Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Startowy sprzet ASG/MILSIM


Recommended Posts

Witam,

 

Od pewnego czasu zaczynam interesowac cie srodowiskiem ASG / MILSIM i uwazam ze bylaby to wspaniala forma spedzania wolnego czasu , rozwijania umiejetnosci i poznawania nowych ludzi. Od parunastu dni przegladam fora , czytam recenzje i porownania sprzetu , jednakze jako osoba , ktora dopiero zacznie swoja przygode z ASG nie posiadam wiedzy by podjac decyzje w doborze sprzetu. Dlatego kieruje ten temat do Was , byscie pomogli wybrac sprzet ktory spelni moje oczekiwania . Interesuje mnie rola tzw szturmowca , w pelnym wyposazeniu taktycznym (gdzy jednoczesnie wytrenowanie i rozwoj umiejetnosci w pelnym rysztunku przyda sie w pracy)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po pierwsze prosilbym o uzasadnione propozycje, opinie i porady w doborze bronii glownej i podrecznej

 

1. BRON GLOWNA:

 

Interesuje mnie wierna replika broni , z mozliwie najwyzszym realizmem pracy (systemy BlowBack , Hardkick , Boltcach, tylne polozenie zamka po oproznieniu magazynka ) , o wysokiej jakosci wykonania (metal) , z zadawalajaca dostepnoscia czesci zamiennych/tuningowych, gazowka GG/CO2 , zadawalajacy zasieg i celnosc.

 

Myslalem tutaj o replice SCAR MK16 MOD 0 firmy WE zasilanej GreenGas/CO2 (czekam na wasza opinie w kwestii tej broni)

 

2. BRON PODRECZNA - KROTKA:

 

Jak wyzej - fullmetal , Blowback , tylne polozenie po ostatnim strzale , z zachowaniem bezpiecznego fps na CloseCombat

 

3.OPTYKA BRONI GLOWNEJ:

 

Tutaj kolega zaoferowal sie ze odda mi za darmo replike Trijicon ACOG x3 z krzyzem bez podswietlenia z flashkill'em, jednakze otwarty jestem na inne propozycje.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kwestie wyposazenia taktycznego , umundurowania , obuwia , oslony oczu , itp itd pomine gdyz mam tego sporo z pracy i z misji.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PS. Z gory przepraszam za brak polskich znakow , ewentualne bledy itp.

Link to post
Share on other sites

Przydałaby się orientacyjnia cena jaką chcesz wydać, bo można dużo rozprawiać.

 

Najrozsądniejsze jeśli chcesz koniecznie gaziaka na główną będzie WE z całym szeregiem wymienionych części żeby, chodziło to na CO2. System WE jest chyba najpopularniejszy i będziesz mieć prostą dostępność części. Przejrzyj tematy w dziale o gazówkach. Zapytaj Amadema, ma tu chyba największe doświadczenie z długimi gazówkami.

 

2. Też ciężko o niezawodnego gaziaka z metalu. Jakby cena nie grała roli to brałbym glocka z Tokyo marui i wymienił zamek na metalowy.

Link to post
Share on other sites

Na krótką powinno wystarczyć, co do WE to myślę, że na samo złożenie broni powinno wystarczyć z tym, że musisz nastawic się na sprowadzanie wszystkiego zza granicy i znaleźć kogoś kto Ci to dobrze zmontuje [chyba że chcesz sam ryzykować ;-)], bo na opis nie patrz. Jeśli chcesz mieć broń całoroczną to trzeba zainwestować w CO2, a wtedy cały środek w WE do wymiany...

 

Do tego trzeba doliczyć jeszcze parę ładnych setek na magazynki niestety.

 

Mnie osobiście gazowa eMka [WA/WOC] po półtora roku wykończyła finansowo xD i odpuściłem realizm na rzecz ekonomii .

Link to post
Share on other sites

 

Tanio Koba też kiepską z częściami i chyba dostępnością samej repliki też :-)

Czytam te głupoty i włosy mi dęba stają.

WE zrobione pod Co2 to skarbonka bez dna-przerabiałem ten temat i najgorszemu wrogowi nie polecę.

Do Tanio Koby KJW części zamienne produkuje cały czas, są łatwo dostępne (zamawiasz bezpośrednio od producenta) i TANIE. Nie ma części tuningowych bo ten system ich nie potrzebuje na dłuższą metę-npas wystarczy, lufę prec łatwo przerobić z lufy aegowej, fronty pasują od aegów. Czy gazówka jest dobra na milsimy? Jak koszty nie grają roli, chce Ci sie grzebać i nie boisz się martwego sezonu zimowego to pewnie.

