Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 600 zł :)


Recommended Posts

Witam :)

Wiem, że pytanie zostało wałkowane tysiąc razy, ale jaką replike wybrać do 600 zł?

Replikę przez okres roku będe używać do puszek, tarczy itp, o strzelankach zacznę myśleć za rok, bo wiek mam jaki mam.

Na czym mi zależy? Na bardzo dobrej celności i skupieniu, rof nie musi być 20bb/s ;)

Chciałbym, żeby była dość lekka, siły człowiek ma ile ma, najpierw myślałem nad cymą 028, ale stwierdziłem, że mogę żałować i mówić sobie potem "dołożył bym 100 zł, i miałbym full metal itd.

Co do wymagań, myśle nad jakimś ak, mam tutaj na myśli rk 02. Mam nadzieję, że doradzicie, strzelam do puszek więc zależy mi tylko na skupieniu i celności, dobrze by było żeby replika była tak niezawodna jak wcześniej wspomniana przeze mnie cm 028.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... to zależy jakiego typu repliki lubisz. Na podstawie tego co wyżej napisałeś, śmiem uważać, że lubisz kałachy itp. Jeśli chodzi o strzelanie do puszek do Cymka-028 będzie wystarczyć, no chyba, że wolisz coś bardziej "lansiarskiego" lub z większym przytupem czy wytrzymałością to polecam tę replikę: http://gunfire.pl/product-pol-1152191285-RK-06.html , ale będziesz musiał dołożyć 19 zeta.

 

PS.: Nie zapomnij o ochronie oczu :P

Link to post
Share on other sites

@Zuoty, dopiero co sam trułeś w sprawie wyposażenia Co wybrać..., a teraz już doradzasz :icon_question: :icon_exclaim:

Dobrym obyczajem, NOWI nie doradzają NOWYM.

Jeśli chcesz nabijać posty, to się srodze zawiodłeś, tutaj posty nie wchodzą na "licznik". :icon_confused3:

 

@Danonek, nie słuchaj "bzdetów" i nie skuś się na CM.028, przy Twoim budżecie można i warto kupić coś lepszego np.:

- M14 SOCOM klimatyczny, dobry do strzelania do puszek, a później do użycia w grach ASG,

- AK74S, zmieścisz się w budżecie, bebeszki te same co w replice z odnośnika podanego przez Zuotego a wygodniejszy, bo ze składaną kolbą (łatwiejszy transport, poruszanie się w zakrzaczonym terenie) i tańszy,

- jeśli już dołożyć kasy to zainteresuj się AKMS:

...jest dedykowana dla graczy którym zależy na najwyższej jakości karabinka. AKMS z DBOYi-a to zewnętrznie bardzo dobrze ze sobą spasowana sama stal oraz drewno. Ze stali zostały wykonane następujące części: korpus wraz z osłoną spustu, bezpiecznik, pokrywa zamka, imitacja suwadła, podstawa celownika, rygiel rury gazowej, celownik, rura gazowa, kolanko gazowe, podstawa muszki, tłumik płomienia, obsada łoża, magazynek, kolba, zatrzask kolby i wycior. Jedynym elementem metalowy który nie jest ze stali to lufa zewnętrzna, która jest wykonana z aluminium.
Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Akurat M14 od Cymy nie różni się wiele pod względem jakości od CM.028. W dodatku jest znacznie droższe, co raczej poziomem atrakcyjności stawia go poniżej wymienionego wyżej AK - chyba, że ktoś ceni sobie wyróżnianie się na spotkaniach (M14 w dalszym ciągu nie jest zbyt często spotykane) i chce się wyróżniać kosztem wyższej ceny i dostępności niektórych części. W innym wypadku bym sobie odpuścił.

 

Natomiast pozostałe dwa AK z linku Powały są godne polecenia.

Link to post
Share on other sites

Autor tematu zastanawia się nad replikami AK, więc nie przekonujmy go do M4, o które trudno w tym przedziale cenowym.

 

Seria M4 od A&K/P&J nie jest zła, ale często wymaga kilku zmian na start, jeśli w pełni chcemy się cieszyć jej potencjałem - a to są kolejne koszty.

Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem, zależy mi na dużej celności. AK z linku powały podobają mi się, ale mam takie pytanie, czy w celności i skupieniu różnica będzie aż tak duża, żeby dokładać do rk 10s, zamiast rk-03 ? To real wood kusi, czuć, że ma się replike, a nie plastikową zabawkę :icon_smile: Co do ochrony oczu, kubie sobie uvex i-vo, które mnie nie będą chronic przed strzałami, tylko rykoszetami, jak kulka się od czegoś odbije. Jeżeli wybiorę którąś z tych dwóch wymienionych replik, kulki g&g .25 powinny się nadać? Jeszcze coś, czy są to repliki na lata? Przebieg np 30 tyś kulek nie będzie im straszny?

