Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadek mocy (prędkości) kulek.


Recommended Posts

Witam !

 

Jestem posiadaczem repliki firmy P&J z wymienionymi częściami wewnętrznymi. (prawie wszystko bez szkieletu GB)

 

Mam pytanie, w ciągu 3lat nastąpił spadek mocy o ok. 50fps. Rozumiem, że jest to popularne wśród chińskich replik, ale jeśli wszystkie części odpowiedzialne za prędkość kulki zostały wymienione, to w czym rzecz ?

Czy jest to może spowodowane zbyt długą eksploatacją sprężyny (przebieg ok. 150 000 kulek o ile nie więcej :) ) ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Czy jest to może spowodowane zbyt długą eksploatacją sprężyny (przebieg ok. 150 000 kulek o ile nie więcej :icon_smile: ) ?

I ty się jeszcze pytasz? :icon_neutral: :icon_biggrin:

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Cóż, jeszcze nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe w działaniu AEG :( .

 

W każdym bądź razie zakupię sprężynę, pewnie Guardera M120 (niestety na rynku mogą wciąż być 'fałszywki'). Myślałem jeszcze o MadBullu, bo producent zapewnia o braku spadku mocy nawet po oddaniu 100 000 strzałów. Może pomyślę nad M130, ale boję się, że szkielet GB nie wytrzyma (bądź co bądź wciąż stockowy P&J, a ten do najmocniejszych nie należy).

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że wiesz iż po strzelaniu z repliki należy ostatni strzał oddać na semi, w celu umiejscowienia tłoka w przedniej pozycji? Wtedy sprężyna jest rozluźniona, przechowywanie jej w takim stanie pozwala na uniknięcie spadku siły jaką generuje.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...