Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze repliki


Recommended Posts

Dzień dobry, bry. Jestem nowy na forum i dopiero zaczynam swoją przygodę z ASG i jako że nie znam tutaj jeszcze nikogo, pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :icon_smile:

 

Dlaczego proszę Was o pomoc? Byłem i na miejscu rozmawiałem z człowiekiem ze Specshopu w Poznaniu, prosiłem o porady i polecenia. Mój znajomy zdecydował się wtedy na G36C Cymy. Uznałem, że jeszcze trochę popatrzę i się zastanowię. Przeczytałem poradniki na forum, przejrzałem tematy o broni. Wygląd repliki nie jest dla mnie ważny, ale z tego co widzę, w grę w moim przedziale cenowym (600 zł, mogę dołożyć ew.) mogę wybierać pomiędzy różnymi AK47, ew. emkami, ale tego nie ma sporo w zacnej jakości, wspomniane G36.

Myślę, że poznałem ogólne zasady, którymi powinienem się kierować przy wyborze repliki z tego przedziału, jednakże chcę zapytać o kilka kwestii praktycznych.

 

Nie będę zaprzeczał, że kiedy zacząłem oglądać te wszystkie piękne bronie, moje oczy zaświeciły się, kiedy ujrzały kałacha z lunetką, a wyobraźnia podsunęła obraz pseudo snajpera eliminującego przeciwników z niedużych odległości za pomocą legendarnego AK47 w wersji taktycznej.

 

Zdaję sobię sprawę, że luneta przeszkadza na krótkich dystansach, poradnik o przyrządach celowniczych również znalazł się na mojej liście przeczytanych. Chciałbym, żeby ktoś doświadczony się wypowiedział, czy zmontowanie np.

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html tej repliki z jakąś (nie wiem jaką) lunetką sprawdziłoby się w grze terenowej w bardziej preferowanej przeze mnie pasywnej grze? Mam na myśli skradanie, zachowanie dystansu, obserwację, bo taki styl gry przypadł mi do gustu po małych doświadczeniach w paintballu. Z góry dziękuję za pomoc!

 

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html nieco więcej FPS, pomyślałem, że może byłoby to lepsze rozwiązanie jako że z założenia dystans między mną a celem będzie większy? Czy jednak większa ilość fps nie wpłynie na krótszą żywotność repliki? (większe obciążenia)

 

http://www.specshop....28C&language=pl skąd tak spora różnica w fps między dwoma ostatnimi pozycjami?

 

Edit: literówki, znalazłem informacje na temat GB v7

Edited by jazz69
Link to post
Share on other sites

Luneta, przyda się do obserwacji zamiast lornetki jak już to maxymalnie x3, bo większe powiększenie będzie nie wygodne. I tak więcej osób strzela po kulkach, wiec zanim się przymierzysz do lunety to pewnie odstaniesz serią. Moim zdaniem w grach typu airsoft wystarczy kolimator. Co do replik, jak możesz brałbym Boyi. Lepsze wykonanie od cymy, cyma ma minimalnie lepsze bebechy. A co do różnicy fps w dwóch ostatnich modelach, jest tak dlatego, że jedna replika to model 039C a druga 028C. Tak czy siak z tych co podałeś wziąłbym Boyi, a luneta to moim zdaniem zbędna rzecz, aczkolwiek zrobisz jak uważasz.

Link to post
Share on other sites

Tak, jak zwykle odpowiedź będzie - Nie opłaci się. Tania emka to często replika dość parszywa - i awaryjna. Wybierz między AK, a G36 - z tych, co podałeś. A czy Cyma, Boyi, czy JG (G36), to kwestia raczej twojego gustu. Lunety na start Ci nie trzeba - jak już wspomniane było, kolimator lepiej się sprawdzi, niż luneta. Szczególnie przy osiągach, jakie repliki dają "z pudełka".