600 zł to dość dużo, i nie chciałbym czegoś, co rozsypie się zaraz po okresie gwarancyjnym. I jeszcze coś te prawie 3kg u tych replik są odczuwalne? Mój wiek, czyli 13 lat to wiadomo nie jakiś mocarz, 20 min sobie z czymś takim pobiegiem, ale jak sprawa wygląda na dłuższą metę? Dziękuje za odpowiedzi, mam nadzieję, że dzięki wam kupie replike z której będe strzelał z zadowoleniem do puszek, jak i za rok-dwa do prawdziwych celów, już takich ruchomych :icon_smile: edit//

Nie zauważyłem postu z tą emką, emki też lubie, ładnie wyglądają, gorzej sie z nich celuje :)

Z tego co wyczytałem, m4 do 1000 zł to niezbyt dobry wybór, m4 są lżejsze, mniejsze, też są fajne, tak jak ak.

Jak kupiłbym m4 nie zostawiłbym jej takiej łysej, ak najbardziej mi sie podoba bez chwytów, kolimatorów itp, a to są kolejne koszty, więc lepiej pozostańmy przy ak :)

Edited by danonek321
Link to post
Share on other sites

Różnicy w celności i skupieniu być nie powinno - jeśli taka się pojawi, to jest to raczej efekt pewnej losowości produkcji.

 

Uvex I-Vo powinny dobrze spełnić rolę zabezpieczenia przed rykoszetami, jeśli będziesz zwracał uwagę, by były dobrze założone.

 

Kulki G&G 0,25g są jak najbardziej w porządku do tych replik.

 

Jeśli masz 13 lat, to replika mająca 3kg będzie raczej mocno dla Ciebie odczuwalna, tak samo jak jej wymiary. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad RK-01 - oprócz tego, że jest tańsze, to powinno być dla Ciebie nieco bardziej wygodne.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
I jeszcze coś te prawie 3kg u tych replik są odczuwalne? Mój wiek, czyli 13 lat to wiadomo nie jakiś mocarz, 20 min sobie z czymś takim pobiegiem, ale jak sprawa wygląda na dłuższą metę?

Weź dwie butelki o pojemności 1,5l, napełnij je wodą i połącz taśmą klejącą. Uzyskasz w ten sposób mniej więcej 3kg. Pójdź z tym do lasu, ponoś, pobiegaj i się przekonaj.

Link to post
Share on other sites

Miałem "zwykłego" RK-03 stalowo-znalowo-drewnianego i radzę Ci zainwestować w wersję S/SW (full steel) bo mi ten AK się po prostu kruszył i gibał. A i znalowy zamek zimą się urwał... Z wersji SW masz RK-12 i AKMS o ile dobrze pamiętam. AKS-74u niestety wciąż brak. W RK-03 te 3kg mi dosyć przeszkadzały bo mocno ciąży na przód, a taki słaby znowu też nie jestem (cholerny rower). Jak drewno potraktujesz lakierobejcą a stal umiejętnie papierem ściernym będziesz miał piękną replikę. Tak, .25 będą się nadawać. Co do przebiegu, mój RK-03 był z 3 ręki, strasznie zużyty a tłok i zębatki w dobrym stanie, jeno łożyska się wykrzywiły. Pamiętaj jeszcze o tym, by na start wymienić gumkę, dyszę, kable na niskooporowe i smar miedziany na styki. LiPo 1300 mAH 7.4V/11.1V Turnigi Nano-Tech niby pasuje pod dekiel choć możesz przeciągnąć kable do składanej kolby i tam w opatrunku osobistym trzymać baterię.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

@Ryzbor, opamiętaj się. Danonek ma dopiero 13 lat i chce postrzelać do tarczy (puszki, butelki) nie zalecaj mu tuningu.

Z tego co wymieniłeś, jeśli zmieni gumkę to już wystarczy a do takiego użytku jak planuje, to i gumka stockowa przez jakiś czas spełni swoją rolę.

Bez przesady.

