Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw na start za 900zł


Recommended Posts

Witam jestem Piotrek i mam 16 lat. Właśnie zacząłem uczęszczać do Technikum i do mojej klasy trafił kolega który jeździ na strzelanki i interesuje się ASG. Rozmawiałem z nim i się troszkę wkręciłem w temat broni , miejsc do strzelania i tak dalej ... Postanowiłem że od nowego roku zacznę jeździć z nim i jego grupą na ''bitwy na kuleczki'' więc chciałbym się do tego przygotować i sądze że 900zł powinno starczyć.

Czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać sprzęt oraz umundurowanie do ASG?

Dodam że nie interesują mnie Shotguny oraz Snajperki , bardziej pistolety i bronie maszynowe (najlepiej jak wszystko będzie elektryczne chyba że inne typy broni są lepsze - od razu możecie podpowiedzieć dlaczego) , mundur najlepiej w rozmiarze XL ponieważ mam 188cm wzrostu i 90kg ważę.

Więc życzę udanego wieczorku i liczę na pomoc

 

Kordysz ;)

Link to post
Share on other sites

Ustalmy najpierw dwie rzeczy bo za 900zł to możesz już troszkę poszaleć w wyborze replik i szpeju.

1. Jakie rodzaje broni Ci się podobają? Czy są to Kałasze, eMki, G36 itd?

2. Czy musisz mieć jakiś konkretny mundur? Znaczy się, czy ekipa kolegi ma jakiś regulamin mundurowy bo jeśli tak to powinieneś się do nich dostosować, a jak nie to z tanich mundurów mogę polecić niemieckiego Flecka, brytyjskiego/holenderskiego DPMa, polskiego Wz. 93. Odradzałbym UCP - w moim odczuciu jest on uniwersalny czyli do niczego. O innych się nie wypowiem bo za rzadko widywałem by obiektywnie się wypowiedzieć.

Mega ważna sprawa to ochrona oczu i tu nie ma co oszczędzać. Osobiście wiem, że Bolle Defender są dobre jeśli chodzi o ochronę. Polecane są też Uvexy I-vo, Bolle X800, ESSy NVG.

Jeśli zaś chodzi o dodatki w rodzaju kamizelek to najlepiej by było jakbyś pomyślał czego będziesz wymagał od kamizelki czy pasoszelek i poprzymierzał to co mają znajomi.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Ustalmy najpierw dwie rzeczy bo za 900zł to możesz już troszkę poszaleć w wyborze replik i szpeju.

1. Jakie rodzaje broni Ci się podobają? Czy są to Kałasze, eMki, G36 itd?

2. Czy musisz mieć jakiś konkretny mundur? Znaczy się, czy ekipa kolegi ma jakiś regulamin mundurowy bo jeśli tak to powinieneś się do nich dostosować, a jak nie to z tanich mundurów mogę polecić niemieckiego Flecka, brytyjskiego/holenderskiego DPMa, polskiego Wz. 93. Odradzałbym UCP - w moim odczuciu jest on uniwersalny czyli do niczego. O innych się nie wypowiem bo za rzadko widywałem by obiektywnie się wypowiedzieć.

Mega ważna sprawa to ochrona oczu i tu nie ma co oszczędzać. Osobiście wiem, że Bolle Defender są dobre jeśli chodzi o ochronę. Polecane są też Uvexy I-vo, Bolle X800, ESSy NVG.

Jeśli zaś chodzi o dodatki w rodzaju kamizelek to najlepiej by było jakbyś pomyślał czego będziesz wymagał od kamizelki czy pasoszelek i poprzymierzał to co mają znajomi.

Dziękuje za odpowiedź interesują mnie broń orginalna bo prawie wszyscy mają kałachy/m4 może jakieś MP5 lub coś podobnego taki krótki karabinek , stroje nie mają większego znaczenia bardziej mi o chodzi o to żeby w lesie można było w nich polatać i w budynkach czyli taki Uniwersalny kolorek , na oczy będe uważał i na pewno skorzystam z twoich zaleceń. Do czego służą pasoszelki w kamizelce?
Link to post
Share on other sites

Pasoszelki to inny system przenoszenia niż kamizelka. Tutaj masz przykładowy wygląd pasoszelek.

Przechodząc do munduru to uniwersalny kolorek jest moim zdaniem do pupy bo słabo kamufluje w lesie, a w budynkach kamuflaż nie jest aż tak ważny - ze względu na małe odległości i tak pewnie nic nie da. Dlatego ja bym brał coś typowo pod las.

Jeśli chodzi o replikę to może zainteresuj się AUGiem od JG.

