Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co pod assault vest ?


Recommended Posts

Witam, ostatnio zainteresowałem się sylizacją/rekonstrukcją wojsk brytyjskich. I mam kilka pytań czy pod kamizelke assault vest nakładana jest jeszcze kamizelka ECBA? Oraz jakich rękawic używają brytysjcy żołnierze, mechanixów czy tych z koziej skóry? Oraz mam jeszcze pytanie co do nakolanników i nalokietników czy uzywają tych swoich kontraktowych czy innych?

Link to post
Share on other sites

Możesz sprecyzować okres, jednostkę (rodzaj wojsk) i teren? Są bardzo duże różnice w sprzęcie w zależności od tego. Moris podrzucił SFów, jeśli chodzi Ci o "szarą piechotę" to nie sugeruj się zdjeciem.

 

Co do ECBA - Kiedy jeszcze była używana (teraz praktycznie tylko służby tyłowe i szkolenia w kraju, na misjach mają nowe ospreye w MTP) to była noszona zazwyczaj pod kurtką, by nie tracić pojemności kieszeni. Chyba że działano w ciepłym klimacie gdzie kurtka była zbędna, to wtedy na koszulę, i na to PLCE/Assault Vest. Widać to szczególnie dobrze na początkach z Iraku, jest ogromny temat na mp.net odnośnie Brytyjczyków, jak jesteś ciekaw to znajdziesz na pewno.

Przykład:

large.jpg

Link to post
Share on other sites

Odnośnie rękawic i nakolanników. Dawniej używali czarne skórzane assault gloves i materiałowe rękawice. Następnie wprowadzili rękawice w kamuflażu (wersja w ddpm i nowa w mtp). Mechanixy są niemal niespotykane na zdjęciach. Od dłuższego czasu używają rękawic Oakley pustynnych i czarnych, widziałem też zielone (ale nie za sporo). Na kilka zdjęciach mam namierzone camelbaki Impact CT, widziałem także różne modele BHI. Kontraktowymi nakolannikami są obecnie Blackhawki V.2 (dawniej coyote, obecnie foliage).

 

Nałokietników u brytyjczyków nie widziałem, ubacs i nowe koszule mają miejsce na wkłady neoprenowe.

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...