Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning repliki, wyposażenie i wiele innych pytań początkującego.


Recommended Posts

@relativy

 

Zajrzyj pod linka który dostałeś we wcześniejszym poście. Recenzję pisała osoba która zna się na tuningowaniu P90. Możesz go popytać się na naszym forum drużynowym, bo na WMASG nie zagląda.

Na pewno się z nim skontaktuje, jak już będę go tuningować. Na razie ten proces odkładam ze względów finansowych.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę edytować.

Plany trochę się zmieniły. Replike tuninguje teraz, szpej potem.

Trochę jej osiągi są słabe na stocku. Po pierwsze hop-up.

Po drugie na auto potrafi pluć po 2 kulki na raz na 3m.

Co do samego tuningu plany są takie:

Wymiana Hop-up na G&G zielony, dyszy na uszczelnioną, Głowicy cylindra i głowicy tłoka, kable niskooporowe i mosfet.

jak starczy kasy to lufa systemy.

Pytanie do was, co jeszcze wymienić, a czego lepiej nie ruszać?

Wiem, że wymiana lufy na początku jest dobrą opcją, ale:

Dysze dostałem gratis, kable i mosfet kosztowały mnie 4zł. Jak wymieniam już dyszę to chcę pójść za ciosem.

Głowica cylindra i tłoka to ok. 100zł, gumkę zmienić muszę.

Pytanie co da lepszy efekt, głowice, czy lufa? Stawiam że głowice mi podniosą zasięg, moc też.

No i zrobie to za jednym rozebraniem GB. A lufę mogę w każdej chwili potem podmienić.

Macie jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Na pewno się z nim skontaktuje, jak już będę go tuningować. Na razie ten proces odkładam ze względów finansowych.

 

Sam zadałem pod postem kilka pytań, na które kolega odpowiedział dość wyczerpująco. Będę krok po kroku realizował jego porady i efekty wrzucał do wątku P90 KA w dziale o replikach (to już trochę wykracza poza "jak zacząć").

 

Co do noszenia magów, to dzisiaj popełniłem mały eksperyment, który mam zamiar sprawdzić w boju w niedzielę na strzelance. Mianowicie połączyłem 2 tego typu ładownice w jedną (trzeba było trochę szwów spruć na paskach, bo bez tego nie da się ich wyjąć). Przy mojej posturze 4 magi mi się spokojnie powinny zmieścić na jednym udzie. Po niedzieli dam znać, jak się z tym biegało.

main.jpeg

Link to post
Share on other sites

@ Errhile

No, z tym bore-up to przesadziłem, ale komora- siup. Nie wiem jak w Polsce, ale na 100% widziałem ją w Czechach (Airsoftpro).

 

@relativy

http://www.asg.com.pl/Zestaw_Cylindra_Bore-up_do_P90_Modify,p,1953.php

9 sekund googlowania. Ja zamiast pakować mocniejszą sprężynę wole bore-up i teflonfixa, po co niepotrzebnie szkielet gearbox'a i zębatki obciążać, ale zdam się na Errhil'a, on jest posiadaczem P90.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę przeszkód, a wręcz przy tuningu jest to doradzane przez specjalistów. 9/10 członków gildii serwisantów, poleca cylindry SHS'a z kompletem metalowych zębów. [Lokowanie Produktu]

 

Ale to nie dział o tuningu, tam możesz poznać szczegóły przy uważnej lekturze tematów już założonych, lub w razie wątpliwości zakładając swój własny.

 

 

Przed użyciem skonsultuj się z serwisantem lub osobą bardziej doświadczoną, gdyż każda część niewłaściwie zastosowana zagraża twojemu gearboxowi.

Link to post
Share on other sites

Akurat głowica boreup jest mi potrzebna jak świniakowi siodło, jeden z moich GB do Pimpka daje jakieś 420fps i to zdecydowanie wystarcza.

Ale komory potrafią czasem trzasnąć, miło by było mieć zapas na taką ewentualność...

Chodziło mi o dostępność. Jak dotąd znalazłem tylko ten jeden kompletny zestaw, co kolega już w linku podrzucił.

Wracając do tematu bore-up. Na razie nie będę w to inwestować. Po samym doszczelnieniu układu powinienem te 400fps mieć.

(obecnie mam 380). Z resztą nie o moc mi chodzi, bo P90 to nie snajperka, a o zrobienie jej w pełni sprawną repliką.

Obecnie hop-up posyła kulki gdzie chce. Z 30m trafienie w człowieka to loteria, auto kompletnie nieużywalne.

Niby powinna sama wymiana hop-up'a wystarczyć (tego się dowiem w niedziele). Natomiast mogę względnie niewielkim kosztem (100zł) poprawić lekko jej osiągi.

 

Wojtek czekam na testy tego patentu. Jak się sprawdzi to będzie naprawdę fajnie. 4 a właściwie 5 magów spokojnie starczy na gre.

Link to post
Share on other sites

@ Errhile

No, z tym bore-up to przesadziłem, ale komora- siup. Nie wiem jak w Polsce, ale na 100% widziałem ją w Czechach (Airsoftpro).

 

Podziękował :)

 

@ relativy - toś się chłopie wpakował w tego KA... mój ACM posyłał kulkę za kulką w środek masy celu (człowiek) na 55m w stocku (jedyny zabieg na wnętrznościach to było czyszczenie z nadmiaru smarów).

Link to post
Share on other sites

Gumka przyszła. Zasięg skuteczny to coś koło 40m więc nie jest źle. Aczkolwiek celność dalej pozostawia sporo do życzenia.

No ale cóż, kulki 0,23g są chyba troszkę za lekkie. Hop-up też jeszcze dobrze nie ustawiony. Myślę, że z czasem się zrobi.

Na pewno wymienie lufę na preckę, ale to po nowym roku. Teraz mam pytanie, bo zamawiam głowice i podkładki. Jaki kupić smar by od razu to przesmarować. Najlepiej z tego sklepu: http://asg.warszawa.pl/gearboxy-i-ich-czesci/, bo nie muszę płacić haraczu poczcie.

Link to post
Share on other sites

Mylisz pojęcie zasięgu skutecznego. Zasięg skuteczny - zasięg przy którym 50% pocisków trafi w cel, a donośność skuteczna - donośność przy której broń będzie mogła zabić człowieka (w wypadku broni a nie replik).

 

Spróbuj po prostu ustawić hop-up. Nie jestem pewien, czy podkładki w King Armsie będą ci potrzebne, ale nie posiadam/posiadałem nic z tej firmy, więc ci nie powiem. Porządna głowica tłoka zawsze się przyda :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem na zdjęciach to głowica tłoka w P90 KA jest aluminiowa. Bez sensu przy sprężynach do m120-m130, bo tylko nie potrzebnie obciąża szkielet gearboksa. Poszukaj jakiejś firmowej płaskiej POMowej głowicy tłoka. W moim P90 G&G głowica tłoka jest POMowa (fabrycznie), ale i tak trzeba było nasmarować układ pneumatyczny, bo był strasznie nieszczelny (szczegóły smarowania tu: http://forum.wmasg.pl/topic/142758-smar-w-cylindrze/). Sam byłem zdziwiony, że replika strzela ciszej i generuje około 35 fps więcej niż nienasmarowany stock. Co prawda w YouTube można znaleźć poradniki o rozbieraniu gearboksa v6 oraz o podkładkowaniu. Jako nowemu nie polecałbym grzebać w replice, aczkolwiek z własnego doświadczenia wiem, że gearboks v.6 jest bardzo przyjemny w rozbieraniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...