Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Może i mundury z demobilu są w goryszym stanie niż nówki jakiegoś Helikona. Tylko ile potrzeba czasu żeby stan tych ciuchów się wyrównał, miesiąc coniedzielnych strzelanek? Kontraktowy sprzęt z demobilu zazwyczaj umiera razem z jego użytkownikiem, "cudne" mundurki kosztujące po kilka stów za komplet tracą kolor po pierwszym zetknięciu z wodą.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Może i mundury z demobilu są w goryszym stanie niż nówki jakiegoś Helikona. Tylko ile potrzeba czasu żeby stan tych ciuchów się wyrównał, miesiąc coniedzielnych strzelanek? Kontraktowy sprzęt z demobilu zazwyczaj umiera razem z jego użytkownikiem, "cudne" mundurki kosztujące po kilka stów za komplet tracą kolor po pierwszym zetknięciu z wodą.

W pełni popieram.

Używam wyłącznie "demobilu" i jakoś mundurek fleck służy mi już dwa lata... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Także używam mundury,oporządzenia demobilu i nie zmienię żadne skarby na chińskie mundury.Przy tym nie traci się majątku.

 

Do kolegi Rispad

Spodnie

http://armyworld.pl/...l-Demobil-.html

 

Bluza

http://armyworld.pl/...al-Demobil.html

 

Coś na zimie poncho maskowanie zimowe.

http://armyworld.pl/...ygial-NOWE.html

 

Czapka do wybor do kolory.

http://armyworld.pl/...Czapki-380.html

Edited by henno
Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował DPM'a. Na początku roku za komplet bluza+bluzka termo+spodnie+kurtka w bdb stanie dałem 80zł+ przesyłka.

Jak dobrze poszukasz na allegro to można znaleźć okazyjne ceny, warto też napisać do sprzedawcy zapytanie :icon_wink:

 

Mundur DPM jest lżejszy od Flecka (i IMHO ładniejszy), szybciej schnie ( świetnie to widać zimą przy ognisku, gdy suszyłem spodnie to wyschły w przeciągu kilku minut, a parowały jak cholera :icon_biggrin: ) ale może być bardziej podatny na rozdarcia, a także nie polecam w nim przechodzić przez pokrzywy :teethh:

Ale ja swojego kompletu przez ten rok nie oszczędzałem i nadal się trzyma świetnie, więc za tę cenę naprawdę polecam.

 

A jak chcesz mieć więcej lansu to jak znajdziesz jeszcze stówkę to na allegro można spokojnie złożyć komplet MTP.

 

 

Pozdrawiam.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Każda pliszka swój ogonek chwali, Vender.

 

Nigdy nie nosiłem flecka, więc nie mogę się wypowiadać, czy jest bardziej, czy mniej wygodny, bardziej, czy mniej trwały od DPMa.

Z całą pewnością jest tańszy. Ale oba są na tyle niedrogie, żeby stanowiły sensowną propozycję dla początkujacego z ogranicoznym budżetem.

W mojej subiektywnej opinii DPM jest ładniejszy.

Link to post
Share on other sites

Ja, jako użytkownicka flecka, powiem Fleck, Vender powie DPM.

A tak jak postaram się przypomnieć sobie co ludzie mówili to zdaje się, że Fleck lepiej wypada. Może nie pod względem mniejszej podatności na uszkodzenia, ale ochrony ciała przed kolczastymi roślinami. Jeśli mnie pamięć nie myli to niektórzy ludzie narzekali, że mimo spodni na nogach bardzo łatwo się pokuli w DPMie. Ja we Flecku na to nie narzekam.

Edytuj: ale może źle pamiętam albo wybiórczo by uzasadnić samemu sobie, że Fleck lepszy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeśli bierzesz DPMa to pod spodnie koniecznie coś wciśnij. Możesz przejść przez pokrzywy i jakiś kolczaty syf, mówili. Nic nie poczujesz, mówili :icon_biggrin: A tak serio to po łażeniu przez tego typu chaszcze moje nogi nie wyglądały zachęcająco :teethh: Ale na samych spodniach nie zrobiło to żadnego wrażenia. Rok noszenia w bardzo zróżnicowanych warunkach i wyglądają zupełnie jak w momencie zakupu. A dałem 15zł.

Edited by zlymadafaka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...