Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STRIKE oraz pare słów o rekonstrukcji USMC


Recommended Posts

tu to Procent akurat ameryki nie odkryłes ;)

jasne jest ze przy farbowaniu kilometrów materiału czynnik się lekko rozżedza z czasem i często gesto różnice w odcieniach są już widoczne na milowej beli gdzie początek zawsze jest ciut ciemniejszy :)

stary numer, postawisz 10 kolesi w takich samych mundurach koło siebie i każdy będzie miał ciut ciut inny odcień

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hehhe :)

 

LameBoy ;) musisz przykumac :D USMC to nie partyzantka z RIO :)

 

 

Combat Boots. Temperate weather and hot weather boots may be worn with any version of the utility uniform at the individual’s option. Organizational issue safety boots and deviations as approved by commanding officers and/or medical officers are also authorized. Authorized boots are as follows:

 

 

 

a. Marine Corps Combat Boot, Temperate Weather (MCCB (TW)). The standard temperate weather combat boot is the brown rough-side-out leather boot, and will be worn as issued/sold through the DoD Supply System/Retail Clothing Outlet and those private vendors who have authority to sell the patented boot. A Marine Corps emblem heat-embossed on the outer ankle identifies MCCBs that are authorized for wear. The mandatory possession date for the MCCB (TW) is 1 October 2004.

 

 

 

b. Infantry Combat Boot (ICB), Black. The temperate weather black ICB, with all black smooth-side-out leather uppers, will be worn as issued/sold through the DoD Supply System/Retail Clothing Outlet and those private vendors who have authority to sell the patented boot. Marines who entered the Marine Corps before 1 June 2002 are authorized to continue to wear this boot until 1 October 2004, at which time they are required to replace it with the MCCB (TW).

 

 

 

c. Marine Corps Combat Boot, Hot Weather (MCCB (HW)). The standard hot weather combat boot is the brown rough-side-out leather boot, and will be worn as issued/sold through the DoD Supply System/Retail Clothing Outlet and those private vendors who have authority to sell the patented boot. A Marine Corps emblem heat-embossed on the outer ankle identifies MCCBs authorized that are for wear by Marines. The mandatory possession date for the MCCB (HW) is 1 October 2004. (MARADMIN 310/03)

 

 

 

d. Jungle Boot, Black and Green. The hot weather jungle boot, with either green or black fabric upper, will be worn as issued/sold through the DoD Supply System/Retail Clothing Outlet and those private vendors who have authority to sell the patented boot. Marines who entered the Marine Corps before 1 June 2002 are authorized to continue to wear these boots until 1 October 2004, at which time they are required to replace them with the MCCB(HW). (MARADMIN 310/03)

 

 

czy teraz wszystko jasne ?? :) cytat z regulaminu mundurowego

 

a reszte przeczytacie tu:

http://www.marcorsyscom.usmc.mil/sites/mcub/

 

i jak Holman? :) gdzie pragmatyzm do realizmu? :)

 

:P

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko, ze te różnice odcieni to już zakrawają nam na różnice miedzy Coyote Brown a Coyote Tan, oto pzykład:

ggg1gr.jpg

 

A poza tym na tej fotce jest kilka osób w MARPATcie od różnych wytwórców i wszyscy maja dokładnie ten sam odcień. Sam miałem 3 różne komplety i każdy był dokładnie ten sam. Nie zaprzeczam, ze tak nie jest a jedynie mówię, jak jest w moim przypadku.

Link to post
Share on other sites

No na tej fotce co zamieścił procent widać, że sobie ktoś nieźle poleciał w .... O ile jeszcze te ciemniejsze jakoś wyglądają to te jaśniejsze już mi nie bardzo do lasu pasują. No, ale mówię to tylko teoretycznie bo nie widziałem na żywo.

