Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników wmasg.pl!

Szukam repliki do 700 zł - 800 zł. W grę wchodzi każdy karabin szturmowy lub PM (oprócz giety).

Mam resztę sprzętu, bo do tej pory biegałem z AGM'em 003, a konkurowanie sprężyny z elektrykami (zwłaszcza w lesie) to istna katorga, choć każde trafienie sprawia ogromną satysfakcję. Dużo czytałem nt. replik, głównie BOYI vs CM i główne założenie z tego co przeczytałem, to - CM - bebechy, BOYI - body. Niektórzy pisali, że CM jest już w tyle, bo wyszła nowa generacja BOYI'a, która bije go na głowę pod względem zewnętrznym i wewnętrznym. Mam lekki mętlik i chcę się tylko upewnić, żeby nie wydać kasy w błoto. Moje propozycje to:

 

AK

http://zbrojownia.li...roducts_id=1286

 

http://redberet.pl/B...ll-Steel-RK-10S

 

http://www.comando.p...-rpk,id695.html (drożej, ale nie spotkałem testów, opinii, recenzji tej repliki a 312fps w RPK to nie za mało?)

 

http://gunfire.pl/pr...ego-CM040D.html (wiem, że niedostępny)

 

M4

 

http://zbrojownia.li...roducts_id=2003 (wiem, że niedostępny)

 

Ogólne założenie jest takie, że może być to replika dowolnej broni - AKMS czy AK74U nie robi dla mnie żadnej różnicy. Na przykład: jeżeli w RK01-W siedzą te same bebechy co w RK10S to biorę RK01-W, bo jest tańsze, a też jest wykonane ze stali i drewna, no, ma trochę szitmetalu. Jednak to, że body może być każde jakie się trafi, to nie jest to równoznaczne z tym, że ma być słabo wykonane i w całości z gównolitu.

 

Pozdro i z góry dzięki za odpowiedzi.

Edited by RumcajsOfHonor
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że standardowo trzeba wymienić gumkę hopa na zieloną G&G. Jaka bateria będzie się nadawać do RK10S i jaką ładowarkę mikroprocesorową kupić (w przypadku ładowarki wolałbym najtańszą opcje)? I jeszcze jedno - można w tym AKMS'ie jakoś zamontować szynę RIS pod chwyt przedni?

 

Aha, oprócz moich propozycji - są jakieś fajne PM'y (np. MP5) w moim budżecie, które mogą konkurować (zasięg, celność) z RK10S?

Edited by RumcajsOfHonor
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że standardowo trzeba wymienić gumkę hopa na zieloną G&G.

Czarna Systema :-D

jaką ładowarkę mikroprocesorową kupić (w przypadku ładowarki wolałbym najtańszą opcje)?

iMax B6, Redox Alpha

I jeszcze jedno - można w tym AKMS'ie jakoś zamontować szynę RIS pod chwyt przedni?

Musisz wymienić cały chwyt na taki czarny, oszynowany.

Aha, oprócz moich propozycji - są jakieś fajne PM'y (np. MP5) w moim budżecie, które mogą konkurować (zasięg, celność) z RK10S?

cm.041 i 0.49

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ok, więc staję przed ostatecznym wyborem i już daję spokój ;): RK-10S, CM 0.48 czy CM 0.49? Który z nich mi najdłużej posłuży i będzie najlepszy pod względem zasięg/celność? Tak jak pisałem - czego to będzie replika nie ma znaczenia. Chyba, że ta CM 0.48 naprawdę paskudnie wygląda, wtedy dam sobie spokój. No, chyba, że osiągi są te same i mam po prostu wybrać ten, który bardziej mi się podoba.

Link to post
Share on other sites

cm.048 to najwyższe ak cymy - dobre bebechy, dobre wykonanie zew.

 

Najlepszym dostępnym obecnie modelem MP5 jest cyma 0.41k w wersji PDW - z kolbą.

