Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Układ nie pozwalający strzelać bez kulek.


Recommended Posts

Witam.

Od dłuższego czasu rozmyślam nad układem, który skutecznie uniemożliwi strzelanie, bez kulek w magazynku.

 

Układ

 

Starałem się aby koszty były jak najniższe, a zarazem jak najprostsze w budowie.

Do układu potrzebujemy:

-Fotorezystor*: 1zł/szt

-Włącznik 2szt: u każdego pewnie znajdzie się jakiś.

-Źródło E2: tu potrzebujemy bardzo małe napięcie ok 0,6 V, zależy tylko jaką diodę wybierzemy. Koszt: parę gorszy.

-cieniutką blaszkę miedzianą, która będzie znajdować się na magazynku.

 

Sposób działania.

Oczko nr.1 Zasilanie E1 (czyli bateria naszej repliki) odpowiada za dostarczenia napięcia do fotorezystora oraz wykrycia czy magazynek jest w replice. Sposób wykrycia maga działa na zasadzie zetknięcia się dwóch kabelków z cieniutką miedzianą blaszką przyklejoną do maga, co zamknie nam oczko.

 

Oczko nr.2 odpowiada za świecenie diody (D1), które będzie zmieniać rezystancję fotorezystora. Oczywiście posiada wyłącznik aby nie trzeba było co 5 minut zmieniać bateryjki.

 

Fotorezystor tak jak dioda, będzie znajdowała się w komorze, w 2 wycięciach po obu stronach komory.

 

Zalety i wady, które dostrzegłem na tą chwilę.

Zalety:

-nareszcie będzie można mieć replikę PTW, bez wydawania grubej kasy.

-dodatkowa elektryka chodź dzięki, wyłączniku nr. 1, 2 i 3 możemy tak naprawdę w parę sekund odciąć nasz układ od zasilania repliki.

-Bardzo tani koszt, bo w mniej niż 5 zł się zmieścimy, ze wszystkim co potrzebujemy.

-bardzo mała awaryjność.

 

Wady.

-Troszkę miejsca jednak zajmuje, co skutecznie utrudni nam montaż układu w emkopodobnych replikach.

-potrzeba ingerencji w konstrukcję komory H-U

-Aby w 100% wykorzystać układ będziemy musieli bawić się z doklejaniem blaszki do maga.

 

Wiem, że układ jest jeszcze do dopracowania, więc jakby coś to proszę pisać. Mam wrażenie, że to naprawdę może urozmaicić grę asg nadając jej realizmu.

Chciałem, aby wszystko leciało z jednego źródła, ale niestety jestem na zbyt małym stopniu "wtajemniczenia" :P

Na 100% znajdzie się tutaj ktoś o wiele bardziej połapany w tym ode mnie i coś dopiszę w tej sprawie ;).

 

Teraz pora na problemy.

Staram się znaleść miejsce gdzie w hopku po wystrzeleniu wszystkich kulek zostaje pusta przestrzeń.

Pewnie układ da się jeszcze lepiej zaprojektować, jak coś to śmiało pisać.

 

Pozdrawiam, i proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu na gufire był w sprzedaży układ ASHU

Jest to komora która odcina zasilanie repliki w momencie kiedy wykryje że mag nie podaje już kulek (więc nie ma problemu z magami które nie podają wszystkich kulek)

Jeżeli dobrze pamiętam ASHU kosztowało około 100zł

Jedyną wadą tej komory jest to że do poprawnego działania potrzebuje ASCU 3 generacji

Link to post
Share on other sites

Wiecie co mam nową koncepcję.

Zasada ta sama, tyle, że wszystko będzie zamknięcie w magu. Ma to swoje wady, ale będzie o wiele prostsze. Coś się stanie, jak nie będę się odzywał przez jakiś czas a na końcu przedstawie gotowy projekt ? Nie chcę aby ten temat został zamknięty

Link to post
Share on other sites

Ja to już dawno temu kminiłem coś żeby odcinało zasilanie poprzez zamknięcie obwodu w magazynku (popychacz kulek w magazynku z blaszką na górze zamykałby obwód po dotknięciu blaszek przy wylocie kulek), ale po pierwsze jestem za leniwy, po drugie magazynki w giecie sypią mi się i bez tego. No i wtedy odpadają też hi-capy.

Link to post
Share on other sites

Mam nietęgi pomysł.

Zwarcie :)

Jęzeli ktos ma zwykły mosfet z układem wykrywajacym zwarcie i odłaczajacym silnik,

można by było rozkminić coś takiego że w górnym miejscu popychacza kulek, sam popychacz zamykałby obwód robiac zwarcie obwodu.

Konieczne by było wyprowadzenie styków na zewnatrz magazynka i zrobienie złaczki w magwellu.

 

Co sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Dobra, wiem już że motyw z fotorezystorem i dioda jest do kitu (wszystko co wykombinowałem poszło do śmieci). Czuję, że najlepszym rozwiązaniem będzie tranzystor.

...

Ktoś się wypowie ? Będzie to działać ? Nie wiem czy rezystor R1 jest potrzebny.

 

@Edit

Pech chciał, że znalazłem z 12 tranzystorów i parę rezystorków :D

Jutro pokombinuję i postaram się jak najszybciej zdać raport.

Edited by Ferduch
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...