Link to post
Share on other sites

To od początku. Musisz pamiętać że jak chcesz zamontować lunetę, musisz mieć jakiś montaż, najczęściej będzie nim szyna ris. W podanej przez Ciebie replice boyi, nie ma takowej, musiałbyś dokupić tzw, jaskółczy ogon - koszt. ok 40zł. No i dobra luneta też kosztuję, taka chińska 4x20 może bardziej przeszkadzać niż pomagać. A, i nie bierz tej cymy 0.28 za 499zł! Spokojnie można ją kupić za ok 380zł, teraz na gunfire była zniżka i można było za jakoś 330, ale już wyszły. A g36 można kupić w wersji z szyną ris, lub lunetą z chwytem transportowym, aczkolwiek nie polecam tej lunety. Najlepiej będzie jak kupisz teraz replikę AK boyi lub g36 jg ( ponoć polecają też boyi - nie miałem, więc się nie wypowiem, ale ponoć to kopia aresa - a aresa mam i jest bardzo fajny, ale trochę droższy). Pograj sobie taką replikę, pożycz lunetę od jakiegoś kolegi i uznaj jak Ci się lepiej gra. Jak Ci się spodoba, to zbieraj pieniądze np na lunetę Delta Optical, lub inną polecaną :icon_smile:

@Edit. Tu masz tą samą replikę na przecenie - http://gunfire.pl/product-pol-1152193306-Replika-karabinu-szturmowego-CM039C.html

Edited by Alanos
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kolega zainteresowany taktyczną linią AK to może i warto wziąć pod uwagę taką wariację na temat http://gunfire.pl/product-pol-1152200284-Replika-karabinka-GFG18.html (dostawa ponoć za 14 dni)

 

I tak jak pisali inni wstrzymałbym się z zakupem lunetki. Najpierw lepiej poznać samą replikę i swoje umiejętności. Może się okazać że wolisz być typowym szturmowcem niż sharp shooter'em.

Link to post
Share on other sites

No cóż, wybór nie jest taki mały jak uważasz. Masz wspomniane wyżej wyborne AK z Boyi (2 osoby w moim środowisku mają RK-06 SW przerobione na beryla i jeden zwykły RK-06), spisują się wyśmienicie. Radze na początek wymienić tylko gumkę hop-up i kupić porządne kulki i okulary, i możesz śmigać.

 

Kolejną opcją jest G36 z boyi. Nie miałem, nie dotykałem, ale górale powiadają ,iż replika jest wykonana na naprawdę wysokim poziomie. Replika ma blowback (symulacje odrzutu).

 

Masz także wybór wśród G3 z JG. Są to repliki dość rzadko spotykane na spotkaniach, ale gearbox z JG jak dla mnie za tą cenę jest pancerny, nie do porównania z innymi V2 w podobnym przedziale cenowym (Boyi, P&J).

 

Kolejną opcją jest G36 z JG. Nie muszę o niej chyba pisać, są pierdyliardy tematów na forum. Stara sprawdzona konstrukcja i tyle.

 

Pozostaje nam MP5 z JG. Cechy wewnątrz te same co w G3, ma jednie krótszą lufę.

 

Masz też M14 z Cymy. Gearbox V7, ma nowe rozwiązania techniczne niż V2 i V3. Tego też nie miałem w łapach, nie widziałem, ale opinie są bardzo pozytywne. Dobra na parasnajperkę po inwestycji ok. 550 zł.

 

I to jak dla mnie tyle z sensownych replik przy twoim budżecie. Ale z góry odradzam wszystkie chińskie M4 i zabawę w parasnajperstwo na początek. Do tego potrzeba pewnych ilości gotówki i doświadczenia.

 

 

Edit: Literówka

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

A jak to się ma z fps'ami tych broni? Czy 400 i więcej nie przekracza tego, od czego powinienem zacząć, tak żeby zabawa na pewno była bezpieczna? Czytałem także, że w budynkach dopuszczalna moc to 350 więc zakup takiej repliki prawdopodobnie uniemożliwi mi wzięcie udziału w grze w budynku do czasu nabycia słabszego egzemplarza?

