Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K 416 i kilka podstawowych pytań początkującego.


Recommended Posts

Jako, że jestem nowy na tym forum, chciałbym się na początku przedstawić. Mam na imię Krystian, jestem z Kielc i od dawna interesuję się ASG. Wieku na razie nie zdradzę, powiem tylko tyle, że jestem bardzo młody. Kiedyś już miałem styczność z ASG, ale było to dawno temu. Ponownie zaczynam swoją przygodę z airsoftem, ponieważ wcześniej uprawiałem motocross, ale z powodów zdrowotnych już nie mogę, więc postanowiłem się "przerzucić" na inną dyscyplinę sportu, która bardziej mi odpowiada. Korzystałem z opcji "szukaj", aby znaleźć odpowiedzi na część moich pytań, ale nie znalazłem, lub słabo szukałem :icon_mrgreen:

Na początek chciałbym kupić elektryczną replikę H&K 416(najlepiej z oznaczeniami) do ok. 1500zł, lub niewiele więcej i tu pojawia się pytanie "jakiej firmy i gdzie najtaniej?". Słyszałem, że Umarex jest bardzo dobrą firmą.

Czy MARPAT będzie dobrym kamuflażem do lasu (w ogóle jakie są najlepsze kamuflaże do lasu) i gdzie najtaniej kupić w miarę dobry jakościowo mundur?

Do jakiego hełmu najłatwiej będzie dostać różne pokrowce i jakie będą najlepsze gogle(cena nie ma znaczenia)?

Jaki kolimator, lub ACOG do broni(do 180zł)?

Jakie kulki oraz jakie magazynki(low cap i mid cap) do owej broni?

Buty czarne, czy pustynne(ponieważ zamierzam kupić jedną parę) oraz jakiej firmy (cena do 250zł)?

Oraz jaka elektryczna broń dodatkowa w cenie do 200zł? Myślałem nad USP.

 

Sorry, że robię taki "bigos" z jednego tematu :icon_biggrin: Pozdro.

Link to post
Share on other sites
Na początek chciałbym kupić elektryczną replikę H&K 416(najlepiej z oznaczeniami) do ok. 1500zł, lub niewiele więcej i tu pojawia się pytanie "jakiej firmy i gdzie najtaniej?". Słyszałem, że Umarex jest bardzo dobrą firmą.

 

Umarex/VFC z azteko.pl :icon_wink:

 

Czy MARPAT będzie dobrym kamuflażem do lasu (w ogóle jakie są najlepsze kamuflaże do lasu) i gdzie najtaniej kupić w miarę dobry jakościowo mundur?

 

Zobacz wpierw w czym biegają ludzie na lokalnych strzelankach :icon_wink: Później allegro, komis lub google :icon_razz:

 

 

Do jakiego hełmu najłatwiej będzie dostać różne pokrowce i jakie będą najlepsze gogle(cena nie ma znaczenia)?

 

MICH chyba. Może pomyśl nad pomalowaniem hełmu :icon_wink: Gogle Locust Revision (kupisz tanio w sklepie bestmilitary,pl), Bolle, ESS.

Link to post
Share on other sites

Co do repilki to rzeczywiście to co podał OFF jest najlepszą opcją.

 

Z kolimatorów w tym przedziale cenowym polecam EOTech 552 od Użytkownika tomekpl, z naszego forum. Mam już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony z tego jak się prezentuje (pełne oznaczenia, staranne wykonanie) oraz tego jak działa (znak celowniczy wyraźny, bez efektu ducha, ze sporą możliwością regulacji jasności i położenia).

 

Jeśli chodzi o amerykańskie kamuflaże leśne to ja nie jestem do nich pekonany. W polskich lasach liściastych airsoftowcy w marpatach często słabo wpasowują się w otoczenie.

 

Z elektrycznych boczniaków polecam pistolety firmy Cyma.

 

Kulki najlepiej G&G, Madbull lub Guarder.

 

Magazynki byle standard m4/m16. Już od Twoich upodobań zależy kolor, opcja z oznaczeniami itp.

 

Buty jeśli do marpata to raczej pustynne jeśli chcesz zachować nieco większą koszerność. Niestety nie orientuje się w obuwiu w tum przedziale cenowym (trochę mało jak na buty które mają znieść dosłownie wszystko, proponowałbym zwiększyć budżet o 100/150 pln). Z firm które mogę polecić to Protektor i 5.11

 

 

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam kolimator RD30 z G&P.

 

Nie orientuje się ktoś jakich gogli używają w JWK i JW AGAT?