Link to post
Share on other sites

to mea culpa z Tanio Koba, ale WE do końca się nie zgodzę sam osobiście nie używałem, ale grupie z która sparingujemy wszyscy mają WE [Giety głównie i dwie emki] i zgadzają się, że po prostu trzeba mieć jakieś 1000zł rocznie na eksploatacje. Dużo? Nie koniecznie moim zdaniem. Na częściach Ra-Techa nawet jesteś w stanie wyciągnać 3000 kulek bez poważnej awarii, co jak na warunki mil-simów to Ci spokojnie na 2 lata starczy. ;-)

 

WE i tak jest 2x tańsze od Magny.

Link to post
Share on other sites

to mea culpa z Tanio Koba, ale WE do końca się nie zgodzę sam osobiście nie używałem, ale grupie z która sparingujemy wszyscy mają WE [Giety głównie i dwie emki] i zgadzają się, że po prostu trzeba mieć jakieś 1000zł rocznie na eksploatacje. Dużo? Nie koniecznie moim zdaniem. Na częściach Ra-Techa nawet jesteś w stanie wyciągnać 3000 kulek bez poważnej awarii, co jak na warunki mil-simów to Ci spokojnie na 2 lata starczy. ;-)

Używałem replik karabinków WE na Co2. Jest to pomyłka. Stalowe części są wykonane bardzo nędznie, szybko się zużywają, pomijam już fakt że wszystkie flaki trzeba przysposobić na Co2, a na koniec w Scarze i PDW odstrzeli ci kolba. Jeśli czegoś sam nie spróbowałeś to nie pisz, proszę, bo wpuścisz kogoś na minę. Mam nadzieję, że 1000PLN to ekslopatacja z gazem i kulkami, bo kafel na sezon to jest chyba nowa replika kupowana co roku ;). Jeśli chcesz używać repliki WE to moim zdaniem tylko na GG. Magi drugiej generacji są bardzo dobre, dokłada się npasa, lufę precyzyjną i jeszcze kilka pierdółek i jest naprawdę repliczka malina. A jak się coś zepsuje to wymieniamy na stockowe części WE-w marcu przygotowałem do sezonu nowe M4 WE z Taiwanguna, klient przeplumkał cały sezon i części znalowe się trzymają. Oglądałem ten karabinek ostatnio i imho jeszcze spokojnie 3000 kulek przemieli, potem mogą się zacząć zonki, ale pożyjemy, zobaczymy.

 

WE i tak jest 2x tańsze od Magny.

30000 kulek vipertech 2012 (GFPA w stocku) na co2. Nie wymieniane było NIC. Przegląd po 25000 kulek dyszę wyprostowałem klientowi bo się odkształciła z przodu i wymieniłem gumkę, bo zaczęła kręcić w kratkę. Magna ofkors.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Jako bron boczna polecam CI np. WALTHER P99 RAM, albo gloka 17, lub sigsauer(tez RAM), Pracuje z bronia palna i roznica jest niewielka jesli chodzi o obsluge tej zabawki w porownaniu do palnego pierwowzoru..Mozesz zaladowac go kulkami z pudrem i nie ma niebezpieczenstwa, ze cos sie komus stanie. pozdr.

Link to post
Share on other sites

Miałem przerwę w zabawie kilka latek i widzę że w tym czasie się nawet fizyka zmieniła ;) W zimę strzelać można z replik zasilanych CO2 ale tak samo z GG pytanie tylko jak długo ;) I jedne i drugie tak samo się zachowują w zimę - zdychają 3-4 razy szybciej niż w "sezonie ciepłym". Więc nie używajcie argumentu w stylu "jak w zimę to tylko CO2" bo to kompletna g. prawda. Każdemu kto tak twierdzi proponuję przy -10 stopniach załadować świeżą kapsułę CO2 i strzelać do jej wykończenia bądź syfonu i liczyć kulki. Fajnie byłoby też zwracać uwagę na prędkość wylatujących kulek. Zapisać wyniki, zapakować w sejf dobrze zamknąć i powtórzyć próbę w lato przy +15-20 stopniach albo i wyżej i zestawić ze sobą wyniki "zimowe" z "letnimi".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...