Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Pytanie]Jak zacząć z mundurem, kwestia prawna art. 61


Recommended Posts

Witam, jestem świeży w strzelankach airsoftowych i chcę zakupić mundur. I tu pojawia się moje pytanie: Jak wygląda kwestia prawna z mundurami itd. Znalazłem ciekawy temat:

http://forum.wmasg.p...ce/page__st__60

dodatkowo znalazłem to:

 

 

ART.61.

 

§ 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,

podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,

podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

 

Jaki mundur mogę nosić i czy mundur bez naszywek lub ze "zdartymi naszywkami" to też mundur w świetle prawa?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to ja nie wiem jak jest z tym zakazem noszenia, ale nawet jeśli jest zakaz noszenia Wz. 93 to i tak przepis ten jest raczej martwy - nie słyszałem o nikim kto został by ukarany za noszenie wuzety (nie licząc żołnierzy, którzy wyłazili w mundurze poza teren jednostki). W każdym razie na pewno możesz nosić mundury nie używane przez polskie jednostki.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...