Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zjazd z okna bez sprzętu


Recommended Posts

Witam. Może trochę głupie pytanie, ale czy w sposób bezpieczny możliwy jest zjazd z okna 1-2 piętra posiadając jedynie paracord, bez uprzęży i karabińczyków? Znam podstawowe węzły typu wyblinka czy węzeł ratunkowy, umiem także zrobić z liny uprząż, jednak nie mam pojęcia jak zastąpić stop rolkę czy Grigri. Czy są jakieś węzły które na to pozwolą?

 

Pozdrawiam,

Micro

Link to post
Share on other sites

Na czymkolwiek można zjechać - jednorazowo.

A tak na poważnie - nie ma żadnego sposobu na bezpieczne zjechanie na byle czym, jeśli nie masz liny (i to też nie może być sznurek do prania zwędzony sąsiadce), uprzęży, przyżądów zjazdowych to nawet nie myśl o zjazdach z okna. Dla Twojego, Twoich rodziców dobra.

Link to post
Share on other sites

Raczej popytaj o takie rzeczy na forach survivalowych, istot od alpinistyki miejskiej, różnych speologów, grotołazów i innych ludzi pająków lub szukających na siłę adrenaliny (tanim kosztem).

 

Tutaj z tego co widzę są sami "fachowcy" których wiedza wykracza poza granice poznania ludzkiego umysłu i nie zajmują się takimi pierdołami : ) A pisząc rzeczy "powieś się na niej" mają jednego posta więcej i dwadzieścia cztery dkg satysfakcji.

 

 

 

Jak chcesz się zabić, to się lepiej powieś na tym paracordzie.

 

Kolega nie pisze lepiej takich rzeczy, bo jak autor tematu się powiesi, albo pójdzie na policję że go namawiasz do samobójstwa, to skończysz w kryminale.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Ja jestem instruktorem z uprawnieniami z PZA oraz prac na wysokości i nie polecam naprawdę lina dynamiczna to koszt jakiś 7 zł za metr najtaniej ósemka do zjazdu 20-25zł do tego jakiś HMS 30 uprząż koło 100 i można zjeżdżać bezpiecznie oczywiście jak ma się podstawową wiedzę

Link to post
Share on other sites

Widzę że nie dostanę sensownej odpowiedzi. Temat można zamknąć.

Jakie pytanie, taka odpowiedź. Na Twoje nie ma sensownej.

A nawet gdyby była, to nikt rozsądny nie udzieli Ci jej przez internet.

 

Ja jestem instruktorem z uprawnieniami z PZA oraz prac na wysokości i nie polecam naprawdę lina dynamiczna to koszt jakiś 7 zł za metr (...) i można zjeżdżać bezpiecznie oczywiście jak ma się podstawową wiedzę

A można zobaczyć skan tych Twoich papierów? Tak z ciekawości...

 

Jeśli robisz zjazd na linie dynamicznej to chciałbym zobaczyć Twoje papiery z PZA.

EDIT: Chyba nie w tym rzecz, bo zjechać się da. Natomiast doradzanie zakupu liny dynamicznej do zjazdów (i to w terenie zurbanizowanym) faktycznie jest "oryginalne"...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...