 

Skoro jesteśmy przy Marpacie to mały OT. Mam zamiar zmienić mundur bo stary się już trochę podarł i zastanawiam się czy kupić woodland czy kopię Marpatu? Chodzi mi głównie czy materiał wytrzymały i jak się sprawdza wzorek w naszych ojczystych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Co do zdjęcia, to nawet te najaśniejsze odcienie dają radę w lesie. Z reguły i tak są przykryte ładownicami w woodlandzie :P . A co do MARPATa to na większość terenów leśnych daje radę. Za równo na lato jak i na jesień. Na pewno lepiej od woodlanda. Kopii nie kupuj, nie warto. Szybko się rozlecą a i nie często znajdują się takie, szyte dokładnie na krój MCCUU, tylko zwykłego BDU.

Link to post
Share on other sites
nie no mnie rozbija fakt tylko ze na tym obrazku by Hargin to kolesie w marpacie desert maja brązowe buty a kolesie w marpacie woodland mają deserty ;) pr0 ;)

 

nie wiem Lame :) ale ja przechodze okresowe badania specjalistyczne z tytulu wykonywania zawodu i miedzy innymi sprawdzaja mi zdolnosc do postrzegania barw :)

 

IMO wszystkie buty SA brazowe

bo wszystkie buty USMC po 2004 sa brazowe (polowe)

 

jezu ;) chyba nie tlumacze zrozumiale :)

 

poza tym poszczegolne modele butow moga sie roznic wygladem (inni producenci) - ale licza sie dwie rzeczy "akceptacja" i "zakontraktowanie"

 

jesli producent dostanie "akceptacje" to jego produkty moga nosic oznaczenia USMC i sa dopuszczone do uzywania przez Marines

 

a kontrakt, to zamowienie na dostarczenie okreslonego towaru dla korpusu - czyli to co jest zaakceptowane, dodatkowo jest zamowione

 

i tak np. w kategorii buty

 

Belleville sa akceptowane i zakontraktowane

a Bates sa narazie zaakceptowane (mozna poczytac na tej stronce co podalem wyzej)

Link to post
Share on other sites
1. Holman ;) ja bez tracenia czasu na takie testy wiem, ze OCZYWISCIE Twoje bedzie lepiej zamaskowane, a teraz druga czesc tego twierdzenia, "Ty giniesz pierwszy" :)

Nie, bo jak ja sie zatrzymuje to jestem tak zamaskowany ze znikam. hehe. W pustke nie trafisz. Dyskutujemy dalej? :)

Ja do dzis balbym sie wydawac kategoryczny osad o nieskutecznosci Coyote Brown - do dzis, bo wczesniej go na oczy nie widzialem. Ty widziales?? Zakladam, ze nie :)

Hmm nie wydaje mie sie zebym zrobil jakikolwiek osad o jakiejkolwiek skutecznosci... Zrobilem prosty zart o zamaskowaniu tylka i od razu stal sie osadem? Jak sam napisalem wczesniej chetnie zobacze jak to bedzie wygladac. Tak wiec mysle, ze naprawde nie ma sie czym podniecac.

 

2. a co do pragmatycznosci :D:D:D serce mi peka na sluch o pragmatyzmie, przy wywalaniu milonow na kontraktowy, oryginalny i kure.. drogi szpej

 

pragmatycznie to kupic polski US i skoczki ;)

 

odrazu zaznaczam, ze mnie pragmatyka polskich warunkow wali ;) Dla mnie aspekt rekonstrukcyjny liczy sie duzo bardziej

Szczerze mowiac troche sie dziwie tym Twoim osobistym wycieczkom w moja strone gloryfikujacym tylko jeden kolor butow umundurowania, ale ok widocznie potrzebujesz wiecej wyjasnien.

 

Coz mnie wali aspekt 100% rekonstrukcji, wystarczy mi 85,5%. Tak samo jak obszywac sie tez mam zamiaru poza nametagiem i nazwa ekipy bo uwazam ze na naszywki trzeba zasluzyc itp. pierdoly.