Zaraz zasypią mnie gradem kupy pt. "ale przecież ona ma tylko 11cm lufy". Tak ma, ale po wymianie gumki i sprawdzeniu szczelności/doszczelnieniu potrafi celnie siać aż miło na 55-60 metrów.

To nie replika, a operator stanowi o sile :>

 

EDIT

CM 0.49?

Doprecyzuj

cm.049 to mp5 ze składaną na bok kolbą, i frontem ris

cm.049J to replika ze zwykłym chwytem przednim, i kolbą rozsuwaną

cm.049SD to replika z frontem SD (plus tłumik w zestawie), i kolbą rozsuwaną

 

Według mnie najlepszą z tych opcji jest wersja J

Wersja "czysta" i tak nie ma szyny grzbietowej, która jest najbardziej potrzebna, a dołączony chwyt prosty jest badziewny. Ponadto złożona kolba mocno zmienia rozkład wagi, a już lekkie przechylenie repliki wystarczy by kulki skręcały w bok w związku z działaniem systemu hop-up.

Wersja SD może i wygląda najlepiej w teorii ale ma często problemy z odbijaniem się kulek o wnętrze tłumika, bez którego replika wygląda fatalnie. A innego nie da rady zamontować, bo montaż jest dedykowany.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Wszystkie te repliki w fabrycznej konfiguracji strzelają na taką samą odległość z prawie identycznym skupieniem. Dopiero po tuningu będzie widać różnice, na korzyść kałachów.

P.S cm.049 = cm.041 + blow back

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Obstaję przy RK-10S. Replika bardzo mobilna, składana kolba ułatwia poruszanie się w zakrzaczonym terenie (o CQB nie piszę z uwagi na moc repliki) a także transport.

Jeśli chodzi o skupienie i zasięg to w pełni zgadzam się z MrMCET. Jednak trzeba pamiętać, że dużo zależy od dobrych kulek, które moim zdaniem należy stosować również do luf stockowych, żeby uzyskać powtarzalność zasięgu i celności przy każdym kolejnym strzale.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zamierzasz za bardzo grzebać przy replice, bierz ak boyca. Ładnie zrobiona, pasują elementy od ostrego, z naprawdę minimalnymi przeróbkami.

 

Cymki też są wdzięcznymi replikami, ale istotne elementy konstrukcyjne mają ze stopu znal.Twardy, kruchy, o kant dupy.

Jeżeli masz dostep do obrabiarek, możesz te elementy sobie dorobić w własnym zakresie, a resztę kupić od ostrego.

 

Mp5 z serii Cm.041 są fajnę, ale osobiście bym ich nie kupił. Znalowe, nieco niestandardowe (kopia g&g), a co największą bolączką to gb v2. Leży u mnie na stole cm041 z pękniętym całym czołem.

 

Z tych trzech na start bierz boyca, ale koniecznie full stalowego, czyli z dopiskiem "S", "WS", lub "SW"

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o fajne PM'y, to nie myślałeś o P90?

Jest to bardzo kompaktowe, leciutkie i wygodne.

Lufka dłuższa niż w MP5 a sprzęcik w sumie krótszy (choć długość lufy aż tak nie robi).

Ja zakupiłem od King Armsa. Zasięgu to ma dużo, ale jeśli chodzi o celność, puki

co nic nie mogę powiedzieć, bo mam Hop-up trefnego i muszę gumke wymienić.

Za to masz GB V6 ale na standardowych częściach. (zębatki i prowadnica od V2).

Więc i to wytrzymałe być powinno i o części zamienne dość łatwo.

No i bardzo łatwo to rozebrać i złożyć do kupy. W minute da się rozebrać broń na czynniki pierwsze,

w kolejną złożyć.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi! :icon_razz2: Wybór padł na RK10S. Chciałbym się jeszcze zapytać, czy ta bateria: http://gunfire.pl/pr...0mAh-STICK.html będzie dobra do tej repliki? Mogę dołożyć do batki, jeśli ta jest jakaś licha. Napięcie (8,4V) i pojemność (1600mAh) jest w porządku?

