Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STRIKE oraz pare słów o rekonstrukcji USMC


Recommended Posts

Witam!

 

Chcialem zapytac o to gdzie moge w Polsce kupic ta oto kamizelke w kolorze Olive Drab. Zglaszam moje pytanie na forum, poniewaz przetrzasnalem wszystkie sklepy z oporzadzeniem i nie moglem znalezc w zadnym z nich tej kamizelki w oliwkowym kolorze. Jesli na forum byl gdzies link do sklepu gdzie mozna kupic wlasnie taka oliwkowa kamizelke to przepraszam. Widocznie go przeoczylem. Za wszelka pomoc bardzo dziekuje.

 

Pozdrawiam

 

Moze moje pytanie nie powinno sie znajdowac w tym miejscu ale pomyslalem iz dotyczy ono oporzadzenia i jednak postanowilem je tu zamiescic. Jesli moderatorzy uznaja inaczej to przepraszam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ze tak zapytam - coyote tan rozumiem że noszą do marpata desert, a do marpata woodland mniemam ze prawidłowym być chyba powinien olive? a jako ze u nas większość airsofciarzy biega w marpatach woodland a nie desert to chyba olive drab powinien pasować?

Link to post
Share on other sites

hm no to w sumie dziwne ze skoro do obu im pasuje coyote tan(czy jak procent napisał brown) to czemu robią olive?

moim zdaniem w lesie ciut lepiej zamaskuje olive drab niż coyote tan(brown ;) ), tak jak nie zakłada sie marpata deserta do lasu tylko marpata woodland...

Link to post
Share on other sites

kto robi w olive??? :?

 

oficjalnym kolorem oporzadzenia (kamizelki, ladownice, camele itd, itd) jest Coyote Brown.

 

Coyote Tan jest jasniejszy od Coyote Brown

 

jednak olivkowych oporzadznen w USMC nie uzywaj (tak jak wspomnialem nie mowie o pododdzialach specjalistycznych jak FAST, czy RECON)

Link to post
Share on other sites
moim zdaniem w lesie ciut lepiej zamaskuje olive drab niż coyote tan(brown)

 

Wiesz takie jest twoje zdanie, ale możesz to poprzeć wynikami jakiś testów?? Mnie też się wydaje, że zielony lepszy bo do tej pory nie widzałem jeszcze Marpatu woodland + oporządzenia w Coyote w środowisku leśnym. Podejrzewam jednak, że oni mają mocnejsze argumenty w postaci wyników testów i badań :) No chyba, że znów jakiś generał odwalił numer i powiedział: To mi się podoba i takie zrobimy".

 

Holman--> Masz może adres www z ofertą pana Wong Tan'a :D

Link to post
Share on other sites

Jako ze moim generalem jestem ja sam (na szczescie :) ) stwierdzilem ze marpat woodland + interceptor woodland + czarne belleville (bynajmniej nie deserty) to w obszarze USMC jest to najlepszy zestaw na nasze warunki i takie plan realizuje :) W zimie narzuci sie bialy maskalat i bedzie git. Natomiast sam jestem ciekaw jak coyot sie sprawdzi u nas w lesie na marpacie.

 

@Trael: problem w tym ze pan Nguyen czesto zmienia lokalizacje swojej fabryczki ;)

Link to post
Share on other sites
Jako ze moim generalem jestem ja sam (na szczescie :) ) stwierdzilem ze marpat woodland + interceptor woodland + czarne belleville (bynajmniej nie deserty)

 

a szkoda - pustynno-junglowe maja klimacik i bardziej rasowy wyglad z marpatem

 

Natomiast sam jestem ciekaw jak coyot sie sprawdzi u nas w lesie na marpacie.