 

Kazdy kupuje to co lubi i uwaza za stosowne. Naprawde mnie nie rusza ze akurat jest teraz taka moda w srodowisku AS w tej chwili zeby nosic putynne belleville. Zreszta to ze USMC nosi pustynne teraz podyktowane jest tez wlasnie pragmatyzmem, z ktorego tak sie smiejesz, bo Marines raczej do Europy sie nie wybieraja tylko ich glownym rejonem dzialan jest pustynia wiec trudno zeby tam lazili w czarnych.

 

Przede wszystkim natomiast znam tez odp. na 2 nastepujace pytania:

1. Czy czarne belleville do marpata sa regulaminowe? Odp: TAK

2. Czy mieszkamy w Polsce czy w dzungli lub na pustyni? Odp: W Polsce

 

To mi naprawde wystarczy zeby kupic czarne i nie martwic sie ze nie jestem pr0. Wole zbudowac bycie pr0, czy tam "rasowosc", zachowaniem na polu walki a nie kolorem butow w koszarach.

 

Sorry, ale nie chce mi sie dywagowac nt. wyzszosci sw wielkanocy nad bozym nar. bo to jest troche smieszne wiec akurat ten watek proponuje skonczyc.

Link to post
Share on other sites

izi, ważne że oczojebne buty ;)

poza tym, nie tworzę teorii :)

i jestem daltonistą odcieniowym za co nie wzięli mnie do wojska ;)

 

ale fakt faktem ze nawet jak sie nie rozróżnia barw i widzi oczojebny punkt w kolorze coyote brown na klacie kolesia w marpacie woodland to znaczy ze badania tych specjalistów US od umundurowania są jakieś dziwne ;)

 

dowód ze mam rację - ACU :)

Link to post
Share on other sites
izi, ważne że oczojebne buty ;)

poza tym, nie tworzę teorii :)

i jestem daltonistą odcieniowym za co nie wzięli mnie do wojska ;)

 

ale fakt faktem ze nawet jak sie nie rozróżnia barw i widzi oczojebny punkt w kolorze coyote brown na klacie kolesia w marpacie woodland to znaczy ze badania tych specjalistów US od umundurowania są jakieś dziwne ;)

 

dowód ze mam rację - ACU :)

 

no to jest uniform plate z 2003 - trzeba wziac na to poprawke - Korpus sie zmienia :) - zreszta nie podwazam sensownosci uzywania woodlanda :)

 

Kazdy kupuje to co lubi i uwaza za stosowne. Naprawde mnie nie rusza ze akurat jest teraz taka moda w srodowisku AS w tej chwili zeby nosic deserty. Zreszta to ze USMC nosi pustynne teraz podyktowane jest tez wlasnie pragmatyzmem, z ktorego tak sie smiejesz, bo Marines raczej do Europy sie nie wybieraja tylko ich glownym rejonem dzialan jest pustynia wiec trudno zeby tam lazili w czarnych.

 

Przede wszystkim natomiast znam tez odp. na 2 nastepujace pytania:

1. Czy czarne belleville do marpata sa regulaminowe? Odp: TAK

2. Czy mieszkamy w Polsce czy w dzungli lub na pustyni? Odp: W Polsce

 

To mi naprawde wystarczy zeby kupic czarne i nie martwic sie ze nie jestem pr0. Wole zbudowac bycie pr0, czy tam "rasowosc", zachowaniem na polu walki a nie kolorem butow w koszarach.