 

Akurat P90 i gieta odpadją, bo ich po prostu nie lubię. P90 z wyglądu, a giety za to, że jest plastikowa, przez co zależnie od temperatury plastik się rozszerza i zwęża, i trzeszczy (mówię tu o nowej giecie do 800zł).

Edited by RumcajsOfHonor
Link to post
Share on other sites

Akumulatory są zazwyczaj ok, to ładowarki powinno się wymieniać. Jeśli się wszystkiego pilnuje to da rade i na tej kupie parę lat pociągnąć, mój NiMh 8,4, w celach naukowych był ładowany od końca grudnia 2012, do dzisiaj ładowarką z zestawu, sprężyna w replice to m120. Jakoś ciągnie ;) - [LINK].

Co do giety to mylisz się, nie wiem kto to wymyślił, ale to metale mają skłonność do odkształceń ze względu na temperaturę. Jednak nigdy nie widziałem żeby miało to jakikolwiek wpływ na replikę.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że to metale mają skłonność do odkształceń, ale w wysokich temperaturach. Jednak wiele razy widziałem w upalne dni osoby, które próbowały włożyć batkę do giety, ale nie mogły jej później szczelnie złożyć, bo coś odstawało i robili to na szybko na taśme (CM 003, CM 011) i jakieś tańsze JG (nie pamiętam modelu). Stąd takie sprzeczne wnioski.

 

Kurde, przeglądam GunFire i się zastanawiam nad RK03, bo AK74 jednak bardziej mi się podoba niż AKMS (RK10S). Skoro bebeszki mają te same, to się tylko pozostaje wybrać, ale to już mój problem. :icon_lol:

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Wnioski wyciągnąłem z wlasnych doświadczeń. Sam w cm.049 mam plastikowy front grip w którym chowam baterię i nie widzę różnicy w pakowaniu tego w ciepłym mieszkanku, a na kilkunastostopnowym mrozie. Mój kolega z gietą Boyi też nie wspominał o problemach przy swojej replice.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Może mieli jakieś felerne modele, albo po prostu nie potrafią składać replik. :icon_lol: Mimo wszystko, w tym przedziale cenowy nie ma giety, która może konkurować z tymi kałachami, bo 003 już nie ma, boyia trzeba tuningować, jg podobno bardzo się pogorszyło, a Umarex i Ares zaczynają się od 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Ares klepie giety w wersji c za około 8 stówek. Tylko że tu trzeba bybyło dokupić baterię i ładowarkę, więc rzeczywiście cena skacze do około 1000. Giecie boyi wystarczy dać dobra gumkę oraz lufę i robi się z tego fajna replika, bez problemu radząca sobie z kałachami.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym dostępnym obecnie modelem MP5 jest cyma 0.41k w wersji PDW - z kolbą.

Zaraz zasypią mnie gradem kupy pt. "ale przecież ona ma tylko 11cm lufy". Tak ma, ale po wymianie gumki i sprawdzeniu szczelności/doszczelnieniu potrafi celnie siać aż miło na 55-60 metrów.

To nie replika, a operator stanowi o sile :>

 

 

Ja pierniczę normalnie nie wiedziałem gdzie szukać podstawy do zbudowania dobrej snajperki a tu widać, że MP5 będzie idealne...

 

Jeszcze w kwestii tematu, skoro zaczynacie zbliżać się do ceny około 1000 PLNów nie lepiej poszukać czegoś "lepszych" firm? Dołożyć tę stówkę czy dwie i mieć G&P, ICSa itp?

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Ja pierniczę normalnie nie wiedziałem gdzie szukać podstawy do zbudowania dobrej snajperki a tu widać, że MP5 będzie idealne...

 

Jeszcze w kwestii tematu, skoro zaczynacie zbliżać się do ceny około 1000 PLNów nie lepiej poszukać czegoś "lepszych" firm? Dołożyć tę stówkę czy dwie i mieć G&P, ICSa itp?

I do tego doliczyć koszta ładowarki i baterii :), a tak na marginesie, to chce zobaczyć mp5 z lunetą :D!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...