Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 - problem z semi


Recommended Posts

Siema

 

Szukam porady, co może być nie tak z moim G36.

 

Stan rzeczy:

 

- Classic Army G36

- Customowy gearbox ze sprężyną m130

- Bateria LiPo 11.1v 1350mah 20C

- silnik Tornado GFC high torque

- magazynki lowcap

 

Problem:

 

- podczas strzelania na semi replika strzela burstem oddając 1-4 strzały co powoduje, że wylatują 1-2 kulki.

- intrygujące natomiast jest to, że replika strzelając na sucho oddaje pojedyncze strzały w trybie semi

 

Czy ma ktoś pomysł gdzie leży problem?

Link to post
Share on other sites

Niestety byłem zmuszony wykonać test w domu.

 

filmik

 

jak widać na wideo, po włożeniu kulek do magazynka, replika przestała strzelać w semi. Nie wiem co jest tego powodem. Dysza? gumka? hopup? kuli źle układają się w komorze?

Edited by Devito
Link to post
Share on other sites

Z tymi kulkami i semi faktycznie dziwna sprawa. Ale generalnie pod uwagę musimy wziąść: styki, przerywacz.

Powiedz mi tylko taką rzecz. Nawet jeśli nie ma kulek, naciskaj powoli spust ( tryb semi) i powiedz co się dzieje.

 

Podejrzewam, że może być taka sytuacja, że blaszki styków są za ciasne i dopiero szybkie naciśnięcie spustu spowoduje prawidłową pracę przerywacza.

 

Sam przerywacz może zaczynać się zużywać, albo jest luźny (niedokręcony). Sprawdzałeś na słabszej Baterii

Link to post
Share on other sites

Naciskając powoli spust trafiam na położenie w którym słyszę trzeszczenie "elektryczne". Naciskając odrobinę dalej, pada pojedynczy strzał.

 

Zastanawia mnie czy problem leży tylko po stronie elektryki. Kulki muszą jakoś wpływać na zachowanie karabinu.

Link to post
Share on other sites

Konstrukcja repliki jest prosta jak budowa cepa, ale do dzisiaj nie przestaje mnie zadziwiać. Prosta analiza.

 

Kulki powodują nacick na komorę i podczas gdy dysza jest wysunięta na maksa to na samą dyszę.

 

Jeżeli są kulki i nie ma semi tylko full auto, a bez kulek pojawia się semi to coś z tym przerywaczem jest. Bo od przerywacza zależy właśnie semi/ auto.

 

1. Jak wiadomo kiedy nie ma kulki w komorze tłok wali w glowicę cylindra z całym impetem.

2. Jak są kulki praca repliki się zmienia. Podczas ruchu tłok napotyka opór.

3. Jeżeli zębatka tłokowa jest dosyć luźno spodkładkowana ( ma luzy w osi), albo zbyt wysoko, to może być problem z semi/auto

4. Jeżeli przerywacz jest niedokręcony też pojawia się problem.

 

Ja bym poszedł tą drogą, ponieważ tłok bezpośrednio współpracuje z zęabtką tłokową

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...