 

 

Holman niepotrzebnie sie unosisz

 

1. hmmm ciekawe, ze z twojego watku nalezy wysnuc wniosek, ze tylko w Europie sa lasy :] potencjalnym teatrem dzialan USMC moze byc w kazdej chwili Korea - uwazasz, ze to pustynia? Jesli juz to byc moze w przyszlosci atomowa,

 

2. punkt d. regulaminu

 

d. Jungle Boot, Black and Green. The hot weather jungle boot, with either green or black fabric upper, will be worn as issued/sold through the DoD Supply System/Retail Clothing Outlet and those private vendors who have authority to sell the patented boot. Marines who entered the Marine Corps before 1 June 2002 are authorized to continue to wear these boots until 1 October 2004, at which time they are required to replace them with the MCCB(HW). (MARADMIN 310/03)

 

wszystkie CZARNE buty wycofane zostaly z uzytku w USMC

 

nawet na stronie belleville = www.bellevilleshoe.com = nie znajdziesz czarnych butow z akceptacja USMC (dla lotnikow sa ciemne, ale oznaczone jako Dark Brown)

 

3. co do bycia Pro to nie bede komentowal, bo to nie czas i miejce :)

Link to post
Share on other sites

problem w tym, ze w tej galerii jest multum fotek z wielu miejsc i okresow - wymieszane razem

 

chcac wyrobic sobie dokladne pojecie o uzywanym wyposazeniu i umundurowaniu lepiej podziwiac sobie galerie na www.usmc.mil - tam fotki sa swiezutkie jak buleczki z piekarni :)

Link to post
Share on other sites

Po poscie Hargina mialem sie nie odzywac ale widze ze bawimy sie dalej. OK, tyle ze ja naprawde nie wiem z czego robicie problem :)

Jak juz mowilem kazdy nosi co chce - na tym wlasnie polega AS, jakbym chcial zeby mi ktos mowil co mam robic i co nosic to bym poszedl do naszej pieknej armii pelnej wąsatych cwiercinteligentow. Na szczescie moge sam o tym decydowac czy mam 85% rekonstrukcji rednecka z USMC z poludniowych stanow czy cale 99,5% "rasowosci". Uff jeszcze tylko szkolenie w Camp Lejeune i bedzie pelne 100% :lol:

 

Jak wam MARADMIN napisze od jutra ze macie nosic stringi w marpata bo tak chce USMC Commanding General Johnson to natychmiast pobiegniecie do sklepow?

Link to post
Share on other sites

Dzikki zgadzam sie ale czy ja gdzies napisalem ze moim zamierzeniem jest rekonstrukcja? Tutaj problem zasadzil sie na tym ze chce wziac czarne belleville bo sa wg. mnie lepsze na nasze warunki klimatyczne co wywolalo ogolne oburzenie gawiedzi "bo jakze to tak!". Wiec temat zdryfowal w strone ogolnych rozwazan w stylu co, kto, po co, jak i dlaczego.

 

Generalnie ja sie swietnie bawie wiec mozemy jechac dalej :)

 

A i tak dla mnie najlepsze jest to ze jak sie oglada wlasnie MP.net to nie raz, nie dwa trafia sie na kolesi majacych nieprzepisowy sprzet i oporzadzenie, roznokolorowe nakolanniki, maksymalnie niedbale maźniety sprayem karabin, itp. W wojsku czasem nikt takimi pierdolami sie nie przejmuje bo trwa walka. W cywilu natomiast trwa walka na forum hehe.

 

Pozdrawiam uczestnikow starcia 8)

Link to post
Share on other sites

Holman a gdzie ta "gawiedz" cie atakuje???

 

kupiles czarne twoja sprawa - ja tylko napisalem, ze w coytoe brown bylyby bardziej klimatyczne - a ty, ze czarne sa super i tylko te nadaja sie do polskiego klimatu (no i jeszcze zdanie dodales o tym, ze w USMC ich uzywaja). Poza tym naprawde nie widze chocby krzty prawdy w twierdzeniu, ze czarne buty sa lepsze od tych w coyote brown. IMHO kolor BRAZOWY lepiej sie maskuje niz CZARNY (ktorego w przyrodzie jest bardzo malo). To moje zdanie, poparte wiekowymi doswiadczeniami specjalistow od umundurowania USMC :P

 

powyzej tylko zauwazylem, ze czarnych nie uzywaja i rownie dobrze mogles sobie "skoczki" kupic (ale przeciez to twoja sprawa)

 

a co do stringow - oczywiscie, jesli Komendant Korpusu tak zadecyduje

na tym polega zabawa i caly fun :P

Link to post
Share on other sites

Holman ja nie odtwarzam - nie mam do tego cierpliwości. Należe bowiem do ludzi, którzy jak coś robią to muszą wykonać wszystko w najdrobniejszych szczegółach. A tego mi się nie chce robić.