Link to post
Share on other sites

Nie chce ingerować w replike, jak już to komuś bym to powierzył, ale jak na razie kupuje replike do strzelania do puszek, a wiec przez rok na 100% będzie full stock :icon_smile:

Zmieniam cene do 700zł, wymagania precyzja precyzja i jeszcze raz precyzja, wiem, że bez lufy precki śmiesznie mówić o powtarzalności strzałów, ale chciałbym celność jak największa mieć na stocku. Tak teraz patrze na te rki, pełno tego jest do 700 zł, mam nadzieję że coś doradzicie,

 

Sam już nie wiem, o tych rkach opinie są różne, że sie kruszy, że coś źle spasowane, itp.

Jak taka rk 01 wypada przy cm 028? Cyma 028 bardzo mi sie podoba, waga ok, cena jak najbardziej fajna, i podobno nie do zajechania.

Moi obecni konkurencji to cm 028 i rk 03.

Różnica 200 zł, warto dokładać? Czy celność będzie większa?

 

Posty połączone. Buniek92

Link to post
Share on other sites

Ostatnie pytanie, i już was nie męcze, przepraszam ale 400-600 zł to nie jest mało, załóżmy, że zdecydowałem się na rk 03, a co myślicie o rk 06? Celniejsze, i lepiej wykonane?

 

Ostatnie pytanie, i już was nie męcze, przepraszam ale 400-600 zł to nie jest mało, załóżmy, że zdecydowałem się na rk 03, a co myślicie o rk 06 i cm 036? Są celniejsze, i lepiej wykonane?

Link to post
Share on other sites

@Powała: sorry, tego nie przeczytałem, a wiele rzeczy z automatu piszę. Niech pamięta na przyszłość.

Nie miałem styczności z cm 036, ale z cm 048 już tak i jest paskudna. Anodyzacja i drewno w fatalnych kolorach. Wykonanie: Boyi > Cyma (tak znacząco) bebechy: Boyi < Cyma. Cyma ma lepszy silnik i metalową prowadnicę sprężyny zamiast abs-owej. Z tego co pamiętam ta cymka strzelała ciut dalej od mojego boyacza. Części gearboxa możesz zawsze wymienić, a np. korpus czy chwyt już niezbyt.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

raczej nie . tak jak Powała napisał

- jeśli już dołożyć kasy to zainteresuj się AKMS:

sam mam i polecam masz wszystkie części stalowe a nie znalowe jedyne aluminium to lufa która i tak jest wytrzymała

http://www.taiwangun.com/rk-10s-boyi link

jedynym mankamentem jest lekko kolebiąca się kolba w płaszczyźnie pionowej ale ostry ma to samo.

Jest też tańsza wersja ale w połowie znalowa i w tej wersji bałbym się o kolbę bo pytałem się krakmanów i zatrzask itp nie są stalowe czyli zaiste znalowe (kolba jest stalowa)

Link to post
Share on other sites

Weź dwie butelki o pojemności 1,5l, napełnij je wodą i połącz taśmą klejącą. Uzyskasz w ten sposób mniej więcej 3kg. Pójdź z tym do lasu, ponoś, pobiegaj i się przekonaj.

 

Ja osobiście uniosę 60kg nad głowę, ale 60kg człowieka już nie:) Więc nie porównuj samej wagi bo zupełnie inaczej nosi się 3l wody, a inaczej 3kg replikę:)

 

Ja osobiście doradzam ci CM040 bądż CM045 - między sobą niewiele się różnią. Są cięższe od cm028 (mimo że wszędzie pisze inaczej) ale do puszek nie powinno ci to przeszkadzać, a za kilka lat w ogóle nie zwrócisz na to uwagi, a masz już fajną replikę bazową w tej cenie. Postrzelasz trochę na stocku, a jak ci się wkręcisz do jakiegoś teamu, to już tam ci powiedzą co wymienić:)

CM040 na pewno znajdziesz na GunFire, a cm045 najszybciej w TaiwanGun.

Link to post
Share on other sites

mam wiatrówke, 2.8 kg biegać z czymś takim moge, ale celować tak na dłuższa mete nie za bardzo, bo ciąży na przód.

Zaczynam się zastanawiać czy warto wydać 6xx zł na replike, skoro przez najbliższy rok będe strzelał do puszek.

Kupie chyba cm 028, postrzelam rok, sprzedam i dopiero potem kupie coś lepszego, z myślą o strzelaniu do ludzi.

Gdybym teraz kupił np rk 06, tracę rok gwarancji na głupie strzelanie do puszek, a replika w tym okresie napewno nie będzie miała awari.

Teraz mam też dylemat, ale mniejszy bo mniej pieniędzy do wydania CM 028, czy G.5 Galaxy z taiwana z kolbą.

Za g.5 przemawia waga, i rozmiary, a za cymka chyba niezniszczalność :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...