 

http://gunfire.pl/pr...ego-CM039C.html

http://gunfire.pl/pr...inka-GFG18.html

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html

 

Zdecyduję się na jedną z tych broni. Czy jest wśród nich jeszcze coś szczególnego, na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Edit: Czy M14 nie wygląda jakoś tak. wiatrówkowo? :icon_biggrin: Zwracam honor, wyraźnie było napisane "parasnajperka".

 

Edit: Jak mogę sprawdzić, czy jestem w stanie dokupić do poniższych replik dokupić magazynki low-cap? Bo rozumiem, że dzięki np. 3 takim magazynkom zamiast jednego hi-cap uniknę podkręcania i ew. nagłego braku możliwości strzelania?

Edited by jazz69
Link to post
Share on other sites

Sry, nie mam już edita (a to dziwne, bo przed czasem)

 

Zacznijmy!

 

Czy jest wśród nich jeszcze coś szczególnego, na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Tak. Lepiej kup te 50 zł tańszą replikę i do tego porządne okulary. Oczy rzadko odrastają

 

 

Z jakich powodów?
(nie polecam repliki CM.039C)

 

Bo boyi jest o niebo lepsze. Po prostu bije na głowę CM.039.

 

Z jakich powodów?
(nie polecam redberet)

 

Bo ostatnio chodzą słuchy jakoby były problemy z kontaktem i serwisem. Tak samo zaczynała się afera z wiadomym "extremalnym" sklepem. Lepiej nie ryzykować.

 

Pamiętaj o okularach i kup porządne kulki, najlepiej G&G, ale guardery na początek też wystarczą. Wagomiar 0,25.

 

Co się tyczy magazynków, w AK lowcapy będą mieściły około 70 kulek. Ja na twoim miejscu kupił bym mid-cap (mieszczą 130 - 160 kulek w AK i "nie grzechoczą").

 

 

Edit: Wzmianka o magach

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Tak. Lepiej kup te 50 zł tańszą replikę i do tego porządne okulary. Oczy rzadko odrastają

 

 

Mówimy teraz o samej replice, kapitał na ochronę oczu już odłożyłem, postawiłem to na 1. miejscu.

 

Edit. Czy mid-capa trzeba "podkręcać"?

Edited by jazz69
Link to post
Share on other sites

Polecam lekturę tematu o serwisie. Z wysyłką jaest wszystko ok, z płatnościami też. Ale sam nie mogę się z nimi skontaktować, a poza tym dużo skarg na problemy z serwisem.

 

Nie, mid-cap to magazynek działający jak low-cap, ale kulki są ułożone spiralnie lub zakosami, przez co mieści się ich więcej.

 

Buniek - byłeś pierwszy ;)

 

Sam używam nie spotkałem się z takimi problemami, ale jednak przewyższasz mnie stażem, więc lepiej niech Jazz zda się na twoją opinie.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Nie, mid capów nie podkręcasz ale midy nie lubią tanich kulek (zdarzają się zacinki)

 

Co do tego G36K to 380-400 fps to trochę dziwnie dużo jak na tą replikę, bardziej liczył bym na stabilne 375.

 

Wszystkie repliki mają v3 więc są oki ale wg mnie będą za duże do budynków (gabaryty).

 

Co do fps a zasięgu to nie przekłada się to w 100% decyduje też kilka innych elementów jak np. lufa wew. komora i gumka hu lub kulki.

Link to post
Share on other sites

Nie, mid capów nie podkręcasz ale midy nie lubią tanich kulek (zdarzają się zacinki)

 

Co do tego G36K to 380-400 fps to trochę dziwnie dużo jak na tą replikę, bardziej liczył bym na stabilne 375.

 

 

 

Szczerze powiedziawszy "nielubienie" tanich kulek dotyczy wszystkich replik, więc nie jest to argument. Tak czy siak wierzę buńkowi.

 

Tak na prawdę repliki JG mają w stoku stabilne 345-350 (zależy od egzemplarza), chyba że jest to replika JG 3 generacji, wtedy zdarza się 400 na porządnym GB :icon_smile:

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...