Link to post
Share on other sites

Tak jeśli chodzi o mp5 to tylko 041 bo żółtodziób może mieć problemy z ebb kolega posiada ową mp5 dobrze się sprawuję ale z baterią miał problemy oczywiście z chińską kupił pakiet od firmy ASG i już po problemie. Jeśli chodzi o wyposażenie zaczniesz je kupować sukcesywnie do twoich potrzeb,

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny budżet, więc mogę Ci napisać co kupiłem:

-JG608 - 430 zł (GFG14 to jest to samo, ale tańsze i dłuższa gwarancja). O replice możesz poczytać na forum, ja się za recenzowanie nie zabieram, bo sam jestem nowy :icon_wink:

-gogle Revision Desert Locust w demobilu - 120 zł - trzy szyby (biała, ciemna, żółta - troszkę cieńsza), pokrowiec w zestawie. Nie żałuję zakupu ani trochę, wygodne i dają poczucie bezpieczeństwa. Antifog za 10 zł u optyka i jak na razie nie parowały ani razu. W jakimś sklepie internetowym widziałem promocję 170 zł za nówki, ale bez żółtej szyby.

-mundur flecktarn na Allegro - 50 z przesyłką zł za spodnie, bluzę i golf, ale ja mam mały rozmiar, więc Twój może być droższy. Mundur fajny, ale zwróć sobie uwagę na długość rękawów - ja mam niby swój rozmiar, a są przykrótkie (może tak ma być?)

-buty "desanty" - 120 zł - nie polecam. Ja już się przekonałem, że na butach nie ma co oszczędzać. Jak już chcesz tanie buty, kup trekkingowe. Będą wygodniejsze i nie zdzierają skóry z nóg :icon_wink:

-ładowarka do baterii, Ansmann - 40 PLN. Ponoć bateria ma na tym lepiej działać, niż na stockowej. W przyszłości kupuję LiPo.

-rękawice GFC Shooter, coś koło 40 zł. Ja kupiłem czarne, ale olive będą lepsze. Za tę cenę wydają się ok, ale brakuje mi jakiegoś kawałeczka gumy dla lepszego chwytu repliki.

-ochraniacze na kolana - jakiś noname za 40 zł z Allegro. Jeszcze się nie połamałem, ale najwygodniejsze to one nie są.

-maska na twarz stalowa - 60 zł. Jak chcesz się czuć bezpiecznie, to warto, ale trzeba przywyknąć.

-kulki G&G 0,25g - strzelają ładnie, ale specem od kulek nie jestem. Moim zdaniem lepsze od 0,2g.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Co do zanlu mi nigdy się nie ukruszył ani nic, ale często ludzie narzekają lub wyłączają ebb ponieważ mniejsze się przebiegi robi.

U mnie na ten moment 15 kafli przemielone, puki co wszystko śmiga jak należy :icon_biggrin:

 

Miałem podobny budżet, więc mogę Ci napisać co kupiłem:

-JG608 - 430 zł (GFG14 to jest to samo, ale tańsze i dłuższa gwarancja). O replice możesz poczytać na forum, ja się za recenzowanie nie zabieram, bo sam jestem nowy :icon_wink:

-gogle Revision Desert Locust w demobilu - 120 zł - trzy szyby (biała, ciemna, żółta - troszkę cieńsza), pokrowiec w zestawie. Nie żałuję zakupu ani trochę, wygodne i dają poczucie bezpieczeństwa. Antifog za 10 zł u optyka i jak na razie nie parowały ani razu. W jakimś sklepie internetowym widziałem promocję 170 zł za nówki, ale bez żółtej szyby.

-mundur flecktarn na Allegro - 50 z przesyłką zł za spodnie, bluzę i golf, ale ja mam mały rozmiar, więc Twój może być droższy. Mundur fajny, ale zwróć sobie uwagę na długość rękawów - ja mam niby swój rozmiar, a są przykrótkie (może tak ma być?)

-buty "desanty" - 120 zł - nie polecam. Ja już się przekonałem, że na butach nie ma co oszczędzać. Jak już chcesz tanie buty, kup trekkingowe. Będą wygodniejsze i nie zdzierają skóry z nóg :icon_wink:

-ładowarka do baterii, Ansmann - 40 PLN. Ponoć bateria ma na tym lepiej działać, niż na stockowej. W przyszłości kupuję LiPo.

-rękawice GFC Shooter, coś koło 40 zł. Ja kupiłem czarne, ale olive będą lepsze. Za tę cenę wydają się ok, ale brakuje mi jakiegoś kawałeczka gumy dla lepszego chwytu repliki.

-ochraniacze na kolana - jakiś noname za 40 zł z Allegro. Jeszcze się nie połamałem, ale najwygodniejsze to one nie są.

-maska na twarz stalowa - 60 zł. Jak chcesz się czuć bezpiecznie, to warto, ale trzeba przywyknąć.

-kulki G&G 0,25g - strzelają ładnie, ale specem od kulek nie jestem. Moim zdaniem lepsze od 0,2g.

Całkiem fajny zestaw. Można tu nieco zaoszczędzić na goglach i kupić okulary uvex I-vo - są bardzo wygodne i wytrzymałe (no i tanie, nówki idzie dostać już po 30 pln). Dodatkowe pieniądze można przeznaczyć na nieco lepszą replikę.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...