 

jak wroce z urlopu to beda testy polowe - interceptor SDS Coyote Brown + dodatki w Woodlandzie

Link to post
Share on other sites
... marpat woodland + interceptor woodland + czarne belleville (bynajmniej nie deserty)

 

a szkoda - pustynno-junglowe maja klimacik i bardziej rasowy wyglad z marpatem

Coz pojecie "rasowosci" i "klimatycznosci" jest bardzo subiektywne :) Jestem pragmatykiem i wyszedlem z zalozenia ze 90% rasowosci mi wystarczy. Zobaczymy kto bedzie krocej czyscil buty jak sie wladujemy w bagno np. w fosie w czosnowie ;)

 

Jak sie zaoptarzysz w coyota to wpadnij do nas na strzelanie, zobaczymy czyje dupsko bedzie lepiej zamaskowane hehe.

Link to post
Share on other sites

sam biegam w coyote brwon i elementach pustynnych do zielonego marpata.

jest w pizde. zresztą, mnie kamuflarz jebe bo bym musiał w gilu kurwa chodzić.

 

Ale i tak STRIKE se darujcie. Dowalicie troche więcej i macie coś naprawde dobrego. Super rack z SDSa jest zajebisty a kosztuje tylko 50 baksów. No i lżejszy owiele, zrobiony na siatce. Taśmy molle są wygodniejsze od tych STRIKE. Eagle jest w chuj drogi, no ale jak wiadomo jakościowo jest w pizde. W USAF da sie je spotkać, chodzi mi o rhodesian molle style plate carrier czy jakoś tak. W sumie pierwowzów tego chesta STRIKE. No i MAV z TT jest dobre, aczkolwiek to też komercha, ale nikt jak narazie nie narzeka.

Link to post
Share on other sites
moze zielony lepszy, ale coyote jest tanszy

 

bo zamiast stosowac dwie kolorystyki, maja jedna - wyposrodkowana

 

No tak, ale co w końcu z tymi Coyote Brown i Tan? Niby podobne, ale jedno jaśniejsze. No i znika tu argument o jednej wersji wypośrodkowanej.

Oczywiście moje rozumowanie może być/jest lamerskie :) i jeśli ktoś wyprowadzi mnie z błędu będę wdzięczny :D

Link to post
Share on other sites
... marpat woodland + interceptor woodland + czarne belleville (bynajmniej nie deserty)

 

a szkoda - pustynno-junglowe maja klimacik i bardziej rasowy wyglad z marpatem

Coz pojecie "rasowosci" i "klimatycznosci" jest bardzo subiektywne :) Jestem pragmatykiem i wyszedlem z zalozenia ze 90% rasowosci mi wystarczy. Zobaczymy kto bedzie krocej czyscil buty jak sie wladujemy w bagno np. w fosie w czosnowie ;)

 

Jak sie zaoptarzysz w coyota to wpadnij do nas na strzelanie, zobaczymy czyje dupsko bedzie lepiej zamaskowane hehe.

 

 

1. Holman ;) ja bez tracenia czasu na takie testy wiem, ze OCZYWISCIE Twoje bedzie lepiej zamaskowane, a teraz druga czesc tego twierdzenia, "Ty giniesz pierwszy" :)

Ja do dzis balbym sie wydawac kategoryczny osad o nieskutecznosci Coyote Brown - do dzis, bo wczesniej go na oczy nie widzialem. Ty widziales?? Zakladam, ze nie :)

 

2. a co do pragmatycznosci :D:D:D serce mi peka na sluch o pragmatyzmie, przy wywalaniu milonow na kontraktowy, oryginalny i kure.. drogi szpej

 

pragmatycznie to kupic polski US i skoczki ;)

 

odrazu zaznaczam, ze mnie pragmatyka polskich warunkow wali ;) Dla mnie aspekt rekonstrukcyjny liczy sie duzo bardziej

 

3. A akurat USMC i tak nosi i bedzie nosic buty w Coyote Brown :)

Uzywam pustynnych butow od ponad roku i ich czysczenie ogranicza sie do wrzucenia do pralki :) Trzymaja sie cale i maja sie dobrze :) Znasz jakis mniej meczacy sposob czyszczenia butow?