 

Ogólnie rzecz biorąc czytając raz jeszcze ten spór dochodzę do wniosku, że wszystko zależy od podejścia. Ciebie Hol wali w czym idziesz, czy jest to zgodne z regulaminem itp byle by maskowało. Hargina nie wali.

Obydwaj macie racje. W życiu się nie zgodzicie ale macie racje. Bo robicie obydwaj coś, co daje wam radochę po pachy. I oto chodzi.

Link to post
Share on other sites
Holman a gdzie ta "gawiedz" cie atakuje???

 

Napisalem o "oburzeniu" a nie o "ataku". To jest zdecydowana roznica semantyczna.

 

kupiles czarne twoja sprawa - ja tylko napisalem, ze w coytoe brown bylyby bardziej klimatyczne - a ty, ze czarne sa super i tylko te nadaja sie do polskiego klimatu (no i jeszcze zdanie dodales o tym, ze w USMC ich uzywaja). Poza tym naprawde nie widze chocby krzty prawdy w twierdzeniu, ze czarne buty sa lepsze od tych w coyote brown. IMHO kolor BRAZOWY lepiej sie maskuje niz CZARNY (ktorego w przyrodzie jest bardzo malo). To moje zdanie, poparte wiekowymi doswiadczeniami specjalistow od umundurowania USMC :P

Tak samo jak ja nie widze prawdy ze koniecznie coyote musza byc lepsze. Zreszta co mi tam ...zaryzykuje, moze mnie po butach nie zauwaza hehe.

 

Anyway pociesze cie: jak dostawca sprzetu powie mi sorry nie bylo czarnych sa pustynne/dzunglowe to naprawde nie bede plakal. Jestem elastyczny jak guma od majtek (stringow USMC hehe) i nie obowiazuje mnie jurysdykcja Johnsona :P

 

A specjalistom od umundurowania nie ufalbym tak zbytnio, lepiej bazowac na wlasnym rozsadku. Ci sami specjalisci rekomendowali oczojebne "niebieskawe" ACU na ktore poszlo kupe kasy. W tej chwili niektore dywizje np. Kawaleria jakos dziwnym trafem dostaja do magazynow nowe ACU tyle ze podchodzace bardziej pod kolor brunatny i khaki. Niedlugo pewnie sam je zobaczysz w tzw. "realu".

 

powyzej tylko zauwazylem, ze czarnych nie uzywaja i rownie dobrze mogles sobie "skoczki" kupic (ale przeciez to twoja sprawa)

I slusznie zauwazyles. Juz nie uzywaja. Co nie zmienia faktu ze to nie znaczy ze trzeba sie kajac majac jakikolwiek nieregulaminowy element. Dlaczego? Napisalem juz wyzej.

 

Dla mnie element "klimatu" jest wlasnie jak ktos (zolnierz, reenactor etc. sobie przeszyje kieszenie bo "specjalisci" zle je umiescili (vide sily specjalne w wietnamie i kieszenie na ramionach) albo jak ktos sobie trzasnie flamastrem nazwisko/nametaga na kocich oczach na helmie bo uznaje to za potrzebne. Slepe trzymanie sie regulaminow juz niejednego zaprowadzilo do piekla.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wyjdzie z tego multi watek - moze Dzikki potnij go na czesc o STRIKE, a czesc o USMC

 

Tak samo jak ja nie widze prawdy ze koniecznie coyote musza byc lepsze. Zreszta co mi tam ...zaryzykuje, moze mnie po butach nie zauwaza hehe.

