 kulek w dyspozycji.

Jeśli chodzi o pompkę to radziłbym z drewnem, w środku ma to samo co ta z Taiwana, a prezentuje się luksusowo.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Do S95 za pomocą trytytek (zapinek do kabli) można dołączyć oporządzenie MOLLE (więc nie ma problemu z dokupieniem ładownic itd.). Może mało fachowo i prouber, ale rozwiązanie jest tanie i pozwala na skompletowanie szpeju, który potem przeniesiemy na pełnoprawną kamizelke MOLLE.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Hmm, ciężko znaleźć drumy do mp5. Jedynie co znalazłem to sklepy w Hongkongu, a z wysyłką to wyjdzie trochę drogo,(+ długi czas realizacji) więc chyba będę musiał to sobie odpuścić.

 

@OFF

Racja desert eagle może być trochę nieporęczny, przejrzę glocki. Czy Baretta m9 będzie równie wygodna w użytkowaniu ?

 

@Powała

Wygląd to kwestia gustu. Mi np. podobałby się taki magazynek.

 

@topic

O strzelbie pisałem, aby zorientować się w kwestii samopowtarzalnych. Zwykłe sprężynowe nie przekonują mnie.

Wracając do magazynków zostaję przy mid-capie. Na początku Powała podał ten http://gunfire.pl/product-pol-1152200657-Magazynek-do-MP5.html ale na zdjęciu wygląda jak hicap. Powała - pisałeś też o dobrych kulkach - a możesz podać przykład dobrych biodegradowalnych ?

Link to post
Share on other sites
Racja desert eagle może być trochę nieporęczny, przejrzę glocki. Czy Baretta m9 będzie równie wygodna w użytkowaniu ?

 

Powinna być wygodniejsza od DE ;)

Przemyśl wpierw czy chcesz się stylizować na jakąś jednostkę. Może to pomoże Tobie wybrać odpowiednią replikę.

Link to post
Share on other sites

Ahahaha, raffes'owi namieszamy tym wszystkim w głowie, a potem nie będzie wiedział w co ręce włożyć. Niech się jeszcze wstrzyma z kupnem drugiej repliki. W międzyczasie rozezna się bardziej w temacie i na przyszły sezon letni kupi sobie jakąś klamkę, niekoniecznie gazową, cyma 0.30 jest świetnym wyborem, a i posłuży mu długie lata (przerabiałem to). Poza tym, nie każdy w swoich początkach airsoft'owych myślał od razu konkretniejszej stylizacji. Raffes ambitnie zaczyna, ale wszystko na spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Stylizować się raczej nie będę, model repliki wybieram uwzględniając wygląd lub jeśli już dany egzemplarz znam/był milowym krokiem jego rzeczywisty odpowiednik itp.

Co do cm.030 - ekspertem nie jestem ale wydaje mi się że ok. 200 fps to jedynie w pomieszczeniach jest skuteczne. Poza tym tryb fullauto nie jest dla mnie(w pistoletach) - wystrzelałbym cały magazynek jedną serią i pistolet przestał by spełniać swoją funkcję. Pójdę za postem ST1TCH'a i wstrzymam się z zakupem drugiej repliki.

W sprawie tego magazynka dopytam się w gunfire, ale raz jeszcze spytam o kulki biodegradowalne. W poradniku o kulkach pisało, że jedynie kulki bioval bio są dobrej jakości - są też drogie.

Dlatego znalazłem tańszy odpowiednik - http://azteko.pl/kul...mpj-p-3913.html :icon_razz: Nie mam lufy precyzyjnej, zwykła stockowa mp5. Czy te kulki są odpowiednie, nie zaszkodzą?

 

@edit

Dlaczego tak się upieram na kulki bio? Bo nieładnie tak zaśmiecać "Polskie malownicze obszary" białymi kulkami.

Edited by raffes
Link to post
Share on other sites

@Raffes, odpuść sobie kulki "bio", potrafią rozpadać się w lufie. :icon_confused:

Osobiście radzę używanie dobrych kulek nawet w lufach stockowych. Moim zdaniem obecnie najlepszymi kulkami są G&G i MadBull, w ostateczności Guarder ale to zależy na jaką partię trafisz. Wszystkie inne radziłbym omijać.

Link to post
Share on other sites

Hmm... chyba jednak spróbuję załatwić kilka tych kulek bio i wypróbować. Trochę się dowiedziałem, ale wyczerpałem aktualnie pytania :) Dziękuję za wskazówki/rady. Co do dalszych zakupów raczej się wstrzymam - nie ma takiej potrzeby ew. zakup kulek bo na sucho trudno kogoś trafić - zostaje kolba :) Na koniec mam jeszcze pytanie do moderatora - czy jeśli będę miał kolejne pytania/problemy - mam założyć nowy wątek czy tutaj pisać (po ponownym otwarciu tematu przez moderatora)?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam po raz kolejny maniaków asg.

Od mojego ostatniego postu w tym wątku nagromadziło mi się kilka nowych pytań dotyczących airsoftu i bezpieczeństwa.

Wiele się zmieniło od momentu gdy zacząłem uczestniczyć w strzelankach i stąd pytanie o tuning- czy da się stunigować mp5 od galaxy ?

Przeglądając repliki zauważyłem takie o kalibrze 8mm. I zastanawia mnie jak kulki 8mm zachowują się w stosunku do 6mm ?(większy opór powietrza itp.)

Mam również pytania odnoście szybkich ładowarek. Myślałem o tej http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=10277&name=PowerBEAN_-_Ladowarka_Baterii_MAJOR_-_Ni-MH,_Ni-Cd,_LiPo,_Li-Ion ? Czy taka nadaje się, czy szybkie ładowanie jest bezpieczne ? Czy można przeładować akumulator ładując go za długo ?

Link to post
Share on other sites

1. Poszukam w innym dziele.

2. Niemniej interesuje mnie zachowanie takiej kulki czysto teoretycznie, wydaje mi się że ma zastosowanie(wiem że nie są popularne i znacznie droższe)

3. Ale czy takie ładowanie jest bezpieczne ? Obecna ładowarka ma prąd ładowania 300mA a i tak mocno się grzeje(i ładowarka i akumulator) więc mam obawy żeby się nie spaliło.

4. Czy moglibyście mi polecić jakąś maskę ochronną? Szukałem, ale atestowanych znaleźć nie mogę.(najlepiej klasa A)(wystarczy na zęby lub zęby + nos) Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/maska-ochronna-asg-stalker-toxic-z-wentylatorem-i3499783752.html co o tym myślicie ? Wydaje mi się że będzie w niej gorąco ale o wytrzymałości nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej typowo?

 

Masz w replice (zazwyczaj w magazynku) zbiornik na gaz, uzupełniany przez zawór w stopce magazynka. U góry jest drugi zawór ze zbijakiem. Pociagasz za spust, zbijak uderza w zawór, porcja gazu wydostaje się do tłoka i powoduje zadziałanie mechanizmu: wyrzucenie kulki przez lufę i załadowanie nastyępnej z magazynka. W przypadku repliki z Blow Back - także ruch zamka do tyłu (wraca dzięki sprężynie).

 

To tak w maksymalnym uproszczeniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...