 

A woodland i tak z czasem wypadnie z obiegu (szczegolnie jak ARMIA przejdzie na ACU i przestana go robic)

 

No tak, ale co w końcu z tymi Coyote Brown i Tan? Niby podobne, ale jedno jaśniejsze. No i znika tu argument o jednej wersji wypośrodkowanej.

Oczywiście moje rozumowanie może być/jest lamerskie :) i jeśli ktoś wyprowadzi mnie z błędu będę wdzięczny :D

 

Trael:

 

1. czytaj uwazniej poprzednie posty,

2. Coyote Brown to oficjalny, scisle okreslony odcien - USMC!

3. Coyote Tan to zblizony do Coyote Brown odcien, uzywany jako nazwa handlowa dla firm komercyjnych (np. BlackHawk Ind.).

 

Coyote Brown zostal uznany przez dowodztwo USMC za kolor, ktory rownie dobrze poradzi sobie przy maskowaniu lesnym i pustynnym (lub jak kto woli, bedzie najmniej badziewny).

Link to post
Share on other sites

a co na to regulamin US dotyczący obuwia do umundurowania "woodland"...?

bo do desert naturalnie są deserty, ale do woodlanda(starego) nosiło się czarne buty, nie znam dokładnie modelu itp, ani nie widziałem na oczy regulaminu ale interesuje mnie co powinno się nosić do munduru w odcieniach woodland(mówię odcieniach bo woodland własciwy różni się z deka wyglądem od marpata woodlanda ;) )

 

i tak samo ciężko jest powiedziec ze np interceptor jest USMC a np harness nie, bo nie ma czegoś takiego że każdy żołnierz MUSI nosić to samo oporzadzenie w tej samej konfiguracji - ale założę się że powinno być coś takiego że bluza MUSI być taka, spodnie takie i do tego buty konkretne + nakrycie głowy

Link to post
Share on other sites
a co na to regulamin US dotyczący obuwia do umundurowania "woodland"...?

bo do desert naturalnie są deserty, ale do woodlanda(starego) nosiło się czarne buty, nie znam dokładnie modelu itp, ani nie widziałem na oczy regulaminu ale interesuje mnie co powinno się nosić do munduru w odcieniach woodland(mówię odcieniach bo woodland własciwy różni się z deka wyglądem od marpata woodlanda ;) )

 

i tak samo ciężko jest powiedziec ze np interceptor jest USMC a np harness nie, bo nie ma czegoś takiego że każdy żołnierz MUSI nosić to samo oporzadzenie w tej samej konfiguracji - ale założę się że powinno być coś takiego że bluza MUSI być taka, spodnie takie i do tego buty konkretne + nakrycie głowy

 

1. Do konca 2005r. USMC ma skonczyc proces wymiany mundurow i oporzadzenia

 

2. mundurow w starym woodlandzie w USMC nie uswiadczysz (a do kiedy ARMY bedzie wymieniac to nie wiem),

 

3.marpat woodland i stary woodland to dwa rozne kamuflaze o roznej defacto kolorystyce.

 

4. do kazdego rodzaju MARPATa USMC bedzie nosic Coyote Brown (pisze to juz chyba 4 raz w tym watku)

 

5. od tego co szweje nosza decyduja "sztaby i planisci". Jesli interceptor dostal kontrakt i sztab uzna, ze w na tym teatrze dzialan wojsko ma je nosic, to zeby sie Johnson czy inny buntowal, to bedzie zasuwal w IBA. Poza tym zolnierze (marines) nie maja tak nasrane do glow jak my, aby wydawac majatek na gadzety ;) Oni to dostaja z urzedu ;) Po co mieliby kupowac sobie jakies sztumskie kamizelki STRIKE?

 

Ale jesli juz sie zdecyduja kupic, to maja obowiazek zachowac odpowiednia kolorystyke.