 

Anyway pociesze cie: jak dostawca sprzetu powie mi sorry nie bylo czarnych sa pustynne/dzunglowe to naprawde nie bede plakal. Jestem elastyczny jak guma od majtek (stringow USMC hehe) i nie obowiazuje mnie jurysdykcja Johnsona :P

 

A specjalistom od umundurowania nie ufalbym tak zbytnio, lepiej bazowac na wlasnym rozsadku. Ci sami specjalisci rekomendowali oczojebne "niebieskawe" ACU na ktore poszlo kupe kasy. W tej chwili niektore dywizje np. Kawaleria jakos dziwnym trafem dostaja do magazynow nowe ACU tyle ze podchodzace bardziej pod kolor brunatny i khaki. Niedlugo pewnie sam je zobaczysz w tzw. "realu".

 

tak :) my ajrsoftowcy jestesmy lepszymi fachowcami - sedziami i katami w jednej osobie :)

 

Akurat ACU juz macalem (truspeca co prawda) i uwazam je za sprytne camo. Jesli zmodyfikuja kolorystyke, tez dobrze. Ja bym byl ostrozny z tworzeniem wlasnych sadow i poczekal na faktyczne testy polowe. Narazie 99% opinii pochodzi albo od militarystow, ktorzy siedzac przed kompami, analizujac zdjecia stawiaja wnioski* i zolnierzy, ktorzy czekaja na przydzial nowych mundurow i poddajac sie psychozie obawiaja sie nowego jak ognia (w sumie im sie nie dziwie - dla nich to czesto kwestia zycia lub smierci).

 

* (wiekszosc kamo traci wiele ze swoich walorow maskujacych na fotografi - oko ludzkie inaczej troche funkcjonuje niz obiektyw :) Przede wszystkim wykrywa ruch, a zdjecie jest z natury statyczne. Poza tym wiele zalezy od oswietlenia w jakim zdjecie bylo robione etc.)

 

Poza tym jak wczesniej wspomnialem czasy sie zmienily, zmienila sie doktryna wojenna USA i zmienia sie pod tym katem wyposazenie. Tak naprawde idealne maskowanie w danym terenie ma znaczenie dla pewnego grona specjalistow (snajperzy, zwiad etc.). Zolnierz z jednostki linniowej jadacy na w jednej chwili na hummerze, a w drugiej czeszacy wioske musi miec w miare uniwersalny kamuflarz. Ale to temat do innej dyskusji w innym watku.

 

I slusznie zauwazyles. Juz nie uzywaja. Co nie zmienia faktu ze to nie znaczy ze trzeba sie kajac majac jakikolwiek nieregulaminowy element. Dlaczego? Napisalem juz wyzej.

 

Dla mnie element "klimatu" jest wlasnie jak ktos (zolnierz, reenactor etc. sobie przeszyje kieszenie bo "specjalisci" zle je umiescili (vide sily specjalne w wietnamie i kieszenie na ramionach) albo jak ktos sobie trzasnie flamastrem nazwisko/nametaga na kocich oczach na helmie bo uznaje to za potrzebne. Slepe trzymanie sie regulaminow juz niejednego zaprowadzilo do piekla.

 

Holman :) spoko :) przeciez nikt nie wymaga jakiejs skruchy :)

wytlumaczyles czemu kupiles takie nie inne buty, a przedstawilem poglad czemu JA wybralbym w coyote.