 

Przejrzyj zdjęcia (są tutaj na forum oraz na FB), a później sprawdź modele firm, które wcześniej zostały przeze mnie wymienione.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepsze są 0,23 Guardera

 

Nie.

 

 

Raubritter ma ma rację w stu procentach, gumka z G&G to najlepsza na rynku w kwocie do 30zł (Jej, odkryłem Amerykę!)

 

 

Xenon, jak chcesz się bawić w rekonstrukcję, a choćby nawet stylizację JWK, to szykuj duuuuuże pieniądze. Ogólnie odradzam na sam początek zabawy, może cie zniechęcić, ale jak ci się uda (czyt. będzie chciało poszukać minimum niezbędnych informacji), co ostatnio zdarza się coraz rzadziej na tym forum :icon_razz2:, to się tylko jeszcze bardziej wkręcisz w ASG i złapiesz bakcyla. Tak czy siak powodzenia na początku, i pamiętaj, że kulki Guardera nie są lepsze od G&G. Na twoje 360 fps'ów w 416'ce w sam raz będą G&G 0,25g.

 

Pozdrowienia, i przyjemnej zabawy z Miwo Military Lubliniec (oj, wspomnisz moje słowa!).

Konrad

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przepraszam za długą nieobecność, ale była ona spowodowana wizytą w szpitalu :icon_confused3: Mógłby ktoś wyjaśnić mi, na czym polega ten "efekt ducha"?

Wszyscy mówią, że wyglądam na 16 lat, a tak naprawdę mam 13 no i tutaj pojawia się pytanie, czy ten wiek przeszkadza w czymś związanym z ASG? Już poczyniłem pewne kroki związane z moją przygodą z ASG, a mianowicie mam zamiar wybrać się na zgrupowanie ziomków z mojej okolicy.

 

 

 

Pozdrowienia, i przyjemnej zabawy z Miwo Military Lubliniec (oj, wspomnisz moje słowa!).

Konrad

 

Już wspomniałem Twoje słowa :icon_biggrin: Same spodnie z kurtką, kosztowałyby mnie ok.700zł, więc na razie dam sobie spokój z rekonstrukcją, bo jeszcze rosnę no i nie ma sensu wydawać tyle hajsu na sam mundur :icon_razz2: Co nie znaczy, że nie mogę się stylizować na JWK albo JW AGAT :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Na allegro znajdziesz taniej. Tak, wiek stanowi tutaj problem.

 

 

Na łamach WMASG.pl dozwolone jest ogłaszanie imprez i walk airsoft odbywających się wyłącznie na terenach bezpiecznych i zabezpieczonych (nie narażających bezpośrednio zdrowia zarówno uczestników, jak i osób postronnych), oraz dopuszczających udział osób powyżej 18 lat lub w drodze wyjątku, za pozwoleniem prawnych opiekunów osób od lat 16.

 

Tzn., że na wmasg nie znajdziesz raczej strzelanki dla osób w Twoim wieku.

Link to post
Share on other sites

Stylizować zawsze można. Ale to też kosztuje, a tak poza tym od tego jest osobny dział ;) Co do miwo, to obczaj ich szpej, ale to już w dziale reko.

 

Ziomki to są w murzyńskiej wiosce pod wodzą wodza. Dogadaj się z okolicznym środowiskiem, spytaj czy cię zabiorą na strzelankę, etc.

 

OFF, byłeś pierwszy ;)

Link to post
Share on other sites

 

Ziomki to są w murzyńskiej wiosce pod wodzą wodza. Dogadaj się z okolicznym środowiskiem, spytaj czy cię zabiorą na strzelankę, etc.

 

 

Już wysłałem maila i niecierpliwie czekam na odpowiedź. Najpierw chcę pójść na strzelankę i zobaczyć "co i jak", żeby się nie okazało, że mam replikę za 1600zł, a bakcyla brak i wszystko trzeba sprzedać.

 

PS: Tłumiki w ogóle coś dają, poza wyglądem?

Link to post
Share on other sites

Na 360 fps'ów podejdą 0,25. Guardery są ok (no cóż, "kryzys finansowy" zmusił mnie do przekonania się o tym na własnej skórze ;) ).

Różnica jest minimalna w cenie, tak samo wg. mnie jakości, na korzyść G&G.

 

Weź glock'a, model do wyboru- do koloru. O wiele wygodniejszy (w szczególności w wersji gbb) przy strzelaniu od colta czy beretty. Żadnego USP w ręce nie miałem, więc się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...