Link to post
Share on other sites

mnie chodzi bardziej o deserty do marpata woodlandowego - po prostu moje wątpliwości co do układu buty deserty+marpat woodland wynikające z analogii układu sterego umundurowania - mundury desert (tri i six) nosiło sie z desertami a mundury woodnald z czarnymi butami(których nazwy po prostu nie kojarzę) i się zapytuję czy ma któraś z mądrych głów moze pokazać jakis wycinek z regulaminu umundurowania US który obaliłby lub potwierdził moją teorię ze do marpata woodlanda powinno się chyba raczej nosić czarne buty(jakiśtam pewnie aktualny model z wyposażenia US)

 

po drugie co do kilku odniśników Hargin - do końca 2005 moze i ma wymienić ale czy wymiana = ujednolicenie ze np każdy Marine nosi pełnego marpata + jakiestam buty + interceptora(też rozumiem że skoro wymienić i na to co mówisz wszystko w coyote tan[lub brown]) co w sumie przynajmniej w kwestii wymiany oporzadzenia graniczy z cudem...

+ z faktem ze naprawde można dużo elementów oporządzenia wymienić choćby teraz i raczej nie jest realne ze nagle wszystko to zostanie oddane i od razu z fabryki dla każdego wyjdzie piękny i jednolity układ oparty całkowcie na interceptorze czy czymś innym...

 

mundurów nie uświadczysz w starym woodlandzie oczywiście (oprócz pokrowców na hełmy które naprawde wolno wchodzą... - tzn mówie woodland wiedzac ze do marpata desert sa pokrowce tricolor desert używane, ale do marpata woodland prawidłowym przejściowym pokrowcem wydaje się być woodland)

 

wiem że są różne, mam oczy itp, ale wiadomo o podstawowym zamyśle wynikającym choćby z nazwy ze desert jest na pustynię a woodland do lasu, czy to stary wzór czy marpat.

 

skoro USMC będzie nosić coyote brown do każdego oporządzenia z jak to ujęłes wczesniej, przyczyn ekonomicznych - jeden kolor prostsza produkcja itp, to czemu słyszę własnie w tym temacie o czymś takim jak coyote tan, które z wypowiedzi tutaj jak widze coyote brown nie jest?

a i rozumiem kwestię że mądre głowy w sztabie stwierdziły ze coyote brown ma sie nadawac do wszystkiego itp itd, ale jeśli wyszły jakieś partie oryginalnego kontraktowego oporządzenia w oliwce to herezją jest powiedzieć ze nigdy żaden Marine takowego na sobie nie miał i nie używał... na wojnie sie bierze co przyszło w transporcie albo co kwatermistrz podał a nie że żołnierz sobie mówi ze on woli w innym odcieniu itp...

 

odniesienie do punktu ostatniego to w sumie już wcześniej dużo chyba powiedziałem - żołnierz bierze co przyślą, niekoniecznie to co jest w regulaminie - bo niby skoro na pustyni jadą to czemu tyle oporzadzenia mają w woodlandzie starym skoro w tricolorze też są przeciez te same elementy itp? i kolejne nawiązanie do tematu nierealnego zakończenia ujednolicania oporzadzenia do końca 2005 roku...

Link to post
Share on other sites

Co do Coyote Tan to występuje on równierz na MARPAT woodland. Za duzó go tam nie ma, ale jest jednym z 4 kolorów, które sie na tym mundurze znajdują. Co więcej zauważyłem, że kontraktowy sprzęt różnego w (teoretycznie) tym samym kolorze Coyote Brown różni się odcieniem. Jedna ładownica ma odcień jasniejszy, druga ciemniejszy. Na obu kontraktach widnieje "Coyote Brown", obie są nowe a jednak różnica znaczna. Jak znajdę gdzieś fotki to wrzucę.

 

EDIT: Znalałzem nawet dwie kamizele, obie kontraktowe (Paraclete i SDS) w dwóch odcieniach a teoretycznie obie w Coyote Brown.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...