 

Dla mnie klimatem jest staranne odwzorowanie USMC (poczawszy od gaci i koszulki, przez wyposazenie do uzbrojenia) - mam taki kaprys i juz :) to mnie kreci

 

z drugiej strony (z mojego punktu widzenia) nie do konca rozumiem fakt, ze Ty robiac podobnie lekcewazysz zwienczenie dziela :) Tak jak z wisienka na torcie :) - ALE TO TWOJA SPRAWA :) I PELEN LUZIK I RESPECT :)

Link to post
Share on other sites

Tak niesmiało zwróce uwage, że jest pewne różnica miedzy jednostkami specjalnycmi, które kupują sobie sprzęt ajki chca i gdzie chcą i robią z nim co chca, a miezy wojksiem reguralnym jak USMC. Pokaz mi Holman zdjęcie żołnierza USMC z pomalowanym karabinem, lub z jakims niestandartowym oporządzeniem, czy tez mundurem. Nie pisze tu o jednostkach typu RECON, czy FAST.

Mozna nosic do garnituru i trampki, ale jak się chce wyglądac jak pracownik londyńskiego city, to raczej powinno sie nosić melonik do garnituru a nie baysballówkę, czy beret z antenką.

Oczywiście można swoją własną rekonstrukcję nazwac jak sie chce i mieć w dupie to co inni o tym myślą. Kwestia gustu :-). Strzelać sie można i w dresach :-)

Jednak nie ma rekonstrukcji w 80% czy 90% procentach, bo to zwykła lipa. Albo coś się odtwarza, albo tylko udaje miernej jakości kopię. My w Polsce jest trudniej, bo nie mamy tyle kasy i dote do sprzetu, mundurów jest utrudniony, ale dzięki temu to większe wyzwanie ;-).

Link to post
Share on other sites

Malowanie malowaniem a pamietacie Marine'a robiacego MOUTa ze zdobyczna pepesza w bodajze jednym z watkow na MP.net?

 

PPsh2.jpg

 

A tu panowie "bawia sie" SVD

 

http://www.murdoconline.net/archives/002273.html

 

To co prawda Kawaleria ale nie znaczy ze USMC nie uprawiaja takich samych praktyk (przynajmniej ja w to nie wierze)

 

A zdjec z jakimis nieprzepisowymi zonkami jest troche ale raczej nie bede ich specjalnie szukal bo gra nie jest warta swieczki i nie mam na to zbytnio czasu. Wystarczy czasem uwaznie popatrzec na mp.net. Generalnie polecam ten watek: Strange things in Iraq - http://www.militaryphotos.net/forums/viewt...pic.php?t=34707

 

Uber pr0 ;) sa kolesie z koszulkami z napisem "Now you can't see me" i ci w samochodzikach :)

Link to post
Share on other sites

Holman, wojna synu :lol:

 

aha, nie chce mi sie czytać całego topicu, ale a propos strike

 

Po co mieliby kupowac sobie jakies sztumskie kamizelki STRIKE?

 

Z kilku powodów. Po pierwsze, chujowo sie nosi wszystkie ładownice na interceptorze. Dlatego niektórzy na IBA zakładają STRIKE czy MOLLE. jest dużo tego przykładów. STRIKE jest rozpowszechniony z kilku powodów, jest tani i jest to chest rig. eta wsio.

Aha, jeszcze na boot campach zdażają się woodlandy. Na misji rzeczywiscie ich nie uświadczymy.

tak k'wli ścisłosci.

dobra, ide na rower:) papa

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, chujowo sie nosi wszystkie ładownice na interceptorze. Dlatego niektórzy na IBA zakładają STRIKE czy MOLLE. jest dużo tego przykładów. STRIKE jest rozpowszechniony z kilku powodów, jest tani i jest to chest rig. eta wsio.

 

 

no MOLLE tez raczej nie kupuja

 

a czy sie ladownice niewygodnie nosi to proponuje sprawdzic - mi jest o niebo wygodniej niz w STRIKE chest (ciezar rozklada sie rownomiernie)

 

mi sie wydaje, ze zakladanie na IBA dodatkowych systemow nosnych jest poprostu PRAKTYCZNE - bo jak szwej ma przerwe to nie musi zrzucac interceptora (ktory jest przeciez oslona), a zdejmuje tylko oporzadzenie (amunicje, magazynki, manierki itd, itd.)

 

wydaje mi sie to bardziej logiczne

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...